bugün

savaşın uzaması halinde olabilme ihtimali olan durumdur.
6 kişiye daha yer yok kardeşim, rus mus bilmem. dükkan iflas etti. gelmesin kimse.
Gelsinler. En azından gelecek ırkımız güzelleşir.
Türkiye’nin, 3 senedir iran’ı gönülleyip idlib’e girmemize izin vermeyen rusya’ya yardım etmeye de ne niyeti vardı yalnız.. türkiye şu anda bile, elindeki kozları her iki tarafa da gıdım gıdım satarak, aslında rusya’dan kuzey suriye’nin intikamını alıyor. Biz belki idlib’de geçiciydik, belki kalıcı.. ama nato islandinavya’da, kesinlikle kalıcı..
20 milyon bile yerleşir.
Hayır gelmezler çünkü savaş rusya topraklarında yaşanmıyor. Gelenlerin büyük çoğunluğu ukraynalı onlar da savaş bittikten sonra bağlasan burada durmaz zaten.
parayı verirlerse yerleşirler, ama halk bunu ister mi. bu konuda emekli ve ücretliler ile esnaf aynı fikirde olmayabilir.
ilk 6 milyondan bahsediyorsanız onlar çoktan yerleşti ve kimliklerini aldılar bile artık nice 6 milyonlara ne de olsa imparatorluk olma yolunda son hız gidiyoruz. ingiltere bizim yanımızda halt etmiş asıl üzerinde güneş batmayan ülke biziz (!) Kendi ülkesinde mülteci ve azınlık olabilmek her millete nasip olmaz!