bugün

kamu bankaların çok düşük faizle vatandaşa sunduğu ve 10 000 , 7 500 ve 5 000 gibi üç farklı kredi seçeneğinin olduğu ama ne hikmetse 10 000 tl isteyene çıka çıka 3 000 gibi bir tutarın çıktığı kredi türü ki 3 000 lira seçenekler arasında yok bile.

'hayırdır olm, bizi mi koparıyorsunuz'?

demezler mi adama?
mantıklı kredidir. özellikle para basımı dedikodusuyla birlikte enflasyonun artacağını düşünürsek.
3000 krediyi çekip altın alıcam 6 ay sonra 5000 olur zaten ..
(bkz: başlık nick uyumu)

bir ihtimal daha var.

3.000 tl.
Agbi hem evden çıkamıyoruz hem kredi çekip ne yapacağız

Geri ödemesini nasıl yapacağız
Evde para mı basacağız.
Çekelim çekmesine de geri nasıl ödenecek. iş yok herkes evde oturuyor. işi olanda evde oturuyor. Altına mı yatırsak ne yapsak? Bak bu biraz mantıklı geldi.
Az önce banada mesaj geldi ve 10.000 TL başvuru yapmama rağmen 3000 TL onaylamışlar. Bankayı aradım ve sistem tarafından onaylandığını bilgileri olmadığını söylediler ve şubeye giderek kullanmam gerekiyormuş.
vakıfbank'tan başvuran bir arkadaşım bugün yanımda tekrar müşteri hizmetlerini aradı.

konuşma aynen şöyle:

- kolay gelsin. ihtiyaç destek kredisine başvurmuştum. henüz cevap gelmedi. 15 gün oldu da.

- evet efendim en kısa sürede olumlu ya da olumsuz cevap verilecektir.

- mesela ne kadar sürer?

- bilgi veremiyoruz efendim.

- peki şartları falan var mı yoksa başvuran herkese verilecek mi?

- anladım. peki seçeneklerde 3000 lira olmamasına rağmen 3000 lira falan verilenler olmuş. ben 10 bin lira için başvurmuştum.

- neden bu kadar uzun sürüyor peki? normalde kredi başvuruları hemen sonuçlanıyordu.

bilgi veremiyorlar.

çünkü devletin hiçbir kurumu(en baştaki hırsız dahil)

"vatandaşı mağdur etmeyin, bir söz verdik. kredileri hemen sonuçlandırın. parası hazır"

diyememiş.

çünkü hazinede vatandaşa verilecek krediler için bile gereken para yok.
10 bin çeken 6 ay ötelemeli 36 taksit alan birisi ayda 376 ödeyecek Diyorlar ama 10 bin için başvurup 10 bin alan yok. Çıkan kredi en fazla 3 bin.
Faizine bakıp bakıp keşke 6 ay sonrayı bırak 6 ay önce ödemeye başlasaydım da krediyi ödemeye başladıktan 6 ay sonra çekseydim dedirtir.
gorgusuz gibi 3 bankaya da basvuru yaptim.
umarim bu hareketimden dolayi hepsi reddedilmez.

paraya zaafim var arkadaslar.
ihtiyacim yok ama cikarsa alirim.altina yatirim yaparim.
kamu bankaları da olmasa napardık acaba. ben de halkbank'tan başvurdum onaylandı ki kredi puanım pek iyi olmamasına rağmen 5000 lira vermişler sağolsunlar.
ziraat bankasından aldıgım kredidir. 35 lira kesinti ile yatıyor hesaba.
eger bankada hesabınız yoksa kartsız islemler menusunden kredinizi cekebilirsiniz. ancak cekilecek miktarı yazarken atm'lerde 5 liralık banknotların olmadıgı aklınızda olsun, sonra tekrar tekrar yazmak zoruda kalırsınız cekeceginiz miktarı.
10 bine başvurdum. 5 bin çıktı. 56 lira kesildi.
En iyisi hiç bulaşmamak gibi duruyor.
Ben ziraate başvurdum 7500 lük tamamı yattı 85 tl kesintiyle.
ziraatten 10000 e başvurdum ama hala değerlendirmede bekliyorum. onay mesajları mesai saatinde mi geliyor diye merak ettiğim kredidir.
ziraatten 12 milyon euro'ya başvurdum, holosko artı bir miktar para onaylandı. bu normal mi?
2 hafta önce "bana çıkmaz lan nasıl olsa" diyerek başvurmuştum 3 kamu bankasına. sonra da unuttum gitti. 1 ay öncesine kadar sigortalı çalışan bir beyaz yakalıydım, corona nedeniyle işten çıkarıldım.

2 gün önce ziraat sms attı, kredim onaylanmış. 5000 tl olarak başvurmuştum, "gel paranı al" diyorlar. Gittim aldım. (60 tl de kesinti çakmışlar ama olsun)

ilk ödemesini de 7 ay sonrasına yazmışlar. (27.11.2020)

ilaç gibi geldi. bu beni herhalde 2 ay götürür.