bugün

Ah o saçma sapan 90+2 golü gelmeseydi de Liverpool anfield a 0-0 ile çıksaydı ama neyse eğer kupayı istiyorsak 1-0 , 2-0 farketmez Real in wolfsburg u eledigi gibi villarreal e kaleyi göstermeden 3lük yapıp yollarsin evlerine.

Eğer sturridge ve coutinho kafa ve fizik olarak hazirsa gerisi teferruattır. Liverpool bugün villarreal i eler. inşaallah hazirdirlar tabi orasi başka mesele. Takım ligi bıraktı bu hafta itibariyle. Artık kalan 3 maça yedek kadro çıkıyor. Ligi de 6-8 arası bir yerde kapatacagi matematiksel olarak ta kesinleşti.

Bu sebeplerden ötürü seneye Avrupa kupalarında olmanın , daha da önemlisi sampiyonlar ligi nde olmanın tek yolu UEFA şampiyonluğu. Villarreal i asla kucumsemiyorum ki bu sene hem atletico hem Real i içeride yendiler , barca yı ellerinden kaçırdılar. Tabi hepsi el madrigalde. Ama gelecek sene sampiyonlar liginde olmak istiyorsan , şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurabilmek için elinde birşeyler olmasını ve transfer teklifi goturecegin futbolculara en azından elle tutulur birşey gostermek istiyorsan işte tam fırsatı olan maç. Deplasmandaki City ve chelsea maçları gibi , icerideki Dortmund macinin ikinci yarısındaki gibi oynayin başka birşey istemiyorum.

Liverpool için sezonun en önemli maçı demeye gerek yok sanırım.
Dortmund gibi dünya çapında sempatizanı bol olan liverpoolun kazanmasını kupaya uzanmasını istediğim maçtır. Napoliyi destekliyordum olmadı intikamını liverpool alır umuyorum.
Liverpool'un kazanıp finale adını yazdıracağı maç. Kloop'un tecrübesi yeter. Evet.
You will never walk alone.
Maçın başında villarreal 2 kez iyi geldi ama şu an herşey çok güzel. Sturridge karambolde yazdı. Dakika 8, 1-0 önde kırmızılar.

Bu arada Erdoğan arıkan gol icin kendi kalesine dedi ama farketmez artık. Kimin attığı değil , kime girdiği önemli sonuçta değil mi?
1-0 olan maç.
Liverpool'un iyi başladığı maç.
Az önce Liverpool un lallana ile önemli bir pozisyonu degerlendiremedigi ve ilk 15 dakikanın mutlak Liverpool hakimiyetiyle geçtiği maç.

Böyle devam edelim 4 olsun , 5 olsun.
Şimdi bunu ben görüyorsam elbette klopp ta görmüştür ki villarreal in sol kanat zayıf. Clyne iyi bindiriyor ama firmino tam kanat olmadığı için orayı iyi kullanamıyoruz. Arada milner deniyor ama ikinci yarı ibe girse oyuna costa ve suarez den oluşan villarreal sol tarafını clyne ibe ikilisi delik deşik eder teoride. O yüzden ikinci yarı ibe-firmino değişikliği bekliyorum.

Bu arada dakika 39 skor 1-0 ve oyuna denge geldi. Ayrıca bayağı sertleşti.
coutinho denen veledin kendini messi sanmasından dolayı liverpool u kendi eliyle silktiği bir ilk yarısı olan maç. gönlümüz sarı denizaltı'lardan yana soldado reyizin askerleriyiz.
villarealin turu alması için tecrübesizliğin getirdiği paniği üzerinden ikinci yarıda atmaktır.
Hakemin şerefsizlik yaptığı maç. Bir ivan bebek vakası gözüküyor. Evet.
Liverpool'un Sonuna kadar hakederek 2-0 yaptığı maç.
(bkz: daniel sturridge)

Dakika 64. 2-0 olan maç. Sturridge e yazmadilar ilk golü adam bu defa şaibesiz koydu.
71. Dakikada villareal in 10 kişi kalmasıyla (villarealin rakibini 11 kişiyken bile zorlayamadığını düşünürsek) liverpool için oldukça kolaylaşan maç diyebiliriz. 2-0 ı rahatlıkla tutup hatta maçı tamamen force edip finale çıkacaklardır. You will never walk alone.