bugün

guy fox un ingiltere parlamentosunu patlattığı gün (bkz: v for vendetta).ayrıca geleceği dönüşteki doktor brown'nın da akım kapazitörünü çizdği tarih (1955) (bkz: back to the future).
var bir keramet bu 5 kasımda kesin.
ecevit'in ölüm yıldönümüdür. ecevit her sene bu zamanda kktc'de saygıyla anılır. bayraklar yarıya iner.
(bkz: v for vendetta)
36 kasımkadar her gün gibi olan gündür.
iv. murat'ın musul'a girdiği tarih. (1638)

ayrıca;
(bkz: guy fawkes)
(bkz: guy fawkes gunu)
"remember, remember
the fifth of november
the gunpowder treason and plot
i see no reason why the gunpowder treason
should ever be forgot"
(bkz: guy fawkes)
as monaco'nun şampiyonlar liginde superdepor ağlarına 8 gol tıktığı tarih; sene 2003.
kırmızı giymiş çocukların "sırtım kaşınıyor, yarın bir şey olacak galiba" diye söylendiği gün.
(bkz: 2002)
bazı kişiler için hayatın en önemli tarihidir. zira yaşamına anlam yükleyen, yaşama sebebi yegane kişinin, hayatındaki en vazgeçilmez kişinin varolma günüdür. için sıcacık olur, uzaklarda olmasa da sımsıcak sarılıp koklayarak şükretsem allaha seni verdiği için denir. ama sadece buruk bir iç geçirişle. çünkü o çok uzaklardadır... nice yıllara sevgilim, konacak pencerene...
(bkz: 5 kasım taksim v for vendetta zirvesi)
bir çok insana güne girilen ilk dakikalarda remember remember the fifth of november dedirten v for vendetta filminden akıllara yer edinmiş tarihtir.
(bkz: v for vendetta)
Her 5 kasım' da hatırlanması gereken en önemli söz;
"halklar hükümetlerinden korkmamalı hükümetler halklardan korkmalı".
5 kasım 1925 ankara hukukun kurulduğu gün.
incinin büyük çoşkuyla beklediği gündür. Çok büyük sikiş dönecek diyorlar.
bugün diğerlerinden farklı olmalı dediğim gün. zira doğum günüm.
(bkz: remember remember the fifth of november).
bu gece 23:05 yani (11:05) te yazdığım anarşist yazılara aylar sonra en iyisini ekliyeceğim.kimsenin sokaklara çıkıp cam çerceve indirmeyeceğini biliyorum lakin amacım biraz eğlendirip merak uyandırıp en önemlisi düşündürmek bu küçük huzurlu ve kokuşmuz sözlüğümüzde bir haraketlilik yaratmak. bu sadece bir oyun iyi eğlenceler...
ismail dümbüllü'nün ölüm yıldönümü.
geleneksel v' yi anma günüdür.

(bkz: remember remember the fifth of november)

''hatırla, hatırla!!!5 kasım gecesini hatırla..patlamayı, ihaneti ve komployu bu ihaneti unutmak için hiçbir sebep göremiyorum..ben fikirlerin gücüne bizzat şahit oldum.fikirler adına öldürülen ve fikirleri savunurken ölen insanları gördüm.yalnız,bir fikri öpemez ona dokunamaz veya onu tutamazsınız.fikirler kan ağlamaz. acıyı hissetmezler.sevmezler.bu maskenin altında bir yüz var. ancak benim değil. ne altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz, ne de altındaki kemiklerden. bu maskenin altında etten daha fazlası var. bu maskenin altında bir fikir var! ve fikirlere kurşun işlemez.''
ecevitin ölüm günü oldugundan bayraklar yarıya iner..anarşistlerin bayramı denilebilir ..
ankara üniversitesi hukuk fakültesi'nin kuruluş günü. bügun 86 yaşında benim okulum. mustafa kemal atatürk bu günü şöyle yorumlamış "Cumhuriyetin yaptırımı olacak bu büyük kurumun açılışında duyduğum mutluluğu hiçbir girişimde duymadım ve bunu açığa vurmakla ve belirtmekle hoşnutum".
doğum günümün olduğu gün,pekte eğlenceli güzel olmayan bir gün, güneş yok hava kapalı nesine sevineceksin ki bu günün?
baş ağrısı, yalnızlık, can sıkıntısı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar