bugün

bu sene 9-14 ekim arasında gerçekleştirilecek olan festival. ayrıca bu seneki yüzü ve afişleri tarafımca beğenilmiştir.
neden kimsenin izlemediği filmlerin ödül aldığını merak ettiğim festivalin kırk yedincisi.
ödül alan filmleri izlemek istesek bile yoklar hiçbir yerde.
ayrıca bu filmleri izlemeyi başaran mutlu azınlık kim onu da merak etmekteyim.
açılışının bu gün yapıldığı festivaldir. ertuğrul günay'ın "tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok" tadındaki tavrı ve çeşitli provakasyonlara rağmen kendine yakışır şekilde Yılmaz Güney'in arkadaş'ıyla başlamıştır. açılışta son konuşmayı yapan büyük üstad müjdat gezen'in anlattığı fıkra çoğu kişiye tam yerinde bir cevap niteğindeydi.
tecavüzü kutsayan insanların toplandığı festival olmuştur. darısı başlarına diyelim..
chp li bir belediyenin düzenlediği organizasyon olduğu için hükümet tarafından resmen sabote edilmeye çalışılmış yegane uluslararası film festivalimizin 47. si.
evet, yanlış duymadınız, mevzuu öyle bosna savaşı açıklamaları sebebiyle emir kusturica olan tepkilerinden falan değil, zira adam çok net söyledi "ben hem sırp hem boşnak kanı taşıyorum, ben insanı seviyorum, bahsedilen yönde bir açıklamam yok!" ama yok, cımbızla bir sözcük seçti ya akıllı akp takımı, hemen yüklensinler.
peki bir kaç hafta sonra sırbistan a bir ziyaret gerçekleştirecek ve sırbistan başbakanının elini sıkacak, eli kanlı elini, aynı tepkiyi sevgili başbakanlarına gösterebilecekler mi bakalım?
gösteremezler, şıhlara tepki caiz değildir, diimi?

demokrasi aşığı(!), özgürlükçü akp, partizanlığının sonucu bizi dünyaya rezil etmiştir, başka bir sonucu yok bu işin!..

edit: gerçek biraz acıtır, olsun siz yine de basın o eksi butonuna belki gerçeği ertelersiniz ama değiştiremezsiniz küçükler..
gereksiz bir festival.
saçma sapan iç siyaset malzemesi olmuş festival.

inşallah siyasetçiler kirletmez sanat konuşulur.
ne kadar cok düşünme yetisinden yoksun insanımız olduğunu anlamamı sağlayan festival. yok sorun emir kustrica'ymış falan filan hepsi hikaye arkadaş bunu göremiyor musun? her şey hükümetin antalya'dan intikamının bir parçası, belediyeyi kötüleme çabası bunu anlamak için zeka gerekmiyor hemen bakıyoruz haziranda bu emir kustrica bursa'ya gelmiş gene bir festivale ama hiç tepki yok nerede mhp, nerede ertuğrul günay. ben sadece antalya aşığı bir insanım siyasi görüşüm önemli değil ama güzel antalya'nın bu şekilde itilmesi sanki türkiye'nn bir parçası değilmiş gibi davranılması çok üzücü. önce dünya basketbol şampiyonasını antalyadan alıp kayseri'e verdiler, antalyaspor'un bir stadı bile yok ve daha doyamadılar şimdi de antalya'nın en önemli reklamı altın portakal.daha nice uğraşmalar. nefret ediyorum siyasetin çifte standartından.