hocanın büyük ihtimalle doğudaki ailelerin kızlarını göz önüne alarak sorduğu saçma bir sorudur. 16 yaşında çocuk sahibi olmuştur gülcanın annesi.
(bkz: hayat devam ediyor)
--spoiler--
gülcan 11 yaşındadır. kızı ise gülcanın yaşından 10 eksik olduğuna göre gülcanla kızının yaşları toplamı kaçtır?
--spoiler--

gibi bir sorudan biraz daha iyidir. bunu soran bunu da sorabilir...
-anneciğim söyle bana ben veled -i zina mıyım?
-acı gerçeği bilmenin vakti geldi gülcan baban olacak deyyus bana tecavüz etti ben de mecburen evlendim sen olmasan bi saniye bile durmam şu evde.
-ühüü sen gitme olur mu anneciğim beni yalnız bırakma.
-seni yalnız bırakmayacağım kızım sen hiç üzülme.
(bkz: 40 eder)
kadınların 9 yaş civarı ergenlik çağını girdiklerini ve doğurganlık özelliklerini de erken yaşlarda kazandığını varsayarsak gayet makul bir sorudur. etnik ve kültürel şartlar bir matematik sorusunun hatalı olduğunu gösteremez. matematiksel bakımdan da bir sıkıntı yok soruda. gülcan 11 yaşında annesi ise 27 yaşındadır. iyi tarafından bakıcak olursak "anne ve kız arasında ki yaş farkının da az olması daha iyi bir iletişim kurmalarına yardımcı olabilir" diyebiliriz hatta. benim eyyorlamam bu kadar.

not: bazıları ciddiye alıp eksi basmış. asfasdfasdf. şaka mısınız lan.
(bkz: 40 yapar)*
hoca çocuklarn, büyük sayılarla işlem yapmada zorlancağını düşündüğü için belki ondan küçük sayı vermiştir.
problem içerisinde gizli problemin yakalanışı. maalesef ülkemizin sorunlarından sadece birinin probleme yansımış hali. gerçi öğretmen orda düşünmez gülcan doğduğunda anne kaç yaşındaydı diye onun tek ilgilendiği (11*3)-6 olarak annenin yaşının bulunup gülcanın yaşı ile toplanmasıdır.
akp zihniyeti'nin her alanda ince ayarlar yaptığının kanıtıdır.
içerisinde subliminal mesaj barındıran sorudur. bu sorularla çocukların aklına bu fikri sokmaya çalışıyor şerefsizler. iwh hani komplo teorilerini seviyoruz ya. amerikanın oyunları.
gülcanın suçu ne ?
yav arkadaş buna saçma diyenler hangi ülkede yaşıyor merak ediyorum. öyle doğuya filan gitmenize de gerek yok benim anneannem, teyzem filan hep 15-16 yaşlarında gebe kalmışlar. gayet de anadolu'nun orta yerinde konya'da.