bugün

1 ocak cuma günü akp’li cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan tarafından 5 üniversiteye rektör ataması yapılmıştı.
boğaziçi üniversitesi’ne akp milletvekili aday adayı olan ve akp teşkilatlarında çalışmış melih bulu’nun atanması ise ciddi tepkilere neden olmuştu.
boğaziçi üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri bu atamayı üniversitelere saldırı ve akp’nin gençliği sindirme çabası olarak değerlendirdi ve karşı çıkacaklarını ifade etti.

https://gazetemanifesto.c...orlugu-muhurlendi-410188/

edit: 2020 değil 2021
direniş, iddialı bir kelime. devlete direnmek olmaz arkadaşlar. hele hele talebeler asla direnmemeli. illa direneceklerse sekse falan direnmeleri gerekiyor.

bedensel ve ruhsal sağlığın için 1 yıl kimseyi yalamadan durabilir misin talebe kardeşim? bak işte asıl direniş budur.

olaylara karışmayın arkadaşlar. ekmeğinizi elinize alın sonra kime istiyorsanız ona rey verirsiniz. hava zaten soğuk, dayak falan yiyeceksiniz. aklın yolu, bir bence.
Davanız da sonuna kadar haklısınız,
Allah yar ve yardımcınız olsun.
siyaset istemedikleri üniversite öğrencileri devlet yetkililerin onları görmezden gelmesi olayların büyümesine seyırcı kalması kaos sevmektir.üniversite kapısına kelepçe takıldı bu ayıp bize yeter.
yanındaki dhkpclilere ses çıkaramayan cesur atatürkçülerin direnişidir (!).
Üniversiteler siyasetten uzak mıydı? Televizyonda Twitter'da kendince parti sözcülüğü yapan bir sürü rektör, öğretim üyesi, profesör bilmem neler var.
Altından başka boklar çıkar bu Mevzunun.
Kendini halktan ustun gören ülkemde süregelen ama yikilmaya yuz tutmus statükonun fosillerine ait eylemdir. Bitti sizin elitliginiz... direnisinizi yesinler sizin. Ya halka ve halkın seçtiğine biat edeceksiniz ya da yok olup gideceksiniz.
Benim zamanımda Üstün Ergüder hoca rektördü. Geçmişi başarılarla dolu adam gibi adamdı. Rektör seçimlerinde; akademik geçmişe, niteliklere, bilimsel yayınlara artı olarak boğaziçi'nde öğretim üyesi olmak da bir kıstastı. Kurum aidiyetinin sağlanması açısından buna önem verilirdi. Sonraki gelenleri bilmiyorum ama şu son gelen kesinlikle olmamış! Çok fazla problem yaşanacak gibi görünüyor.

Sevdiğim bir hocam şöyle demişti: "dünyanın en iyi öğrencileri ile en iyi akademisyenleri bile biraraya geldiklerinde orada iyi bir eğitim alınıp verileceğinin garantisi yoktur. Kurum kültürüne uyum sağlamak önemlidir."
“katil polis!” sloganlarının atıldığı sözde masum direniş(!).
Sırf bu konuda tweet atmamak icin Twitter'ımı kapattım. Ama yardırayım buradan, buraya tam da bu tarz durumlar için geldim çünkü iÇiM ŞiŞTi.
Bakın evine baskın yapılan çocuklar var, terörist gibi görülüyor yansıtılıyor.
Neden; çünkü kabul etmediler ve bunu demokratik bir biçimde yaptılar.
Kimsenin Melih Bulu'nun şahsıyla bir derdi yok. Sistem ve usule aykırı, akademiyi akademi yapan şeye ihanet; özgürlüğü, demokrasiyi görmezden gelmek. Melih Bulu Boğaziçi'nde çalışan hocalarımızdan olsa ve seçilerek gelse kimseler buna karşı çıkmazdı. Ama herşey çok TEPEDEN iNME. Tüm tepki tamamen bu atamanın biçimine yönelik ve bu ilk değildi son da olmayacak. insanların tepkisi tamamen bunun son olmasına dair çaba göstermek umut etmekten ötürü.
Bakın bu akademik özgürlük kavramına aykırı dediğiniz anda terörist ilan edilmeniz fişlenmeniz an meselesi. Ve ben artık üç maymunu oynamaktan çok sıkıldım.
Hayalim vardı benim ODTÜ veya Boğaziçi'nde alanımda akademisyen olmak istiyordum, ama benim evim dediğim okullara olanları görmek aidiyet hissini alıp götürüyor. Ve göç etmek isterken buluyorum kendimi hem de çok sevdiğim ülkemden.
Edit: Bu protestoları terörist örgütlere indirgemek nasıl bir dar görüşlülük. işte tam burada politiklesme başlıyor. Sizin o dar görüşünüz yüzünden kaç genç harcandı. Bırakın bu işleri! Ülkesini vatanını seven insanlar bugün Demokrasi talebinde bulunuyor. Bunun içine terörist sizmissa da buna indirgenemez.
Gezi parkı direnişinden şunu öğrendim .Herhangi bir zamanda hak arama eyleminden dolayı terorist olarak atfedilebilirsin .
Sezer yobaz ve fetöcüleri atamazdı a küfürbaz it.

La siktirin gidin hangi sikimsonik üniversitesinde örgütlenecekseniz örgütlenin enişte, kayınço, yenge filan falan..

Boğaziçi'nde işiniz ne? Para sizde. Parayla oluyorsa sucukçu muhasebecisi üniversitesini adam edin de görelim a guguk kuşu tabiatlı aşağılık yobazlar.
(bkz: 2021)
(bkz: #44379181)
Boş direniştir. Zira direnecek her hangi bir yanlış uygulama yoktur. O kadar boş bir direniştir ki araya lgbt ve terör militanları girip kendi gösterilerini yapmışlardır.
direnişin katlanarak gelişmesi için halk desteğine ihtiyaç vardır. bu laf (söylem değil) aslında yalan bir lafdır, hiçbir direnişin sizin gibi boş beleş insanların desteğine ihtiyacı yoktur. bir eylem ortaya koyarsınız ve yaparsınız, isteyen katılır isteyen katılmaz, ama öyle bir hava var ki, direnişe giden yok ama herkes akıl veriyor, yok aranıza şunu almayın, yok LGBT liler katılmasın yok dans etmeyin, yok halay eski birşey.
Solcular eyleme, sağcılar kutuplaşmaya hasretti. Derken boğaziçi eylemleri başladı. Millet ekonomiyi filan terk etti. Başladı lgbt gibi saçma konular. Konu üniversiteydi, yarışan bilim ve felsefe değil din, ideoloji ve siyaset oldu. iki tarafı da tebrik ederim.
Kabak tadi veren eylemler butunu. Adam ulkeye basbakan atadi, tff baskani atadi, bakanlari atadi, her turlu federasyon ve dernek baskanlarindan tutun da tum stk ve sendikalara kadar her seyi atadi. Simdi rektor atadi diye mi yirtiniyoruz ?
Ulan markete gidemiyoruz markete. Kadinlar katlediliyor, tecavuzculer kollaniyor. Feto halen daha tam gaz devam ediyor. Pkk saldiriyor ama hicbir derdimiz yokmus gibi biz universiyeli eylemi izliyoruz. Sebebi de cok belli. Sovup saydiginiz o reis oyle istiyor, siz de onun istedigini yapiyorsunuz. Bu ulkenin gercek sorunlari yerine lgbti' ye kadar daralan ve halkin asla kabul etmedigi bir konuda cigiriyorsunuz. Yazik valla billa.
yazılanların hepsi doğru ama bunlar direnişle ne alakası var, adam 18 senedir ülkeyi böyle yönetiyor arkadaşlar, dinse din, ideolojiyse ideoloji, örneğin hiç yokken adnan menderes değip ülkeyi bir anda kutuplaştırabiliyor. haksız mıyım. bu direnişin öğrettiği tek şey gezinin bitmediği, bitmeyeceği, öyle yada böyle gezi devam ediyor. sokağa...
Gezinin devami degildir. Gezide bozkurtlu cocuklar da vardi. Ulusalcilar da vardi. Bogazicinde tamami solcu tayfa. Daha keskinler.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar