bugün

bu maç göstermiştir ki caner sol bek oynayamaz. bu da bence çok büyük bir derstir.
8 günde 1si derbi toplam 3 maç yapan ve Alex'siz maça çıkan Fenerbahçe'nin haklı olarak yenildiği maçtır. Lige verilen arayı mutlak şekilde iyi değerlendirmesini beklediğim takımım.
fenerbahçe'nin namağlup unvanını kaybettiği maç olmuştur. bu seri yine bir sivasspor - fenerbahçe maçı ile başlamıştı. ilginç.
galatasaray'ın berabere bitirdiği maçın konusu 4 sayfa, fenerbahçe'nin yenildiği maçın konusu 9 sayfa ve hala entry yazılıyor.

başka sözüm yok hakim bey.
millet bayramda kurbana ortak girer biz tuttuk kanaryaya girdik*
geçen seneki son maçta şike yapıldığının bir kanıtı daha olan maçtır. o maç nasıl bir anlaşma gibi gözüküyorsa bu maç da öyle gözüküyor. iki maçı da izlersek sivas geçen sene yenilmeye çalışmış, bu maçta da fener yenilmeye çalışmış gibi. bu maç geçen senekinin mükafatı gibi olmuş. bana öyle geldi ama iki maçı da tekrar izleyin belki hak verirsiniz bu teoriye.
fenerbahçenin hiç konsantre olamadığı ve tel tel döküldüğü maçtır.
Kangalın kanaryayı yiyip bitirdiği maç.
özetini yeni izlediğim maç. öncelikle şunu söylüyorum ki "yapma volkaaan". sen ne yapmışsın be bilader. fener düşmanı galatasaraylı olarak ben seni arada sırada mal mal goller yesen de beğenirdim. ama bu yediğin özellikle ilk gol çok acemi be olum. yani o golü ben yerim başkası yer ama sen gibi bir adam yememeliydi. aman banane lan iyi ki yedin. *
onun dışında fenerbahçeliler üzülmesin yine 4 ayak üstüne düşecekler çünkü milli maç arası giriyor. adamlar fizik olarak bitmiş yahu. beter olsunlar.
sivasta başlayan yenilmezlik serisinin yine sivasta bittiği ve sivasın güzel oyunuyla hakederek kazanıp 3 puan aldığı maçtır.
(bkz: fenerbahçeliyim ve tebrik ederim)
sivasspor'un çocuğu koyduğu maç. keşke dışarı boşalaydılar.
içlerindeki kazığı 27 haftadır çıkarmaya çalışan bukalemunları gün yüzüne çıkaran maçtır. ne kadar çok konuştunuz ulan. elbet bir gün yenilecektik.
kapıcı rıza efendi kapıya kadar geçirmiştir...
bir fenerbahçeli olarak söylüyorum sivas bu maçı haketti. bok gibi top oynadık. fenerbahçe dünkü futboluyla halı saha maçı bile kazanamaz.
sivassporun fazlasıyla hak ettiği maçtır. fenerbahçe futbola dair hiçbir şey göstermedi. sivasspor hakkıyla kazandı.
dikkat edilmesi gereken bi nokta var, sivassporlu tek bir oyuncunun bile ayağı kaymazken, fenerbahçe'de neredeyse tüm futbolcular birkaç kez yere düştü.
bunun sebebi ya yanlış krampon seçimi, ya da sivassporlu oyuncuların bu tarz kötü zeminlere alışık olması. bu sahaya beşiktaş, galatasaray, veya trabzonspor çıksaydı, yüksek ihtimalle yine aynısı olacaktı.
anadolu takımlarının istanbul takımlarına olan kinlerinden bahsetmiyorum bile. mübarekler real madrid kılığına bürünüveriyor.

sözde akıllı fenerbahçe taraftarı, bütün maçı verilmeyen ofsayta bağlamak, 30 saniyenin lafını yapmak aptallıktır.
o gol yenmeseydi, ikinci yarıya daha istekli başlayacak olan fenerbahçe en azından beraberlikle sahadan ayrılabilir miydi? orası da meçhul.

üzüldüğüm şey ne kötü futbol, ne de rakip kale çizgisinden kafayla top çıkartan selçuk; elimizden giden namağlup unvanına üzülüyorum. kolay elde edilmiyor böyle şeyler.
(bkz: şimdi melisler)
fenerbahçe'nin sezonun en kötü futbolunu -mersin maçındakinden bile daha kötü- oynayarak yenildiği mücadeledir. fenerbahçe'nin işin aslına bakarsanız, mersin maçında yenilmesi gerekiyordu. fakat gerek futbol şansı gerekse kalecilerin kazmalığı o maçtan hiçbir şekilde hak etmediği üç puanla ayrılmasına sebep oldu zira ardından samsun maçında kendi evinde silik bir oyunla 3 puanı alamadı. beşiktaş maçında ise ilk yarı iyi top oynasa da ikinci yarı yine sahada yoktu fenerbahçe... o maçta da mağlup olması çok olasıydı fakat yine bir kaleci şansı ile kurtardı puanı. ama çekirge gördüğünüz gibi 2 sıçrıyor! şu takım bu sene kaza bela avrupa maçına çıksaydı zaten görecektik farklı mağlubiyetleri ama platini faktörü buna engel oldu!

platini faktörü pek yakında fenerbahçe'ye dünyanın kaç bucak olacağını gösterecek tekrar, zira küme düşecekler! bekleyelim ve görelim.
(bkz: göte geldi aşkımız ikimizde şaşkınız)
kötü oyun için saha zeminine suç atılan maç. sivas o futbolu nou camp'ta oynadı golleri de oradan attı.
ne güzel bir dünya yahu...

bursaspor'a tam 45 haftadır(yazıyla kırkbeş) penaltı verilmiyor(hemen hemen her maç penaltı pozisyonu olmasına rağmen) lakin kimse bunu konuşmuyor, ama eskaza milimetrik ofsayttan yenilen bir gol ülke gündemini değiştiriyor.

işte bu yüzden futbolumuz bir arpa boyu yol alamıyor. işte bu yüzden hala sabri, kazım, servet, gökhan zan milli takımda oynuyor...
(bkz: lan yenilince ne oluyodu üzülüyor muyduk)
tff'nin bu kadar kötü bir sahada nasıl futbol oynanmasına izin verdiğini anlamadığım karşılaşma.
tamam kaybettik kabul, ama bir adam ayakta duramadı, futbol adına hiç bir şey yoktu sahada. iki hafta önceki izlediğim bjk-fener maçında o eşsiz tempo ve futbol'dan eser yoktu. bunun suçu futbolcuların olduğu kadar o sahada top oynanmasına izin veren tff'nindirde. maç dediğin hadisede az görsellikte olmalıdır, dan dun futbol anlayışı ne ya!!!
geçen sezonun son maçında şike yapan takım ile yaptıran takımın karşılaşmasında, şike yapanın yendiği maç.

eğer hukuki süreç adam akıllı işlerse (ki hiç znnetmiyorum) bu 2 takımın da küme düşürülmesi ihtimlinde oynanmış bir maçtır, belki de boşuna oynadılar, ama hiç düşmeyecekmiş gibi spor toto süper lige asılma maçı havasındalar ise sivas altın 3 puanı kaptı, amaaaaa düşürülecekmiş gibi bank asya birinci lige hazırlık maçı havasında oynadılarsa sivas lige hazır, fenerbahçe nin ise eksikleri var, anlamına geldiği maç...
fenerlilerin ofsayf pozisyonu yüzünden kaybettiklerini iddia ettikleri karşılaşma.
anelka, önder karşı ceza sahasında smaçla gol atarken babam kazandı sanki maçı.
ofsayt da sanki 5498 metre ofsayt he. ulan ne adamlarsınız.
hadi bakim cumhuriyetinize çekilin.