bugün

Türkiye'de farklı bir dönemin başlangıcını belgeleyen manşet. Benim ilgimi sağ alttaki " ve bahçeli bırakiyor" haberi çekti. 15 sene önce bırakıyormuş. Hala Bırakmadi. Evet.

görsel
bahçeli'nin başkanlığı bırakacağını söyleyen alt manşetle çıkan gazete.

adam mhp'yi bıraktı, başkanlığı bırakmadı.
Amaci o olmasa da hakli atilmis basliktir.

15 senede goruldugu uzere sandiktan cikan sey ofkenin ta kendisiymis.Bu ulkenin ne kadar kazanimi varsa hepsine olan ofke cikmis sandiktan.
akp'Yi şimdi çatır çatır eleştiremezsin. o zaman eleştirebiliyormuşsun.
o zaman daha iyiydi her şey.
o değil de bahçeli hala bırakacak. 2002'de de bıracaktı, 2016'da da.
2017'de bile devam ediyor.
vay anasını.
bahçeli fotoğrafına bayıldığım gazete. yalnız ben de tayyip erdoğanın gülümsemesine takıldım.
2002 dünya kupasında ne güzel 3. olmuştuk be! ne günlerdi.
(bkz: ve bahçeli bırakıyor)

koptum.
Gerçekten de "öfke"nin kazandığını bugün hepimiz görüyoruz. Bu adamlar bizim geçmiş ne kadar değerimiz varsa onlara karşı öfke duyuyorlar.
Bahçeli bıraktı da devlet bırakmıyor.
Devlet bahçeli'nin 15 seneden beridir sürekli hayır demeye başladığını gösteren gazete. O gün 1. Sınıfa giden çocuk şimdi üniversite 3'e gidiyor bir insan hiç mi değişmez? Akp'nin iktidar olduğu ilk gün ve tabi çiçeği burnunda iktidar olduğu için henüz akp'yi eleştirmek suç değildi sonra sistemi oturttular yıllar geçtikçe.
Haberde "Yoksulluk, yolsuzluk ve televizyondaki magazin çılgınlığı akp'yi tek başına iktidara getirdi." Diyor.
Bugün Tl değer kaybetme rekoru kırmış, enflasyon düşük görünsün diye hesaplarken gıda agırlıgını düşürdükleri halde gene de rakam yüksek, dış borç artmış, milyonlarca mültecinin bakımı halka yüklenmiş, terör artmış, ayakkabı kutularındaki paraların hesabı sorulmamış, evlilik programları ahlaki dejenerasyonun dibine vurmuş ama öfke yok.
Haberdeki Her şey hikaye. Mesele afyon.
görsel