Bi sigara bir bira düz 50 tl olsun uzun süre zam gelmesin. Yeter artık zam zam zam psikolojim bozuldu. Geçenlerde bakkaldan bi sigara bide 2.5 lt kola aldım 21 tlye yakın para ödedim bakkal şanslısın zam gelmişti fiyatları yarın değiştiricem dedi. Bir hafta sonra yine aynı sigarayı ve kolayı aldım bu 24 tl tuttu bakkal yine şanslısın zam geldi fiyatlar yarın değişiyor dedi. Aynısını benzinliklerde pompacılar da sürekli yapıyor. Ne alsam kendimi şanslı hissediyorum.
Eheheh bok için diyen ve ben evde yapıyorum içkimi umrumda değilsiniz diyen arkadaşlara sesleniyorum.
ilk olarak içki keyif içindir, sen ne kadar çayın şu markasını alıp içiyorsan, buda keyiftir. Saygın olsun biraz saygı istediğin kadar.
ikinci olarak ben içkimi evde yapanlara sesleniyorum, bu kadar bencil olmanız ve bununla övünmeniz gerçekten insanlığınızı sorgulayacak bir düzeydedir. Bu zamlar yüzünden sağlığından olma riskin var. iki kelam etmen bu kadar zor olmamalı.
Evet burda bazıları komiklik olsun diye trollük yapması kabul edibilecek bir şey. Ama bazı birey olamamış yazarlar gerçekten kendi hayatı dışında yaşayan insanlara bir nefret, kin ve ölsün gözüyle bakmakta. Silkinip kendinize gelme dileği ile.
evde rakı yapmaktan korkmasam "bana ne yiaa" diyeceğim zam.

gel gör ki; etil alkolu damıtsan bile içerisinde -az miktarda- metil alkol oluşma ihtimali oluyor. hadi tadını kendine göre ayarladın, elin alıştı diyelim. oluşan alkolün kalitesini ev şartları ile anlaman mümkün değil.

evde yapanlar da kendilerince çare arayıp bulmuş kişiler. çok yüklenmemek lazım, içki hakikaten pahalı.
yakında rakı şunla bunla içilir güzellemesi yerine "bir zamanlar rakı diye bişey vardı, sihirdi sanki!" edebiyatı yapacak hâle geleceğiz.

kolonya koklarken anason çayı mı içsek?
bence hoş bir çözüm.
sevindiren zamdır. evet.
Bir yandan zenginlerin milyonluk vergi borçlarini bir kalemde siliyorlar, diger yandan zamlarla Milletten haraç aliyorlar.