bugün

En ucuz Bira çeşidi 13 TL oluyor.

şeker şurubu karıştırılmış kıçıkırık efes e markette 13 lira verilecek yani? en kıyrıtık mekanda da en az 24 lira olur haliyle. koy suyundan da.
2 yıldır evimde kendi alkollü her türlü içeceğimi yapıyorum.

Benim için hiçbir sorun yok. En az 50 tane tanıdık bize de yap diye yalvarıyor.

Beni hiç etkilemeyen zamdır.
insanları uyuşturucuya yöneltmekten başka bir şeye yaramayacak zamdır. Bir biraya 13 lira mı verilir amk? Zaten 3 tane içsen anca çakır keyif kafasına ulaşıyorsun. insanlar 39 lira verip çakır keyif olacağıma gider o parayla hem daha uzun hem de daha farklı kafalar yaşarım diye düşünebilir.
(bkz: alkol zamlarıyla uyuşturucu kullanımının artması)
arkadaşlar selin kolonya tat olarak gayet iyi. insanın genzini yakmıyor. fiyatı da diğerlerine göre uygun. tariş'in kolonyasını ise tavsiye etmiyorum. hem pahalı hem de sonrasında aşırı koku yapıyor. dalin kolonyayı ise farklı kafa yaşamak isteyenlere tavsiye ederim. eyüp sabri tuncer'i ise özel günleri kutlarken açmanızı tavsiye ediyorum. zira çok pahalı.
millet tutturmuş içki yasağı diye saf mısınız. adamların derdi bir taşla iki kuş içki yasağı oy için asıl amaç vergi vergi. bir adam kaşar peyniri yemez ya da çikolata ama sigara ve içki bağımlısı mecbur alacak aynı akaryakıt istasyonu gibi. vergi dairesi görevini tekel ve benzinlikler karşılıyo. defterler kontrol mü ediliyor sanıyorsunuz. matrah sermaye artrı mı vb haraçla vergi kaçırmaya devlet göz yumuyor, büyükler zaten vergisini bir şekilde sildiriyor, naylon fatura ganimet. eee napsın garibanı miksin. zam olunca adam içmeyecek mi. neden uyuşturucu arttı yoksa halk bilinçli olarak alkol zamm ı ile bir bağıntısı mı var.
allah zammı yapanın ve yedi sülalesinin ömründen alıp sokak köpeklerine versin.
amin.
Kendi şarabımı, viskimi yaptığımdan çok da tın olan zamdır. Yalnız dandik biraların 13 tl olması hiç hoş değil. Onu da ayrıca belirteyim. Biraz buruldum bu duruma.
zamda gelse günümüz şartlarına
göre oldukça ucuz makul fiyatlardır. içki
keyif işidir paranız yoksa içmeyin aq evet..
Zikkimin kökünü icin.keske daha cok zam gelse.
Anlamadığım noktalar var. Zamanında günümüzün parasıyla 5 lira olan içki, zamlar konunca nasıl keyif işi yahut parası olanın içmesi gereken şey oluyor. O zaman ekmeğe zam yapılsın, ekmek keyif işidir çok pahalı parası olan alsın denilsin. Şimdi diyeceksiniz ekmek zaruri. Dünyada bizim kadar ekmek tüketen ülke yok. En yakındaki ülkeyi ikiye katılıyoruz. Demekki ekmeksiz de karın doyurulabiliyormuş. Diğer bir güruh ise ben zaten kullanmıyorum ben zaten evde yapıyorum kesimi. Çok bencilce bir söylem. Evde üreten o kadar zahmete giriyorsun, iki kelime yazamıyor musun doğru değil bu kadar pahalı olması diye. Kullanmayan arkadaş, sen 20 tane sigaranın olduğu paketin 17 tanesinin vergi olmasını absürt bulmuyor musun? Yani bunun adı yasaklamak değil zamla insanları yıldırmadır. Farklı kapıya çıkmıyor değerli yazarlar.
Kuantum mekaniği ve modern fizik kimya biyoloji başlıklarından daha çok girdi alacak başlıktır.

Benim için sadece bu sıfatı taşıyor.

Ayyaşlar ehe.
insanların bağımlılıkları kullanılarak para kopartmak hoş değil. Boku harbiden çıktı.
Henüz net bir şey yok.
Sadece bir iddia.
Hee gelmesini istermiyim elbette isterim.
insanlar fiyatı arttığı için alkol sigara gibi şeyler tüketmeyecek.
Bu sayede daha sağlı bir toplum olacağız.
Araştırmacı bir yazar son yılbaşından bu yana alkole ve sigaraya yüzde kaç zam geldiğini yazabilir mi?
Ulan daha geçen millet kimyager olacak bu gidişle muhabbeti yapıyorduk.
Bunlar ulkeyi herhalde batirip oyle gidecekler.
atlara bırakın arpayı evet.
Ahahaha bok için iyi olmuş.
Ayda Yılda Bir Keyfimiz Var içine Ediyorsunuz.
Memleketi alkol tüketen alkoliklerin ödediği vergiler ayakta tutuyor sanıyorum son zamanlarda.

Hadi şerefe, bir sarı öküz daha verelim. Bir bok olmaz.

Kazığı artık yağlıyorlar mı nedir, götüm artık hiç acımıyor alıştı. Fukara götü ne de olsa.

Hüloğğğğğğ sok sok artık hissetmiyorum. Hashhdhjsjajsjdkskshsh
Seneye köydeki tarlama tütün ekip kendi sigaramı üreteceğim. Üzüm ve erikte bolca mevcut onlardanda alkol damıtırım. Sayelerinde kimyager olacağız alimünyum.
Allah belanızı versin ya dedirtmiştir.
akp'ne yönelik duygu ve düşüncelerimi pekiştirmiştir.
mey grubu tarafından yapılan açıklama ile asparagas olduğu ilan edilen zam.

ancak merak etmeyin, 6 ay içinde o zam seviyesine ulaşacaktır. maalesef.
ayyaşları kudurtan zamdır. sizin enayiliğiniz sağolsun bu devlete para kaynağı oluyorsunuz. devam edin.
artık evde yapıldığı için etkilememiştir. yapmayı bilmeyenler, yapan eş dosttan ucuz fiyata alıyor.