bugün

antalya'da 4 bileziğini satarak, 1 inek ile hayvancılığa başlayan ev hanımı fatma öncel'in, tebrik edilesi milyoner olma olayı.

Helal olsun özverisi ve cesaretine, her kadına örnek olması dileğiyle.

'muratpaşa ilçesi güzeloluk mahallesi'nde yaşayan 3 çocuk annesi 38 yaşındaki öncel, polis olan eşinin doğu'daki zorunlu görevinin ardından antalya'ya yerleşti. 2 yıllık muhasebecilik mezunu olan fatma öncel, kamu personeli seçme sınavı'nda (kpss) başarılı olamayınca, baba mesleği hayvancılığa başladı.

eşinin aldığı 4 bileziği satarak yavru bir inek alan öncel, bu hayvanın sütünü satarak başladığı hayvancılıkta 1 milyon lira değerinde inek, tavuk ve keçinin sahibi oldu.

besici öncel, aa muhabirine yaptığı açıklamada, 10 sene önce antalya'ya yerleştiklerini belirterek, mesleğini yapamadığı için bir iş kurmayı düşündüğünü söyledi. hem hayvanları çok sevmesi hem de baba mesleği olan besiciliğe başlamaya karar verdiğini dile getiren fatma öncel, 4 bileziğimi sattım ve bir inek yavrusu aldım. ev sahibinden izin alarak, eşimle birlikte o yavruya baktık. o bir inek sayesinde bu hale geldim. dedi.

öncel, ilk ineğin sütünü bir ay boyunca bedava dağıttığını, tanındıkça da satışını yapmaya başladığını ifade ederek, elde ettiği gelirle inek satın almaya başladığını anlattı. kiraladığı arazi üzerinde şu anda 134 ineği, 107 keçisi ve 200 tavuğunun bulunduğunu aktaran fatma öncel, aylık ortalama 40 bin liraya yakın süt parası kazanıyorum. sütten kesilenlerin kesimleriyle birlikte aylık 60-65 bin lira gelirimiz var diye konuştu.'

http://www.ensonhaber.com...ralik-servete-ulasti.html
beynini kullanan ve allah'ın yardımına nail olan örnek vatandaş.

allah herkese beyin vermiş. kullanınca oluyor. helal bacım. hayırlı işler.
demek ki bir tek bu kadın akıllı, hayvancılıkla uğraşan geri kalan milyonlarca çiftçimiz bildiğin amcıkmış efendim. bu kadar kolaymış bak zengin olmak.
clickbait kurbanı insanın öğrendiği bilgiyi heyecanla sözlükle paylaşması.
eşinin aldığı 4 bileziği satarak yavru bir inek alan öncel, bu hayvanın sütünü satarak başladığı hayvancılıkta 1 milyon lira değerinde inek, tavuk ve keçinin sahibi oldu.
(bkz: yavru inek)
(bkz: buzağı)
(bkz: düve)
(bkz: süt)
haberciliğin doruğudur.
edit: yazım yanlışı
biri bunları akp' nin tarım ve hayvancılık bakanlarına anlatmalı.
yerli besicilik nedir, nasıl mahvedilir.
2009' dan bu yana bu konu da uzmandırlar.

not: şimdi dingilin biri gelir ve 100.000 ton et ithal etmeyi,
bim de, a101 ' de ithal eti 31 liraya satmayı " zafer " ilan eder.
vay anasını hayvancılıkta bu kadar para var mı yav?
bu şey değil mi ya?
tek yüzüğüyle trilyoner olan cumhurbaşkanı.
hayvancılıkta çok ciddi para var ancak öyle 1 yavru inekle başlayıp 130 küsür ineğe çıkmak 15 yıl falan sürer. tabii şanslı ve bilgili olmak da önemli. en ufak bir hata da sürünün yarısını, hatta tamamını kaybedebilirsiniz. ablam işi biliyormuş, şansı da yaver gitmiş, e bunların üstüne allah'da "yürü ya kulum" demiş, kaptırmış gitmiş.

hazır yeri gelmişken, ülkede çok büyük bir çoban açığı olduğunu, ortalama çoban maaşının 5000 lira dolaylarında olduğunu biliyor muydunuz çok sevgili üniversite mezunu işsiz kardeşlerim? "ben şehirde yaşıycam" triplerinde değilseniz, çobanlık öğrenip, bir kaç yıl çobanlık yapıp, maddi ve manevi birikim yaparak hayvancılığa girebilirsiniz. an itibarıyla türkiye'de inşaat sektöründen sonra en net kazanca sahip sektördür.
eskaza milyoner olan kadının hikayesidir.

siz siz olun bir gün milyoner olursanız televizyonlara, gazetelere çıkıp ayda 50-60 bin tl kazanıyorum, milyoner oldum vs demeyin. o parayı size yedirmezler, olan huzurunuz kaçar, ailenize, canınıza bir zarar gelir.

bunu düşünemeyecek kadar kafasız bir kadının zengin olması ilginç?
Kadını girişimci ruhundan dolayı tebrik etmek gerekir fakat bu haber abartılmış ve sırf haber olsun diye yapılmış bir balon arkadaşlar. Kadın bankadan ne krediler çekti bunu kimse habere dahil etmiyor. Neyse ki ilgili banka müdürü ve temsilciyi tanıyorum gerekli bilgileri aldım. Kadın girişimci o bilezikler ile bankada hesap açıp daha sonra farklı teminatlar göstererek krediler çekiliyor ve bir dolu süreç. Kadını gerçekten tebrik ediyorum fakat bizim haber ve haberci furyamız ne yazık ki sırf haber olsun diye şişirip balon haber yapıyorlar. yazık.
ithal et olayından sonra böyle bir haber ne kadar inandırıcı gelir. Sanki hayvancılığın PR ı yapılıyor gibi geldi bana nereye kadar et ithal edilebilir ki ? buna benzer bi iki haber daha çıkarsa hipotez doğrulanabilir.
(bkz: 4 bilezikle 1 milyon liralık servete ulaşan kadın)
Aklımın hayalimin almadığı konudur. Bir zamanlar bu ülkenin yüzde yetmişi köylerde yüzde otuzu köylerde oturuyordu. Şimdi ise tam tersi. Hâlâ da köylerden göçler devam ediyor. Tamam tarım sektörü kazandırıyor mu? Kazananlar var. Eğer bu haber doğruysa köylülerin hepsinin milyoner olması gerekir. Nice çiftlik sahibi tanıyorum hiçbiri de milyoner değil. Adamlar maliyetleri kurtarmaya çalışıyor. Yem parası, saman parası, ilaç, veteriner masrafları, çalışanların giderleri. Tamam kazanmaya bakıyorlar var bu kadar da olmasa gerek.
Tamamen asparagaz bir haber. Hiç kimse 4 bilezikle 4 yıl hayvancılık yaparak zengin olamaz. Bırak zengin olmayı karnını bile doyurmaz ne kendinin ne ineklerin. Sektörün içinde doğup büyümüş biri olarak götümle gülmekten başka bir şey gelmedi elimden haberi okuyunca.
Görüldüğü üzre, para parayi çeker. Aksi halde benim bıldırcın Çiftliği kurmaya hayalim ise hiç olmadık şekilde fiyasko ile sonuçlandı.

Ne mi oldu 60 yumurtadan sadece bir dişi çıktı.

Şimdi de bir süre bunu düşünün.
bizim yan komşu 5 yıl önce 2 tane kaz aldılar kuluçkaya yatırdı 12 yavru vermiş 4 ü öldü 1-2 ay sonra etrafta çipil çipil dolaşıp gelene geçene tıslama kıvamına geldiler. bu arada yaşadığımız yer müstakil evlerin olduğu bahçeli yerler. sonra 3 ü daha kuluçkaya yattı bir gün baktım bahçede bir sürü yavru vıgır vıgır toplam 40 tane oldu bunlar. ön arka bahçeyi temizleyip alan genişletti büyük bir ev tarzı kümes inşa etti bölmeleri falan vardı her sabah kazları dışarıya salar kendileri otlardı. sonra bir kuluçka daha 150 tane kaz oldu. bu kadar kaz olmuşken işi büyütmek istedi bankadan kredi çektiler bilezikleri falan bozdurdular 150 bin liraya tavuk çiftliği aldılar 700 m2.. geçenlerde çiftliğine götürdü bizi 7.000 tane kaz varmış şimdiye kadar da 6000 tane satmışlar. tanesi en az 100 lira bunların. adam 2 yılda çiftliğin yarı parasını çıkardı. şimdi bunları bir yatırsa bir bu kadar daha rahat çıkar.. tabi bu işler hadi bende 2 tane alayım demekle olmuyor baya zahmetli uğraş gerektiriyor her adamın harcı değil vizyon olacak aga biraz da şans. benim bir arkadaş bardak mısır işine girdi günde 300 bardak sattığı oldu 1 ayda 20-25 bin lira kaldırdı. yeter ki iş yapmak iste yeter ki içinden gelsin. milletin küçümsediği işlerde deli para var bu arada.
bu bitte bir iş yeniği var denilesi durumdur.
mümkün değildir efendim. insanlar arasında iş bölümünün yapıldığı çağdan beri hayvancılık yaparız aylık gelirimiz 10.000 tl yi geçmez.
bu işte var bir bokluk.
Kısmettir kardeşim kısmeti varmış olmuş.. siz bir de sultan mahmut zamanındaki tıkandı babanın menkibesini okuyun. .
(bkz: iki yıllık muhasebe mezunu teyze)
Bu tür işler bence tamamiyle şans işi. Biz evi arabayı satıp işe girsek onlarıda kaybederiz. Elde avuçta hiç bir şey kalmaz açlıktan ölürüz.
bu şekilde hayvancılık alanında istihdam artırılsa et fiyatlarında düşüş sağlanacak ama herkes çiftçi olamıyor maalesef.
inandırıcılığı olmayan haber.
Buna inananlar hayalperesttir kesin.
milleti teşvik etmek için yapılmış ısmarlama haberlerden biridir.