bugün

ulu sözlükte bi tek ben mi gidiyorum acaba diye düşündüren durumdur, 1 saat sonra kimin nereye gideceği belli olacak olandır.

saatler sonra gelen edit: acemilikte, usta birliğide aynı yerde ;iskenderun dz.üs k. deniz er eğitim alay k. / iskenderun / hatay
(bkz: richie pich) hayirlisiyla bitirip doner umarim.
sınav tantanasının olmadığı bir dönemde askere alınacaklardır.

eskiden, 1-2-3 aralık, 1-2-3 nisan ve 1-2-3 ağustos tarihlerinde üniversite mezunları sınav adı altında çağırılır, sınav da dahil bir ton işleme tabi tutulur ve bu ayların 12 sinde bot bağlamak suretiyle askerlikleri başlardı, o sıav tantanasında kimisi kısa dönem kimisi ise 12 ay yedek subay olarak askerliklerini yaparlardı.

şimdi sınav uygulaması kalktı, gidip askerlik şubesine başvuruyorsunuz, şube başkanı komutan size birkaç soru soruyor sonra başvurunuzu alıyor ve bekliyorsunuz, bir kısım asker kasım-mart-temmuz aylarının başında alınıyor askere, bir kısmı ise aralık-nisan ve ağustos aylarının başında, yani 2 ayrı sınıfta alınıyor, bundan sonra dönemler xxx/1 ve xxx/2 şeklinde sınıflanırılacak.

yani 353. dönemlerin 6 aylık askerlik yapacakların kasım ayında başlayacaklar 353/1 ksd, aralık ayında başlayacaklar 353/2 ksd diye adlandırılırken, yedek subaylar ise kasım ayındakiler 353/1 yedek subayı, aralık ayında başlayanlar da 353/2 yedek subayı şeklinde adlandırılacak.

yani kısa dönemler arasında da devrecilik başlayacak, "ben senden 1 ay önce bot bağladım, ona göre haaa" diye diklenenler olacak, daha neler olacak neler.

hayırlı tezkereler *
Antalya merkez jandarma düşmüş yazardır. Bilgisi olan yeşillendirsin beni.
(bkz: ben de gelecem canım ben de gelecem)
zor olur mottosunu şimdiden öğrenmesi gereken yazarlardır. torunlarım moralinizi bozmak istemem ama en kötüsüne hazırlayın psikolojinizi iyi bir yere düşerseniz sevinirsiniz. kolay gelsin ne diyelim. 5 ay mokoko ama sövmeyin boşuna bu topraklarda huzurlu yaşamanın bedeli olarak görün.
edit 349 kd den sevgilerle.
2.edit kimseye soramadığınız ama merak ettiğiniz şeyler varsa yardımcı olabilirim.
benim içinde bulunduğum yazarlardır. lan bir ben öğrenemedim arkadaş sistem açılmıyor.
acayip bir şekilde beklemekteyiz.
(bkz: richie pich)

ağlarım ben ama ya. neyse ama güneyden kuzeye çıkmanın zamanı gelmişti. hadi bakalım hayırlısı.
Şu an sistemdeki arızaya da sistemin kendisine de kayan ben gibi yazarlardır.
'sistemde yaşanan teknik aksaklık' safsatasıyla kalp spazmı geçiren güruhtur. buna ben de dahilim.
hepimiz aynı geminin yolcularıyız. gemi derken, arızadan dolayı angut gibi bekleme gemisi. o_o
Kütahya hava er eğitim tugayına düşenler 5 ay 5 gün boyunca yatacağı yazarlardır.

Her ananın oğlu asker olur ama her kızın sevgilisi havacı olamaz. Ahaha.
e-devlet ile bakılabilecek ama an itibarı ile sistemde hata var denile dönemin askerleridir.
Kurum ile iletişim sağlanamadığı için hizmet verilememektedir. hatası verildiği için nerede hizmet vereceğimizi öğrenemediğimiz dönem.
msb ve e-devlet yetkililerinin pervasızlığı nedeniyle nereye gideceğini öğrenemeyen gruptur.
dostum acı kaçınılmazdır.
ösym'yi mumla arayan yazarlardır. en azından adamlar dakikti.
Nereye gidecegini ogrenmek icin sikindirik bir e devlet portalina mahkum olan yazarlardir.
bu saatten sonra ben mi yapayım demek istediğim yazarlardır. hepinizin yolu açık olsun, hayırlı tezkereler.
dede yorgun torun dertli.
saat 11'den beri bilgisayar başında ömrü çürümüş yazarlardır. şuan bildiğim bütün küfürleri sayıyorum.
sonunda öğrenebildim.

eğitim birliği: 11 iNCi MOT.P.TUG. KH. VE KH.BL. / DENiZLi MERKEZ / DENiZLi

esas birliği: 11 iNCi MOT.P.TUG.K.YRD.LIĞI 2 NCi MOT.P.TB. 1 iNCi MOT.P.BL. / AYDIN SÖKE / AYDIN

bilgi verebilecek arkadaşlar mesaj atabilir.
353 dönem gidecek asker adaylarıdır.

öncelikle hayırlı olsun la torunlar. ben 349 dönemdim. yaşınız büyüks ebiraz abilik yapın sıkıntı yaşamazsınız. tabii daha da önemlisi kısa dönemlere uyuz olmayacak astsubaylara denk gelmenizdir. uzamn çavuşlar da artislik yapabilir ama çekinmeyin, altta kalmazsanız size bir bok yapamazlar.

şahsen benim astsubayım da uzman çavuşlarım da on numara komutanlardı. biraz şansta önemli yani.
biraderime çıkan yer: 1. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcılığı - Kırklareli / Babaeski