bugün

değildir.
istifa şarttır.
Bitiremeyen değil, bitirmeyen. Evet hükümet beydir.
35 yıldır mayın döşeyen, kalleşçe askere saldıran, 3 aylık bebekleri katleden ırk, insan mıdır?
sorusunu akla getirmiştir.
cumhuriyet tarihinde bu ülke hiçbir sorununu çözmeyi beceremediği için terörü bitirmesini beklemek de aşırı iyimserliktir.

cidden durup bir düşünün, bu ülke bugüne kadar hangi sorununu çözdü? enflasyon, ekonomi, kıbrıs, işsizlik, kalkınma, eğitim, vs?

her işimizde olduğu gibi birilerinin gelip bizi kurtarmasını, dertlerimize çare olmasını bekliyoruz. sorunu da çareyi de içimizde değil, dışarıda arıyoruz. o yüzden bu ülke hiçbir şeyi çözemediği gibi terör sorununu da çözemiyor.
Nedir ne değildir devlet kendisine bir çeki düzen versin artık bu kesin. Oturup aklı baliğ düşünsünler. Ülkeyi koruyabilsinler. "Artık " yazmak istemiyorum çünkü benim sabrım yıllar öncesinde doldu da taştı. Klise roket düşer , her gün doğuda çatışma , askerliğini ege ' de yapan eşimi bile yana yakıla merak ederim, kalabalığa girince içim ürperir. Niye bu korkularla yasıyoruz biz ? Psikolojimiz bozuldu. Halk olarak bunlara mı layığız ? Hakketmiyoruz. Her gün kötü haberler. Bir ingiliz gibi yaşamak istiyorum ? Bir isviçreli gibi ? Ülkede huzur sağlansın artık ama kan akmadan olsun bu iş. Yani bir kardeşimiz bile şehit olmasın .

dayanamıyorum. Kederden hasta oluyoruz zaten. Ben mesela soma faciasında o kadar ağladım o kadar ağladım ki gözlerimde ödem oldu (bileteral pupil ödem ) ve aylarca teşhis koyulamadı ve altı ayda düzgün görebilmeye başladım ve doktorlar "sakın ağlama ! " dedi . bu ülkede nasıl ağlamam ? Nasıl ağlamayacağım bu ülkede? Zaten bunları göreceğime kör olayım daha iyi.
terörü bitirme şansı varken bitirmeyen devlettir, tabi nato ülkelerinin ve batının hem türkiyenin müttefiki hem de tğrkiyedeki terör örgütlerinin lojistik ve askeri destekçisi olmasıda ironiktir. ha bir de çözüm süreci denen bir zaman dilimini yaşadı bu ülke/çözüm dışında herşeyin olduğu bir süreç). bu süreçte pkk şehirlerde yapılandı, hendekler kazdı doğudaki stratejik noktalara askeri yığınak yaptı en basitinden doçka silahları.çözüm süreci aslında pkk'nin elini güçlendirmek için başlatılan bir süreçtir kim ne derse desin.daha yakın bir zamanda biten ve yaaklaşık üç ay süren doğudaki teröristleri temizleme operasyonları sırasında en çok şehit vermemize sebep olan ve pkk tarafından kullanılan zagros adlı silah, abd özel kuvvetleri tarafından kullanılmakta ve abd üretimidir. bilmem anlatabildim mi?
Bu sorunun en temelini görecek kadar dışından bakmak gerekiyorsa bunun baş sorumlusu devlettir. Ve hala sürdürülmekte ısrarcı davranılıyorsa bundan milliyetçilik devşirdikleri içindir. Öldürerek bitmeyecek asla. Tek yol barış ve müzakere. Hayatımız devlet adamlarının elinde. Bizi daha iyi yaşatmalari için oy verdiğimiz kişilerde. Ancak onlar daha asgari bir yaşam düzeyi, din, ırk şehitlik mertebesi yalanları ile herkesi esir etmiş. Bu kadar değersizleştirilmiş bir halk bunu nasıl fark edemiyor anlamıyorum.