bugün

goller ve özet görüntüler :

http://video.cnnturk.com/...1/salzburg-fenerbahce-1-1
aykut kocaman'ın avrupa'da yarı finale çıkmadan 2 yıl önce bu turda young boys'a elendiğini bilmeyenlerin ersun hocayı eleştirdiği maç. ölü taklidi yaparsanız giderler.
fenerbahçe'nin ersun yanal ile ilk resmi maçıdır. yani vira bismillah olmuş ama birileri, o takım bu mu, bu takım o mu diye soruyor! hee bu o takım amk!
yanlışlar, hatalar olmuştur mutlaka düzeltmek için uğraşılacaktır, çünkü kamp halen daha devam ediyor. sonuç avantajlıdır. nokta.
fanatik fenerli şakirtlerin gol sevincinde ne düşündüklerini merak ettiren maçtır.

siktir edin sonucu, fener nasıl olsa eler, biri benim merakımı gidersin lan.
gol sevincini çok beğendim.. aferin.. baroniyi günahıma tercih etmem, öyle gıcık olurum ama hareketi fena koymuş şimbilli *

onun dışında (bkz: fenerbahçe için penaltı vakti) başka da yorum yapmak gereksiz çünkü takımın oynadığı bişey yoktu.

bu arada 6+0+4 için direten, 2 yıldır buna göre planlama yapan takım bu mu? ilk önce 7 daha sonra 8 (yazıyla sekiz) yabancıyla oynadı bu takım yahu. bakıyorum yedek kalsa sonradan girip oyunu değiştirebilecek oyuncular hep yabancı bi tane yedekten girip oyunu kotarabilecek yerli yok.. hala da bij planlamamıjı ona göre yaptik ama bije ne 6+0+4 geçerli olajak diye hocaya baskı yapan inek ortaokul öğrencisi modundalar ya..

bu arada hani olur da fenerbahçe turu geçer ve men edilirse diğer takımlar problem yaratmasın diye uefa fenerbahçeyi eletmek için salzburgu çektirdi diyenler vardı. bu penaltıyı o arkadaşlara armağan ediyorum. işte bunlar hep uefa lobisi.

edit: bu editimi de yorumunda ona buna koymaktan vazgeçemeyen, bu lafları kullanmadan cümle kuramayanlara armağan ediyorum. buyrun;

http://inciswf.com/ermanhoca.swf
gol sevincinin damga vurduğu maç. totem yaptim seyretmedim. 1-1 iyi skor. oyunu bilmiyorum tabi. not: taksim'in t si ve gazın maskesi. suat kılıç'a selam olsun demiş baroni. hadi bunu da yasaklayın göreyim! neymiş; statlarda siyasi slogan yasakmış! hassiktir ordan amk....
fenerbahçe nin son anda yırttığı maçtır.
fenerde hiçbir şeyin değişmediğini gösteren maç oldu. aynı tas aynı hamam. biz diyoruz, ki kafa değişsin. yok efendim fenerbahçe ele geçiriliyor. al işte her şey gözünün önünde. aykut'u gönder, ersun'u getir. başkasını getiremezsin zaten adam sistemine müdahale ettirmez. daha ilk maçlardan acımasız olmamak lazım ama sow'u yedek tutup, alper'i oyundan alırken sahada resmen gezinen emre'yi herhalde unuttuğundan olsa gerek maç ilerleyen dakikalara kadar sahada tutmak nasıl bir zihniyettir arkadaş. şu salzburg, köy takımı denilen takımı izlerken içim sızladı türk futbolu adına. yamyam gibi hücum ediyorlar adamlar. birebirde adam geçme var, öldürücü paslar var, çok hızlı tempoda paslaşma var. iyi de savunuyorlar. 90+4'te bir anlık konsantrasyon hatasından gol yediler. fenerliler'e büyük sevinç yaşattı bu gol ama aklı başında her taraftar buna soru işaretiyle yaklaşır. milyonlarca dolarlık adamları cezasahası önüne dikip köy takımına karşı katı defans yaparak, ilk şutunu ilk yarı biterken atmak futbol değil. fenerbahçe balıyla bu takımı eler ama ben bir futbolsever olarak bu turnuvada salzburg'u fener'e tercih ederim.
(#20733294)ilk yarı yorumumdur.

Maç sonu için şunu söyleyerek başlamalıyım ki fenerbahçe kalitesini ortaya koyamamıştır. Beğenmediğimiz selçuk bile bugün sahada olsaydı da fenerbahçe oyuna ağırlığını koyabilmeliydi. Ben kadro seçiminde sahada kimin oynadığından çok fenerbahçenin kalitesiyle ilgileniyorum çünkü sahada kim olursa olsun bugün salzburga karşı dirençli olmalıydı. Yalnız gün olur bazen sahada bazı futbolcular varlık gösteremeyebilir. Bugünkü meireles ve emre gibi... işte bu noktada sahaya teknik direktör müdahale edip yerine başka oyuncular almalıydı. Alperden beklentisi daha farklı olduğu için ve bunu karşılayamadığı için oyundan almış olmalı ki bence alper bugün emre ve meirelesten daha iyiydi ve kanatta oynamasındansa orta sahaya çekilip meireles ve emrenin yerine de kenarıya sow girebilirdi. Yine de her ne olursa olsun fener bugün topa daha çok sahip olabilmeliydi. Rakip salzburg da olsa saygı da duyulsa gördük ki sadece disiplinli ve takım oyunuyla bugün çok iyi oynadılar. Yalnız daha fazla bir artıları ya da öne çıkan bir oyuncuları yoktu. Fenerbahçe daha çok yaratıcı alternatiflere sahip. Emre hazır değildi, kaliteli bir futbolcu ama bugün çok sıradandı. Bence bugünkü oyunuyla fenerbahçe beraberliği haketmedi ama bazen çok kötü de olsanız o maçtan puan almayı bilmeniz lazım, hele ki bu bir avrupa maçıysa fenerbahçe günü kurtardı diyebiliriz.

Kadrosunu koruyup bir iki takviye yapan bir fenerbahçe var karşımızda. Şuanda durumu kötü çünkü daha iyisi bekleniyor fenerbahçeden. Birazdaha zamana ihtiyaçları var.

Peki bu geniş kadroda kadro kurmak zorken yorumumun sonunda ben de kendi kadromu yazmak istiyorum.

kalede volkan kesin olmalı bugün çok iyiydi. Sol kanatta gökhan rakipsizdir o yoksa yerine mehmet topuz olmalı, ben bekiri çok beğenmiyorum. defansın göbeği avrupada yobo alves ikilisinden oluşmalı ve türkiyede egemen-alves ikilisinden oluşmalı yada egemenin de şuan sakat olduğu düşünülürse çok sevmesem de bekir-alves olmalı. Sol kanatta şuanki performansıyla ne avrupada ne de türkiyede kadlec yerine hasan ali kaldırım olmalı. Ön libero mehmet topal olmalı. orta sahanın göbeğinde alper potuk kesin denenmeli ve yanındaki oyuncu için salih emre meireles üçlüsü dönüşümlü denenebilir. Orta sağ ve solda maç içerisinde yer değiştirecekleri şekilde sow ve kuyt olmalı. ileride de webo oynamalı. Kuyt için ayrı bir şey söylemeliyim izlerken belki çok farketmiyoruz ama takımın kaptanı gibi sürekli arkadaşlarına müdahale ediyor. Çok teknik bir oyuncu olmasa da sahada yer almalı.

Yeni bir transfer olursa cardozo veya emenike weboyla yer değiştirecektir.

Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin, fenerbahçe bugün onu yaptı.
Fener boyle oynarsa oteki turda fena zangoclarlar bak, soylemedi demeyin.

Onun disinda rovansta 4-5 tane salar, eler. Salzburg kim amk?
94 dakika top oynama son pozisyon gelsin penaltı olsun. 1-1 iyi sonuç. saraçoğlu'nda salzburg'u rahat geçer.

Ayrıca sow yine kalitesini gösterdi. oyuna girdikten sonra hareket getirdi takımına.
niye ilk 11 de değil sormuştum kendi kendime ama kendisi cevapladı sağolsun.
https://twitter.com/SowMo...atuses/362658311918718980
feneri'in yine bala göte avantaj sağladığı karşılaşmadır. ne var ne bakıyon yalan mı?
kötü oynasak da sezon başı tam anlamı ile hazır olmasak da 1-1 ile sağlam bir avantaj yakaladığımız maç. sezon başı maçlarında iyi oyundan çok skora önem veriyorum o yüzden avantajlı bir skor aldık. 55.000 taraftar desteğiyle biz bu adamları haftaya öyle ya da böyle Kadıköy'e gömeriz.
zeka özürlü azizcileri bize göstermiş olan maç. bunlar adanaspor'la adana'da oynadığı maçtan 0-0'la dönseler o zaman bile "avantaj bizde, aziz başgan süpersin, ersun yanal bi tane." der.

adamlar ufak takım. harbiden ufak takım. şu fenerbahçe'nin avrupa'da başarılı olma gibi bi itimali yok.

ahahahha 1-1'e seviniyo ya la adamlar ahahahaha.
salzburgun sov yaptıgı bır mactır.Fenerbahceli olmamama ragmen ragmen fenerbahceyı tutup ıkıncı yarısını ızledıgım mactır.
fenerbahçenin yine bir bok oynamadan götü kurtardığı bir diğer maçı.

düzeltme: süper oynadınız mına koyim tamam.
sahte fenerbahçelileri bize göstermiş olan maç. zerre zevk almamışmış, aykut kocaman'ı özlemişmiş, bu fener'den bir şey olmazmışmış. kardeşim bu takımın hocası değişti, defansında iki yeni adam var, sağ beki yok mehmet topuz oynuyor sağ bekte ve takım ilk resmi maçını oynuyor. iyi bu maçı kötü oynadık, hiçbir şey olmaz bu takımdan diyip ligden çekilelim. bayern münih geçen sene almadık kupa bırakmadı, hemen her maçında en az 3 gol 5 gol attı ama 2 gün önce dortmund karşısında hiçbir varlık gösteremedi. pep guardiola'yı da şutlasınlar hemen. bu takımdan hiçbir şey olmaz desinler. anlamıyorum bu tip mentaliteye sahip insanları. bu tip insanlar kendi takımının hocasını bir maçta siler, sonra da futbol muhabbetlerinde "abi bizim ligde istikrar yok, avrupa'da adamlar en az 5-6 seneyi bir teknik direktörle geçiriyor" der. biraz sabır.
ülkemizi şampiyonlar liginde temsil eden fenerbahçe' nin son saniyelerde beraberliği yakalayarak bitirmesi sevindirici olan maç. türkiye' nin ülke puanını ve türk futbolunun geleceğini önemseyen herkes bu sonuca sevinecektir.
bruno alves' i kademe almadaki, kesicilikteki ustalığı ve hırsından ötürü tebrik eder, alan' ın üzerine basmasından ve yüzüne tekme atmasından ötürü kınar, aynı kınamayı rakibi tahrik etmek için elinden geleni yapan swegler' e de yöneltir ve fenerbahçe' nin istanbul' da turu geçmesini can-ı gönülden dileriz.
(#20733235) bu entry'de belirttiğim gibi, bir şey olsun ki gol atalım diye bekliyoruz ve haksız çıkmadım.

bu takım isterse 4 forvetle maça başlasın topu ileri taşıyamadıktan sonra.. sol frame'de gözüme fenerbahçe balı başlığı çarpıyor gözüme bunları yazarken; kim o başlığı açana haksızsın diyebilir ?
fenerbahçe'nin top oynamadan kazandığı 6543298. avrupa maçı. geçen seneden beri aynı olay tek kale top oynayan rakipler, kaçan goller
son dakika hatta saniyelerde fener'in bulduğu karambol golleri veya çalınan penaltılar. sonuçta ne yapıyor veya ediyorlar
deplasmanlarda bu işi beceriyorlar. eğer bilinçli yapıyorlarsa iyi bir taktik, eğer değilse yaklaşık 1,5 senedir devam eden
bir bal. başka bir açıklaması olamaz.
beraberliğin yakalanmış olduğu karşılaşma. helal.
Her zaman ki gibi bir fenev klasigi 90+ penalti. Yeter be kardesim hakkinizla alın su maci ya. *
bu salzburglu adamlar ne o. çocuğu la. sözde laf atıyorlar vay şerefsizler. gol geldi rahatladık işte. helal baroni.
gooooooll. kalecinin ters köşeye yattığı maç.
BU ENTRY AĞIR GOL iÇERMEKTEDiR..........................................