bugün

an itibariyle eylemcilerin çıktığı duvarımsı şey düştü ve 3-5 kişi yaralandı.
polislerden nefret etmek icin binlerce sebepten sadece biri.
"işgalci" hippiler dağıtılmıştır.
durum normal!
ulan gezi parkı deyip deyip duruyorlar oradaki direnişcilerin amacı benimsemişler orayı rahat içki içemeyeceğiz artık telaşıdır. Bırakın bu çevreci ayaklarını siz önce gidin ellerinizdeki biraları atıp barları yıkın herkez taksime girebilsin taksime gitmeden önce on kere düşünmek zorunda kalmasın..
bu gezi parkını direnişcileri neden bu kadar alkol yasağına karşı çıktılar bir düşünün!!!
daha düne kadar oradaki ağaçların dibine işeyenlerin bugün birdenbire duyarlı hale gelip eylem yapma durumudur.
an itibariyle kanımı donduran olaydır. canlı canlı saniye saniye... kimin polisi onlar?

http://www.gazetecell.com...i-canli-yayin-h50568.html
Bu direniş sadece Gezi parkı için degil!
Reyhanli için!
Uludere için!
Metin Lokumcu için!
2 Ayyaş için!
3.köprüye peşkeş için!
1 Mayıs Dilan için!
Bugün faşizm karsısındaki devrım şehitleri için!
Bardagı taşiran son damla için!
an itibari ile çarşı gurubunun kaybettiği park yarın neler olur bilinmez.
"kennedy caddesini kapatan polis bestekara doğru gaz bombası atıyor kuğuludakiler farkında değil telefonları çekmiyor parkta çukurda eğleniyor insanlar haberleri yok polis 4 yoldan sıkıştırmaya geliyor adım adım, atatürk bulvarında her yer kan olmuş durumda nolur duyurun sevdiklerinize, kaçmasınlar ama hazır olsunlar, çıksınlar o kuğulu park çukurundan!"
''Ergenekon'', ''Hizbullah'' tu kaka ''PKK'' çok yaşa diyen bu ülkenin meri yöneticilerine sikindirik bir AVM için toplumu karşınıza almak meşruiyetinizi bu topluma sorgulatır. Taksim, Suriye değildi ama basireti bağlanan yöneticiler sayesinde Suriye'den beter oldu. Çok yazık...
bugün yerinde gördüğüm direniştir. zaten vali başbakan falan ağız birliğiyle olay yok ya şaka o şaka deyince olayların büyüklüğünü anlamıştım ama yerinde görünce daha iyi anladım.

metro ile osmanbey'e kadar gidebildik devamında metro çalışmıyor zaten. daha metrodan iner inmez insanlar metronun içine gaz bombası attılar gitmeyin dediler. yukarı çıktığımızda zaten durulmuyordu gazdan metronun çıkışa kadar olan yürüyüş mesafesinde.

sonra taksim'e doğru yürümeye başladık ve sen tayyipçi güzel kardeşim. orada provokatör gomonos anarşik gruplar vardı ama bir de kim vardı biliyor musun? sade vatandaş. senin götünü kaldıramadığın için eleştirdiğin insanlar götlerini kaldırıp oraya gelmişti.

intercontinental otelin önünde polis bizi gaz bombalarıyla karşıladı. ortadaki kalabalık gruba attıkları bir bomba için bir tane de kenarda bekleşen insanlara attılar, insanların kafasına kafasına attılar. bir eczane bizi içeri aldı. kepenklerini indirdi. kepenklere attılar.

sonra oradan çıktık ama artık daha hırslıydık. o taksim'e gidilecekti. tarlabaşından geçerek ara sokaklardan taksime girdik. tarlabaşında çocuklar bile abi dikkat edin oç siviller burada dolaşıyorlar diye bize destek oluyordu. ara sokaklarda apartman sakinleri insanları içeri alıp kapıları kapatmak için hazır bekliyordu. dükkanların çoğu insanları içeri alıyordu. ara sokaklarda insanlar biber gazından etkilenenlere yardım etmek için ellerinde sütler, spreyler, astım ilAçları hazır bekliyordu. bugün orada dayanışma vardı. solcu, sağcısı, apolitiği, fener cimbom beşiktaşı hepsi bir aradaydı.

polisler adeta oyunda sınırsız kurşun hilesi yazmış gibi gaz bombası attılar. o gaz bombası gayet sert bir şey. milletin kafasına kafasına atmak ne demek amk. geberin demek. ve polisler bugün marjinal gruplara atmadılar.her kesimden vatandaşa attılar. insanları içeri alan dönercinin camından içeri atılar. o bomba atan tüfekleriyle ikinci kattaki camı vurup içeriyi gaz odasına çevirdiler. tazyikli su sıktılar.

bu direniş belki kaybedecek, belki yine o avm yapılacak (gerçi bazı markalar çekildi ama yavşak markalar da elbette var) ama bugün ne oldu biliyor musunuz? bugün padişah 1. tayyip hazretleri sadece egosunun ona söylediğini yapmak için itirazları iki biber gazı ile, iki palavra ile, iki atar ile durduramayacağı zamanların da olabileceğini anladı. o muhtemelen şu anda soluduğu burnu sürttü.

özetle bugün benim gördüğüm polis varken terör örgütüne gerek olmadığıdır. maşallah polisimiz yeterince siviller için tehlike arz ettiği için terörö örgütleri kendilerini fesh edebilirler.
dünün pkk'lısı sırrı süreyya önder'in pek bir kahraman gösterildiği direniş.
meydana çıkan herkesin öncesini bilemem de çıktıktan sonra "ölümü" göze alarak katıldığı direniştir. biber gazını yemekten değil; gaz kapsülünden yaralanmamak, ölmemek için çabalayan insanların olduğu direniştir. yüz binlerce inanan insanın direnişidir. hala devam etmektedir.
Dünyaya rezil olmuyoruz, biz bugün onurumuzu kurtarıyoruz ve dünya hayranlıkla, heyecanla izliyor!
etrafta suçlanması gereken birilerini arıyorlar ya işte direniş liderleri

görsel
bugün itibari ile hiçbir yerde istediği tepkiyi bulamadığı için azalarak bitmiştir.
bugün itibariyle muhtemelen sonlanan direniştir. en azından twitterdan başlayan bu direnişe twitterda yapılan evinedön çağrısı trend topic oldu..

kısa bi analiz yapıcam kendi çapımda.. analiz dedim, bi tarafın savunuculuğu değil dikkat edersen. yaklaşık 20 gündür twitterda çok fazla kişi takip ettim, toplasan binlerce sayfa edecek tweet okudum, bunlardan çıkardığım sonuçlardır;

eylemin 2 tarafı olduğunu söylemekte bir sakınca yoktur sanırım. hükümet ve eylemciler. 2 taraf adına da gördüğüm net birer hata var. önce onu söylemek isterim.

1- tayyip 18. gün yaptığı eylemcilerle görüşme hamlesini en başta yapmalı, söylemini yumşatıp eylemcilere eylemlerini sürdürmek için koz vermemeliydi. henüz başında kendi lehine çevirebilirdi, krizi kesinlikle yönetemedi. maddi kayıp çok büyük, can kayıplarından bahsetmiyorum bile.

2- eylemciler eylemlerini müdahalelere rağmen sürdürmeyi başardı ve hükümetin gündemine plebisit, yargı kararı gibi maddeler sokmayı başardı. bunlar eylemin kazanımıydı ama bunlar kazanıldıktan sonra eylem sonlandırılıp halktan \'bak, çocuklar başardılar\' desteği alabilecekken eylemi uzatıp \'bu eylemin artık kimseye faydası yok, huzur istiyoruz\' tepkisine maruz kaldılar.

peki ne oldu? iki tarafta kazanabilecekleri maçta son dakka golü attılar kendi kalelerine, ikisi de kazanamadı, maç berabere bitti, yani hiçbir şey değişmedi.. akp yine iktidar olacaktır..

bir de hiç saygı duymadığım \'onlar şunu yaptı\' cılar ile \'bunlar bunu yaptı\' cılar var. genelleme yapmamayı hala öğrenemedik. her iki taraf adına da iğrenç şeyler yapıldı ama hala her iki taraf ta \'siz bunu yaptınız\' diyebildi. şu 18 günlük sürecin en gereksiz grubu oldular.

bunlar taraflardı, bir de büyük resim var, türkiye. kaybetti.. insanlar öldü, borsa düştü, her yer savaş alanına döndü, kutuplaşmalar arttı, aile içinde tartıştığınızda komşunuza anlatmaz, onlara her şey yolunda izlenimi verirsiniz, öyle olmadı, olaylar dışarıya mümkün olduğunca yansıtıldı, eylem bir maşa haline geldi. ve sanırım en acıklısı bütün bunlar olurken her iki taraf da büyük resmi umursamadı!
güneydogu da bunlar olurken rezil medya ve bu duyarlıcılık oynayan genclik neredeydi? TC polisinin pitbull egitimi aldığını yenimi anladınız!!! bizi yeterince ıSıRDı .. BRAZDA sizi ısırsın. BAşTA satılmış MAHSUN KIRMIZIGÜL angutu olmak üzere taksime gidip eyleme katılan tüm kürtleri KıNıYORUM! BIRAZDA cipsimizi alak koltuğa sırtımızı verip izliyek, bakak onun tadı nasılmış! biz sabahat tuncel in attıgı tokatla biraz acımızı unuttuk, bakak siz ne halt edecesiz.
http://www.liveleak.com/view?i=020_1296545913
Değişim ve Algı yönetimi açısından da incelenmesi gereken eylemdir. RNA Değişim Yönetimi'nden Seray Nasırlı'nın da bahsettiği üzere kurumlardan sonra toplumun, bizlerin de sosyal ve dijital kimliklerimizin ne kadar ön plana çıktığını kanıtlar nitelikte bir eylemdir. Bu söyleşiyi http://bit.ly/14HB7ff şuradan dinleyebilirsiniz arkadaşlar.
eski anıların içine girmiş ya da girmesi an meselesi olan direniş öyküsüdür.
http://canercelik.net/201...-gezi-seninle-guzel-gazi/
http://canercelik.net/201...mcinin-gezi-parki-kazasi/
'' zulüm 1453 den beri sürüyor '' duvar yazısıyla kendini belli eden organize hareket.
redhack bir belgeselle anlayana tarihi bir ayar vermiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=ja23UQJlVy4

bu videoları izledikçe uykularınız kaçacak göt kılları.