bugün

terör faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara veya yerlerini, yahut kimliklerini bildirenlere para ödülü verilmesine dair içişleri Bakanlığı yönetmeliği, Resmi Gazete'de bugün yayımlandı.

200 bin tl'ye kadar sınır konulan ödül, içişleri bakanlığının onayı ile 4 milyon tl'ye kadar çıkabilecek.

iyi para.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29948669.asp
an itibariyle ben: görsel
4 milyonluk teröristi merak ettiren kampanyamsı şey.

herhalde dağları dinamitle havaya uçuranlara verecekler.
Kandilde olduklarını biliyorum. Açık adres için (bkz: google maps)

100bin tl kabulümdür.
lan dagi yerle bir et, gir dogudaki tum koylere, sehirlere. masum olan ile olmayani anlarsin zaten. masum insanlari ayir, bir yere yerlestir. gerisini gebert. ne bok yemeye odul koyuyorsun amk. millet para ugruna masum insanlari ispiyonlar amk. yapacaginiz isi sikeyim.
selahattin demirtaş'ın rahatsız olduğu durum. ispiyonucluk onursuzlukmuş. her gün şehit haberleri gelmesindne iyidir seloooooo.
böyle yüklü para verilirse pkk kendini ihbar edip devletten para almazsa bir şey bilmiyorum. o parayla da silah alıp devlete karşı kullanır.
Gerçekten bu çıkan kanun 10 numaradır şimdisi şereflisi vatan için şerefsizi para için haber vericek.
Yakında birbirlerini ihbar etmeye başlarlar siz merak etmeyin. Her şeyden şikayetçi olmak yerine bir kez de düşünün ne yaptım, ne yapabilirim ya da yapabiliriz diye. Eğer terör ortadan kalkacaksa, şehit haberleri duracaksa yapılsın sonuna kadar. Ama önce elinizdekiler ile başlamalısınız bunu da farkedin.
tayyibi ispiyonlasak 4 milyon verirler mi lan?
Paranın kaynağını, hesabını soran yok nasıl olsa. terörist de çok memlekette. Bu yasadan çok kaymak yiyen olur.
Lisedeki radikal solcu arkadaşımı ihbar ettiğim hede. Umut fakirin ekmeği...
En sonunda doğru bir iş yapılmış ama inanın onu da piç edip ftö ile kısıtlarlar.
yanlış anlaşılmıştır. akepeliler anca yakalanan teröriste ödül verir.
görsel

Adam başına mı veriyolar parayı.
Pkk kendi kendini ihbar edip, o parayıda devlete karşı kullanır bak görürsünüz.
11.942 kişiyi ihbar etmeyi düşünüyorum. hdp'nin o kadar üyesi varmış:

tr.wikipedia.org/wiki/Halkların_Demokratik_Partisi
Olması gerekendir dünyanın pek çok ülkesinde vardır. Amerika, israil, ingiltere gibi ülkeler tarafından da teröristlere karşı uygulanmış ve başarılı olmuş bir yöntemdir.
Alın bunlar yönetici kadrodan.
Para istemez.

görsel
selo nun hoşuna gitmedi. haberlerde izledim. ispiyonculuk onursuzlukturdedi. artık niyeyse?

http://www.ensonhaber.com...suzluktur-2015-08-31.html
(bkz: meslek olarak terör ispiyonculuğu)
Tabi ki yine olayı iyice araştırmadan saçmalamaya başlamışsınız.

Elinde her kalaşnikof silah olup dağda gezene 4 milyon verecek halleri yok ya en yüksek mebla pkk nın yönetim kadrosunda ki isimlere verilecektir. (bkz: cemil bayık) (bkz: murat karayılan)

Ayrıca öyle ben ispiyonladım verin paramı gibi bir durum söz konusu değil eğer yakalattığınız kişi veya kişiler önemli sayılabilecek kişilerse veya bir intihar saldırısı ya da karakol/kalekol saldırı yapacakken siz de ihbar edip yakalattırırsanız bu yasadan faydalanabileceksiniz.

Benim yorumum ise;

Yasayı gayet mantıkli buluyorum özellikle köylerde saklanan teröristlerin yakalanma oranları illa ki artacak halkın zaten pek geçim kaynağı yok, para için yapmayacakları şey de yok bence bu yasa önümüzdeki günlerde meyvelerini vermeye başlıcaktır.

Edit: imla
BU iŞi PARAYLA YAPAN iNSANDA TERÖRiSTTiR, VATANPERVERLiK YAHUT VATANSEVERLiĞiN PARAYLA SATILANI OLMAZ.