bugün

30a'nın kardeşi otobüs hattı. birisi beşiktaş-mecidiyeköy-beşiktaş, diğeri beşiktaş-mecidiyeköy-beşiktaş hattında döner dururlar. ama birbirlerinin tersi yönde.. bir de çok kalabalıktır bu otobüsün içi.
besiktas-mecidiyeköy arasinda sefer yapan itü maçka kampüsü ögrencilerinin servis olarak kullandigi büyük bir ihtimalle istanbulun en kalabalik otobüslerinden biri. hatta büyük ihtimal ilki. besiktasta sabah saatlerinde bu otobüs için olusturulan kuyrugun rihtimdaki duraktan baslayip geriye dogru biraz düz gidip sonra kivrilarak deniz müzesi'ne ulasmasi normal bir olay olarak karsilanir.
hatalı yazılmış 30 metre olabilir. eğer öyleyse; su geçirmez saatlerde bir referans noktasıdır.
ytü öğrencilerinin sıkça bindiği balık istifine dönen otobüstür. bir de o gün teknik resim dersiniz varsa insanı çileden çıkarır. *
(bkz: 30a)
30 yasindaki erkek cinsinin asl sorusuna cevabi. ornk: 30 m ist
istanbulun en kalabalık otobuslerinden biri olduğunu düşündüğüm itülü öğrencilerin sırf yokuş çıkmamak için katlandıkları eziyettir özellikle sabah 8.30-8.45 arası çok yoğun olur kuyruk oldukça fazladıren iyi ihtimalle 3. otobuse ayakta binebilirsiniz *
beklediğim zaman gelmeyen otobüs. inat edipte 45 dakika beklemişliğim vardır. sonuç başarısız. taksiye bindim ışıklarda beklerken otobüs geldi. beni almamaya yemin mi ettin bre mendavur. hadi ben benden geçtim de ya diğerleri..
30 metre.
yaşlıdır, akaretlerden zor çıkar ama nişantaşı semtinden de geçen tek otobüstür.
sabahları nasıl sıraya geçiliyor bir türlü anlayamadığım otobüs hattı sıraya geçriz taa barbaros paşanın heykelin orada ama bir grup densiz bir sonraki otobüse bincem diyerekten ikinci bir sıra oluşturup herkezin önüne geçer gelen otbüse ilk onlar biner o sırada o öne geçenlere ettiğiniz küfürlere siz bile inanamazsınız.
Koruklu hattinin son orneklerindendi.
defalarca bindiğim içi çok kalabalık olan iett hattı.
mecidiyeköy durağında çok kişi otobüse biniyor.
beşiktaş - mecidiyeköy arasında çalışarak doğu avrupa yakası'nın en merkezi 2 semtini birbirne bağlayan ring iett otobüs hattı. 30a'nın güzergahının tersini yapar.
30m beşiktaş'tan nişantaşı'nın oradan mecidiyeköy'e giderken 30a zincirlikuyu'nun oradan mecidiyeköy'e gider.
nişantaşı'nda kalabalık gelebilen bir otobüs ama osmanbey'de boşalıyor. güzel bir hat ama bence.
Nişantaşı'nda liseye giderken 3 yıl bu otobüse bindim mk. Uff lise yıllarım aklıma geldi..