bugün

* bok gibi para kazanan fakat bilgisayari sadece msn zanneden insanin eylemi.
parasi olup teknolojik bilgisi olmayan insan davranisi bozuklugu.

bir de soyle gelisir devaminda olaylar;

- ya memet leptap aldim ben taam mı emesene gircem de nasil giriyodun sen buna?

+ baltayla kamilcim. baltayla girisiyorsun .
türkiyem verimli coğrafyasında rastlanabilecek maki türü davranış.
(bkz: toshiba qosmio)
yalnizca technologically retarded etiketli kisilere ozel harekettir.

yada microsucks reklami yapiyordur.
parası vardır. 300 - 400 dolara msnye girmek varken 3000-4000 dolara giriyordur. tofaş kuş serisine binmek yerine aynı işi gören hummer jipe biniyordur.

(bkz: zenginin malı fakiri yorar tarzı entryler)
acınası ve resmen israfın ta kendisidir. umarsızca harcamaya yönelten sistemin zenginleşmesinin baş sebebidir.
+abi ya yine bulamassan kız?
-olum ozaman hata windowsta onu degistiririz.
*
bu davranışı yapsa yapsa medeni karpuz yapar.
(bkz: medeni karpuz)
900 dolara kameralı telefon alıp sadece mesaj özelliğini kullanmak gibi birşeydir..
3000 dolara laptop alıp sadece "aga alet süper !" muhabbeti yapanlar da varken pek şaşırılmaması gereken durumdur... *
bir kot pantolona yüzlerce ytl verip, sadece giyen kişiyle aynıdır. misal ben bir kot pantolona 250 ytl versem (ki çok şükür yapmam öyle bir şey) onun namusundan bile faydalanırım, giymeyi bırak.
yanında bir de sözlüğe giriliyorsa affedilir mi bu şahsiyet sorusunu akıllara gelir. *
kum gibi parası olan insandır.
bu mantığa göre amaç sadece araba kullanmaktır. 2. el bir serçe 3 bin desek bu adam neden 80 bin lira verip jipe binsindir. saçmadır haliyle.
nefes alıp vermesi meclis kararı ile durdurulması gereken insanlardır. aç gözlülük, görgüsüzlük, kibir belirtileri ile dolup taşarlar. evlerden ırak.
(bkz: şişme kadın alıp sadece yastık niyetine kullanmak)
(bkz: panasonic toughbook)
- bi laptop almayı düşünüyorum. eskisi biraz yavaş gibi sanki
+ olur erdinç bey. size bir 'comolocco ultra' verelim.
- nasıl, emesende falan hızlıdır di mi?
+ evet çok iyi.
- tamam alıyorum.

laptop'ta 4gb ram, 1gb ekran kartı falan vardır ve bu adam msn kullanır, film izler. zaten satılan bilgisayarların %99'u müşterinin amaçlarına uyumsuzdur. en iyi işlemcilerden biri takılır, 2gb ram konur ama ekran kartı inteldir, onboarddur falan. ama çocuk oyun oynamak istiyordur mesela...
keyif ve kahyası arasındaki muhabbettir. gerisinin ettiği laflar ne keyfin ne de kahyanın umrunda değildir.
aklınca sürümden kazanacak kişinin yaptığıdır. *
köy yolunda ferrari sürmeyede gerek yok ki be kardeşim.
(bkz: o laptopu yıkarlar)
tamamiyle mallık. muhtemelen baba parasıyla alınmıştır zaten o laptop
facebook kullanmaktan daha yerindedir. 3000 doları verdiyse ayrıca isterse götünü bile siler.*