bugün

utanmaz, sıkılmaz çapulcuların yediği halttır.
ama sevinin, daha fazla molotof malzemesi alabilir, gezi eylemi gibi saman alevi gibi kısa sürede kaybolan eylemlerinize yatırım yapabilirsiniz sizi çapulcular.
eminanım teyze mutfak masrafından arttırıp irecep amcaya veriyi o da çocuklara burs diye dağıtiyi...

üstelik yandaş, candaş diye ayırmadan....

çok nankörsünüz la!
sorun teşkil etmeyen durumdur. (bkz: vergi)
ayrıca biri şu trol e vergi nedir ne için kullanılır neye yarar anlatsın.
300 tl'ye domalmaktan yeğdir.
Çok şükürdür ama zor şer okuyan adama kredi çıkar babası çiftçi ama geliri sağlam adama burs çıkar. Buna ne diyelim?
rte geri almıcakmış 300 tl yi dedirten.

hani nerde burs.hani.
dünya'nın en çok vergi veren halkından olan birisinin yaptığı eylemdir. sıkıntı yok.
Bu bir iyilik değildir. zorunluluktur. Bu zorunluluğu, sorumluluk olarak da düşünebiliriz. insan hiç sorumluluğunu yerine getirdiği için övülür mü?
"babasının parasını mı veriyor lan gerizekalı" diye sorarlar adama.
siyasi bir kişiliği kötü yönde eleştirmektir. (tanım)

şu noktaya değinmek gerekiyor artık:
be ekonomi bilgisi 0 olan adam, paranın değeri denen bir şey var. 2002'de burs 40 tl idi ama ben hatırlıyorum 2+1 evimizin kirası da 40 tl idi. şimdi yine 2+1 evde oturuyoruz; kira 400 tl, burs 300... anlayabiliyor musun?
yapılması gerekendir çünkü demokrasi, eleştirmek demektir. 300 tl bursu da rte'nin cebinden vermediği kesin bilgidir o verilen burslar vergilerin, cezaların vs. geri dönüşüdür.
300 Tlnin sadece ev masraflari veya yurt (ki özel yurtlardan bahsediyorum) ücretlerini karşılamadığı için olan durumdur.
Klasik koyun onermesidir.
Para aliyorsun ya, elestirmek senin hakkin degil.
Makarna geliyorsa, vur beline kazmayi yani.
Tebrikler.
bir troll tespitidir.
bursu rte cebinden mi veriyor? devletin, senin benim vergilerimden veriliyor o burs. kaldı ki öğrenci tarafından devlete geri ödeniyor. burs alan da tabi ki rte'yi eleştirebilir.
ama rte yine o vergilerle rusya'ya, ordan brezilya'ya 300 kişilik ekiple uçuyor. makarnalar, kömürler dağıtıyor. eleştireceksen onu eleştir önce.
300 lira, üçyüz lira, üç yüz lira, üççüz lira. nasıl söylersem söyleyim deli para amınagoyum. nankörlük etmeyin.
kendileri 50 liraya mitinge gidiyorlar. 300 lirayı çok görmeleri normaldir göt gıllarının.
Rte maaşından vermiyor ki adam bi yerden kısıp bi yere veriyo suriyeliye verecegine bize versin emekliye versin. Ayrica her yıl degisen sistemler ve atanamadiktan sonra ne yapalim bursu.
makarna yemekten beyin pörtlemesi geçirmiş yazar başlığı.
Beni endişelendiren beyan.
La evladım o para sizin hakkınız, babanızın,annenizin verdiği vergilerin size bir nevi yansıması. Hayır hakkın olanı başkasının armağanı gibi görmek hastalıktır, hayır manitaniza,eşinize kadar gider bu mevzu. Godoş olmayın la.
Verdiğimiz vergiyle alıyoruz o bursu. Kendi cebinden çıkarıpta buyrun gençler demiyor. Hıı birde şu var millet Atatürk'ün kurduğu ülkede yaşıyor adama sövüyor kötülemenin ötesinde şimdi dağılabiliriz.
burs almayan herkes rteyi kötüleyebilir sonucuna ulaştığım durum.
nedense saçmalayanları gösteriyor bize.
yahu adam elbette cebinden vermiyor ama rte'den önceki burslar ne kadar, şimdiki burslar ne kadar düşünmez misiniz nankörler?
Fahise sistem soylemidir. Parasini veriyorsun abi hakkindir diyip onunde egilelim mi ( Arkamizi donup). He bu arada benzin ne durumda ?
rte seve seve vereceği için kötülemek hakkıdır.

bak bakayım sen bi dünyanın sayılı ekonomilerindeki ülkelerine öğrencilere hangi imkanları sunuyormuş, ondan sonra sikimsonik

ekonomisi sayılı ülkene bak.

300 yüz lira ne lan düdük yurt yemek yol parası ne kadar tutuyor biliyor musun sen?!

ek olarak; yav ben cidden sizin kafanızı sikeyim, bizim peder emekli olduğu halde çalışsın 60 yaşında siz aldığınız bursu

beğenmiyorsunuz deyin. allah akıl fikir falan vermesin canınızı alsın yeter sizin.
benzin mazot ve tüp zamlarının da farkında olnak gerek. siz farketmiyorsunux ama bir de maaşını brüt üzerinden alanlar farkeder. geçen yıla göre kesintilerle bir şey kalmıyor. hem şirketler hem de çalışanlar vergilerden beceriliyor. son dönemini yaşıyor bazıları.
türkiye şartlarına göre 300 lira çok iyi bir rakam.
türkiye'yi sayılı ekonomiye sahip ülkelerle karşılaştırmak ise tam bir saçmalık. neyimiz onlar gibi ki sanki eğitimimiz onlar gibi olsun.
onlar uzayda yaşamanın yollarını tartışıyorlar, biz türbanı tartışıyoruz. farkımız bu kadar açık.
başbakanımızın yaptıkları ise görmezden gelinemez. eskiye bakarsanız daha sağlıklı düşünebilirsiniz.
Burs alanlar zaten durumu olmayanlara veriliyor ( gerçi altında arbası olduğu halde burs alan arkadaşım da var neyse) diyelim. 1600 lira yıllık harç parası alınıyor 2. öğretimlerden bu da 6 aylık burs parasına eşdeğer zaten. Hal böyle iken öğrencinin memlekette en ucuz olan kyk yurtlarını varsayarsak aylık 150 liradan 1350 lira yurda gidiyor. Yani kısacası 2. öğretimde okuyan biri devletten aldığı paranın yüzde 90 ını devlete geri veriyor. Zaten parasız eğitim hakkı olanların devletten aldığı bursun hemen hemen hepsinin devlete geri döndüğü bir ortamda rte ye sövmesin de ne yapsın arkadaşım.
güncel Önemli Başlıklar