bugün

Bu gün dedemi ziyarete gittim. Giderken eksik gedik hepsini topladım aldım. ilk gittiğimde havadan sudan sohbet ettik. Baktı ben kalkmak bilmiyorum. Sen de mi cahil kaldın oğlum, işte olman gerekmiyor mu senin? dedi. Dedim yav dedem yaşım otuza dayanmış okulu bitirdim ya çoktan dedim. işsiz misin o zaman dedi. Güvenliğim ya dede dedim, gece çalışıyorum ya. Haaaeee yaptı şöyle.

Bizim sülale anti-cahildir. imkanı olmayanlara değil, imkanı olup cahil kalmayı tercih edenlerden özellikle dedem aşırı nefret eder. Bunu da açıkça iğneleyerek karşıdakine dile getirir. Biraz toksik bir huy ama ne yapalım haklı. Kahvedeki kalleş arkadaşlarından sürekli cahil pezevenkler diye bahseder. Şaşırıyorum bazen 'lan böyle bir dede nasıl bu zamanda yaşıyor' diyorum. Arada bile isteye salağa yatma taklidini çok güzel yapar ama zehir gibi aklı var maşallah.
Neyse işte, bir saat sonra falan dedi bana sen evleniyordun hani. Önümüzdeki sene evleniyorum dedim. Yavuklun cahil değil, değil mi? dedi. Beraber okuduk ya dede dedim, senin gibi vallahi. Ne iş yapıyor dedi, aşçıyı kaptım dede dedim. Tuttu kafamdan şak diye öptü anlımdan. iki de sırtımı sıvazladı. Aferin iyi adam olmuşsun dedi. Dedem bana adam olmuşsun dediyse benden cumhurbaşkanı bile olur kardeşim.