bugün

gece 03:30 da ntv'den naklen yayınlnacak nba konferans finali serisinin 6. maçı. orlando 3-2 önde ve kendi seyircisi önünde bu maçı alamazsa sıçtı...
lebron james'in kendi attığı şutun ribaundunu alarak sayı attığı maçtır. ne var bunda dediğinizi duyar gibiyim. kaçırdığı şut üçlüktü.
lebron ve en az kendi kadar şımarık tayfasını hayırlısıyla köyüne yollayacak maçtır. an itibariyle işler yolunda.
orlando'nun ilk yarı itibariyle büyük bir avantaj yakaladığı maç. ne geri dönüşler gördük o yüzden bu fark kapanabilecek bir fark lakin cleveland'da o havayı pek göremiyoruz.
orlando'nun işi bitireceğine inandığım maç. ilk yarıda fark 18 sayı magic lehine, lebron ve dişliğini daha fazla görmek istemiyorum.
cavs'da islerin iyi gitmedigini bir pozisyonda uclugu kacirdiktan sonra kenardaki coach brown'dan firca yiyen sczerbiack'in "not my fault" diyerek karsilik vermesi, lebron'un ise sczerbiack'a soguk soguk bakmasiyla anliyoruz. zaten daha onceki bos posizyonda kacirdiginda da yeteri kadar tepki almisti eleman. su ana kadar gusul abdestinin geregi gibi almamis bir topluluk gibi oynuyor cavs. *
orlando da ise isler gitmesi gerektigi gibi, ne bir eksik ne bir fazla, hidayet asist yapsin, alston bos sutlari soksun, pietrus hem ucluk atsin hem savunma yapsin, howard ribaundlari toplayip sayi yapsin, lewis de penetre ve sayi yapsin. tastamam buduru su ana kadar.

o degil de serinin su son macina kadar sadece pietrus tum cavs benchinden daha fazla sayi atmis. why high one why.. *
103-90 lık skorla orlando'nun seriyi 4-2ye getirerek cleveland'ı köyüne gönderdiği maçtır.
orlando'nun final hakkını kazandığı maç olmuştur. howard'ın çoştuğu maç olmuştur ayrıca.
An itibariyle magic in aldığı ve finale yükseldiği maçtır.
ben de dahil olmak uzere herkesi yaniltarak nba finaline yukselmis takimdir. celtics'i gecemez denildi gectiler, cavs'i gecemez denildi gectiler, simi de lakers'i gecemez deniliyor. denilsin denilsin iyi oluyor boyle..

basin toplantisinda stan van gundy'nin de dedigi gibi orlando'ya charles barkley'den baska kimse sans vermemisti. cavs-magic serisinde barkley hep "cavs yasli takim. cavs'i seviyorum, lebron'u da seviyorum ama mesela yasli ilgauskas 22'lik howard ile basedemiyor, wallace yasli, szczerbiak yasli, joe smith yasli. cavs'in isi sanildigindan da zor. howard'a, lewis'e, hedo'ya cevap veremiyorlar" diyordu. dedikleri de cikti. helal olsun sir charles barkely.

varejao ve mo williams'a beter olsunlar diyorum ama yine de uzuldum be lebron'a. o da seneye free agent oluyor new york tilki gibi bekliyor onu, yerinde olsam new york'a giderim, manhattan ve madison square garden'in krali olurum. su anki new york takimi bile lebron'un takim arkadaslarindan iyidir bana gore.

hidayet kocum hayatinin ani geldi! hadi bakalim!

edit: sene icinde orlando'nun galibiyet serisi yakaladigi maclardan birinde galiba ulu sozluk'te bir yazar orlando icin "bu ne oyun yaw. sampiyon mu olceniz len?" gibisinden birseyler yazmisti. o zaman hayal gorulen simdi gercek oluyor. vay bee..

edit 2: normal sezondaki iki maci da orlando kazanmisti.
an itibariyle ekşi sözlükte alakalı olarak altına 100den fazla entry girilmiş başlıktır ..

ekşi sözlük : > 100

uludağ sölük : > 19

ama yine de uludağ sözlüğü daha çok seviyoruz tabii ki , zira 19 entryli bir başlığı daha çok okuyası geliyor insanın ..