bugün

gerçek olduğuna inanmadığım, inanmak istemediğim sonuçları içeren durum. 3 saat sayımların durdurulması, yapılan manipülasyonlar ve yaşanan bunca şeye rağmen insanların bu derece kör olabileceğine inanmamam sebebiyle hala aklımın almadığı sonuçlara sebep olmuştur. olmadığına inanmıyorum gece yaşananlardan sonra ama ha eğer yok kardeşim hilesiz hurdasız halkın iradesi bu ise, bana müsaade türkiyem ben çok kalmayacağım. ülkenin ağzına sıçtınız yeter lan yeter. içim acıyor şu manzaraya, içim acıyor göz göre göre döşenmeye, içim acıyor bu kadar aptal yerine konmaya. milletin zekasıyla bu kadar dalga geçilmez, allah kahretsin.

hani seveni sikerler, sikeni severler derler ya. neyse işte.
insanları daha fazla kutuplaştıran seçim. keşke şaibeli bir seçim olmasaydı da her kim kazanırsa kazansaydı dediğim seçimdir.

oldumu yani şimdi buna zafer denir mi? Eğer zaferse Neyi kazandık, sandıklara güvenin azalması adalete güvenin azalması insanların birbirlerine olan güvenin azalması. böyle bir galibiyeti kutlanmalı mı kutlanmamalı mı? dün sabah 8.30 dan beri ayakta olan uyumayan insanlar var. bu insanlara da yazık değil mi? hangi ülkede bir seçim 2 gün sürüyor. Bu ülkede neden dürüst bir seçimin olacağına inanamıyorum?
cok ilginc bir secim olmakla birlikte, chp bir cok buyuksehire 3-4 puan onde girdikten sonra akabinde hepsinde ya kafa kafaya gitmislerdir ya da akp 5-10 puan fark atmıştır.adana haric kafa kafaya giden sayimlarda hiç akp maglubiyetini gormememiz daha da ilginçtir.ozellikle uskudar'a dikkat cekecek olursak 10 puan ondeyken 2 puan fark yemesi daha da garip.gecersiz sayilan oylarin % 90'ninin Chp'nin olmasi daha da mide bulandiriyor.
adalet anlayisini seveyim Türkiye
insanların hakettiği şekilde yönetildiğini iyice idrak etmemize vesile olmuştur. bir toplum bozulmadıkça yanlış idareciler seçemezmiş de. bunu anladık bu seçimle.

suçlu sadece yönetenler mi?

kesinlikle hayır.

bunlara müsamaha gösteren toplum, o bir avuç insanın yansımasıdır.

şimdi, bu insanların değişmesini beklemek, istemek, dilemekten başka bir seçim şansımızın olmadığını görüyorum.

bozulmuş bir toplum dürüst yöneticiler seçemez.

suçlu ne tayyip ne de saz arkadaşları.

asıl suçlu, tontonla ahlaki değer yargılarından ödün vermekte bir beis görmemeye başlayan türk halkı.

şimdi önümüzde 2 yıl ve 2 yol var. ya bu süreçte değer yargılarımızı sorgulayıp ahlaki değerlerimizi geri kazanacağız, ya da aynı yoldan devam edip iyicene çamura batacağız.
ak parti'nin ortalığın amına koyduğu seçim.
şebelekler hala kendilerini avutuyorlar başarısız diye.
bir önceki yerel seçime göre adam oyunu 7 puan artırmış mal hala başarısız diyor.
yav he he.
esasında sonuçların yavaş yavaş açıklanmasıyla epey karamsarlığa kapılmıştım, ama şu anda öyle değilim. bir çok anket şirketi sahibi (ki bana göre toplumun siyasi algısını en iyi analiz eden kişilerdir bunlar) bu seçimin kimse için "genel seçim" gibi geçmediğini söyledi. yani insanlar sadece belediyecilik konusunda akp'li adaylardan memnunlar, ama bu siyasi olarak memnun oldukları anlamına gelmiyor. birçok kişi siyasete değil adaya oy veriyor. burada da chp ve mhp'li adayların yeterince halka yakın olmaması başarısızlık nedenidir denebilir. özellikle de istanbul'da, sarıgül'ün en az %40 oy alması gerekiyordu zaten. çünkü reklamı vardı. sadece bu seçim döneminde değil, daha öncesinden reklamını yapmaya başlamıştı, ama seçim dönemindeki antipatik davranışları, onu tanımayan akp seçmeninin gözünde değerini kaybetmesine sebep oldu. zaten hepsi topbaş'tan memnundu, bu yüzden sarıgül'e oy vermemek için bahane aradılar. bir sürü bahane çıktı.

istanbul'un en kalabalık ilçesi olan bağcılar'a seçimlere iki gün kala geldi, 5 dakika kalıp gitti. eğer bağcılar'a geleceksen, çevre ilçelerde kim varsa toplayacaksın, büyük bir organizasyon yapacaksın, millet sloganları duyup camlara çıkacak, sen de o camlara çıkanları selamlayacaksın. gibi mesela.

bunun dışında mhp'liler istanbul'da yıllardır akp'ye oy veriyor. bu seçimde de sarıgül'den çok topbaş'a oy attılar. eğer bütün mhp'liler sarıgül'e verseydi seçilebilirdi. zira mhp'nin istanbul'daki oyu normalde %8-10 civarıdır.

bana göre chp, yapabileceğinin en iyisini yaptı. ciddiyim, çünkü bundan daha ötesini yapma imkanı yok. iş adaylarda bitiyor.

istanbul'da sarıgül en iyi adaydı, kazanma ihtimali olan tek kişiydi, onu aday gösterdiler, ankara'da mansur yavaş'ın chp ile mhp seçmenini birleştireceğini düşünüp aday gösterdiler, öyle de oldu. özellikle hatay'ın chp'ye geçmesi gerçekten çok önemli. eğer lütfü savaş sonradan satmazsa, bunun çevre illere de etkisi olacaktır. lütfü savaş dışında kimi aday gösterselerdi seçilemezdi. o yüzden bu da gerçekten olağanüstü bir hamleydi.

sarıgül ne yapacak bilmiyorum, ama bence bir dahaki yerel seçimlerde bir kez daha aday olacak. bu sefer daha iyi çalışırsa kazanma ihtimali var.

mansur yavaş'ı -ki hala seçilmesini bekliyorum ben- chp'nin elinden kaçırmaması lazım. bir şekilde sürekli partiye yakın tutulmalı. bir dahaki seçimlerde aday olursa rahat kazanacaktır. hatta bir dahaki seçimlerde bağımsız aday bile olsa kazanır. ama chp elinde tutarsa chp kazanmış sayılır.

uzun lafın kısası, başta söylediğim gibi, genel seçimlerle bu seçimlerin sonuçları çok farklı olacak. o yüzden kimse ümitsizliğe kapılmasın.
Akp'nin, 1. parti olsa bile, oylarında hatırı sayılır bir düşüş olmasını canı yürekten isteyen bendenizi şaşırtan sonuçlar olmuştur. Kibirin ve hoyratlığın kazandığını düşünüyorum ama birçoklarının aksine Akp seçmenine kızmıyorum, bidon kafalı, Aziz Nesin'in meşhur sözündeki kitle ile özdeşim kurup onları aşağılamıyorum, haddim değil. Bilakis, bu tip horlamaların ters teptiğini düşünüyorum.
Ben de dahil herkes şunu soruyor: Kardeşim kutu kutu paraları insanların gözüne soktular, kuran'ı bile bunkarın içinden bir densiz alaya aldı; onca tapeler kepazelikler.. vs Nasıl hala %45 ya nasıl nasıl?! Cevabı evirip çevirmeye gerek yok. inanmadılar. Bu kadar basit. inanmadılar çünkü Tayyip Erdoğan ile çok kuvvetli bir gönül bağları var. Siz bakmayın mitinglere para karşılığı götürülen, mitingin 10. dakikasında alanı terk edenlere. Şarkıda da dediği gibi Erdoğan'ın yıllardır beklenen lider olduğuna gönülden inanan yüzbinler var. Şimdi düşünün; çok sevdiğiniz bir arkadaşınızın sizin hakkınızda atıp tuttuğu, hakkınızda ağız dolusu küfürler ettiği bir ses kaydınu adamın biri getiriyor ve önünüze koyuyor. Dinliyorsunuz kasedi, ses de tıpkısının aynısı. Hemen inanır mısınız? Aklınıza bir kurt düşer belki ama "inanmamayı" tercih edecektir ilk başta aklınız ve gönlünüz. Sözün özü, çok fazla kendilerinden biri gibi görüyorlar Erdoğan'ı... Yürüyüşüyle, kızmasıyla bağırması çağırmasıyla, hatta hakaret edişiyle bile çok onlardan biri. Aralarındaki bu tanımlaması zor gönül bağı kopmadan da Erdoğan'ın sırtının yere gelmesi zor. Derdiniz Akp mi? Akp sorun değil, gün gelir üfleseniz yıkılacak noktaya gelir. Ama derdiniz Erdoğan'sa, işte o hiç de kolay lokma değil.
türkiye'nin birçok ilinden iktidar partisi adına hile ve düzenbazlık haberleri geliyor. artık iğreniyorum ve bıktım bu düzenden. mevcut düzende birçok kuruma hiçbir güvenim kalmadı. arkadaş, nasıl insanlarsınız, kendinize de mi saygınız yok. hileyle hurdayla seçim kazanıp da çıkıp bir de "koyun dediler koyduk" mu diyorsunuz? bu kadar yozlaşmamalıydık...

sahil şeridindeki belediyelere bakıldığında bazıları babayı almıştır.
Demokrasi denen bokun iğrençliğini gözler önüne sermiştir. 2 koyunu güdemeyen hıyarların oy kullanmak neyine amk?

Türkiye'yi bulunduğu karanlıktan çıkartacak tek yol tek ihtimal Türkçü ihtilal ve 3-5 aptalın karar veremeyeceği milli demokrasidir.
halkın haktan yana olduğunun göstergesidir.
Not dusulsun: sürekli 'sandik' diyen bir adamın 12 yıldır yönettiği ülkenin başkenti ankara'da 2 gündür tamamlanmamış seçimlerdir.

Ha, sen Mansur yavaş farkı 2500 oya indirmişken ve ivme bu yondeyken veri akışının 1 saat kesilmesini, daha sonra birdenbire oy farkının i.melih lehine 13000'e çıkmasını ve yine daha sonra sadece mafyavari tutumu sebebiyle içişleri Bakanlığı yapan bir adamın YSK kapısına dayanmasıni 'tamamlanmış secim' olarak görüyorsan bilemem.
Başbakanınla sana hayırlı demokrasiler diler, kısa zamanda kafatasına beyin taktırmani temenni ederim.
türkiye'De bir kez daha yiyorlar ama yapıyorlar zihniyetinin tezahür ettiği ve ne yazı ki halkın siyasilere sandıkta gereken tokadı atamadığı bir yerel seçim olmuştur.

musa'nın firvun'dan kurtarıp özgürleştirdiği ama yiyecek sıkıntısı çekince özgürlüklerini bırakıp "firavun en azından bize sarmusak, mercimek veriyordu, karnımızı doyuruyordu" diyerek tekrar firavuna geri dönen halktan bir farkımız olmadığı ortaya çıkmıştır.
bu saatten sonra meşruluğunu kesinlikle kaybetmiş yerel seçimdir. türkiye'nin dört bir yanından hile haberleri gelmekte. boş pusulalara oy basmak mı dersin, çuvalları değiştirmek mi dersin, çöpten çıkan oylar mı dersin, elektrik kesintisi mi dersin, 48 saattir oy sayımının bitirilmesinin engellendiği başkent mi dersin. ki bunlar istanbul ve ankara gibi yerlerde ortaya çıktıysa, anadolunun her yerinde kim bilir neler döndü, ne şerefsizlikler yapıldı. akp'nin sandık meşruluğu sona ermiştir. milli irade palavradır, yalandır. yerel seçimlere resmen planlı programlı hile karıştırılmış, milli iradenin sandığa yansıması engellenmiştir. elinde hiç bir değer kalmayan türk halkı demokrasinin yolu sandığı da kaybetmiştir.
ben bu seçimlerde sandık görevlisiydim. muhtarlık seçimleri belediye seçimlerinden daha gergin geçmişti. herifler çıldırmış gibiydi, hepsinin gözü dönmüştü. neyse ki cemal bilmem ne isimli bir barzo açık farkla muhtar oldu da fazla tantana çıkmadı. bir de, oy kullanmaya gelen kızların kimliklerine bakıp isimlerini twitter'da aratmak için teşkilattan görev aldığımı iddia edenler olmuştu. hayır bu kesinlikle yalan ve iftiradır. ben sadece facebook'ta arattım isimlerini. neyse, birkaç şey yazıp işime gücüme bakacağım.

neo-şakirt kemalcilerin adalet ve kalkınma partisi ile cemaat görünümlü terör örgütü arasında sürtüşme çıktığı zamanlar "yesinler birbirini" minvalinde sloganlar atarak michael jackson'ın sinema salonunda patlamış mısır atıştırdığı sahnenin gif'ini sağda solda paylaşan götoşları hatırlatmak için gelmedim. defne samyeli ile sayın başbakanın sözde kasetinden sanki laik-atak anneleri sikilmiş gibi emin olan tipleri hatırlatmak için de gelmedim. şu italyan gazetelerinin küpürlerini paylaşan domuzlardan bahsediyorum. fuatavni denen yarrak kürek bir adamın sözleriyle hareket edip netice olarak ak parti seçmeninin sikine oturan twitter ordusunu hatırlatmak için gelmedim. gece gündüz twitter başında tape bekleyen zavallı orospu çocuklarının bitkin düşmüş halini hatırlatmak için gelmedim. muta nikahı, hırsız, diktatör, mezarına tüküreceğiz diyen köşe attırgaçları, az yiyen kısa boylu makarnacılar, milyon kişilik mitingte para dağıtılıyor komedisi, vatandaş değil ak partiliydi diyen götten yemişleri hatırlatmak için gelmedim. 30 mart akşamı uçakla kaçacak diyen göt lalelerini hatırlatmak için gelmedim. söyleyeceklerini kendi ismiyle söyleyemeyen korkak bir orospu çocuğunun bu devletin başbakanına "korkma titre" diyerek haşhaşın dibini bulduğunu hatırlatmak için gelmedim. türkiye cumhuriyeti devleti sizi komdomsuz sikecek, o ayrı konu tabi.

adalet ve kalkınma partisi'nin ikinci 10 yıllık iktidarı şimdiden hayırlı uğurlu olsun demek için geldim. artık sinirden kendinizi mi sikersiniz götünüze sırayla turp mu sokarsınız orası sizin bileceğiniz iş.

ama şunları söylemeden geçemeyeceğim;
yemin ederim ben hayatımda böyle zavallı bir yığın görmedim daha önce. bu kadar ezik bir kitle görmedim arkadaş. bildiğin zavallı bunlar. zavallının önde gideni bunlar. geri zekalıların ellerinde avuçlarında hiçbir şey yok, geleceğe dair en ufak bir vizyonları yok. başka partilerle ve derin yapılarla ittifak kurduğu halde üçün birini alan zavallılar takımı var karşımızda. yüreğim burkuluyor aq. şaka lan şaka. size acıyacak adamın amına koyayım. umarım daha beter olursunuz. kusturan argümanlarla olduğunuz yerde saymaya devam edin. özöz nösön yözdö öltmöş, özmör bözömdör, köyön mökörnö kömör, hölö vör hölö... o 10 gramlık beyni taşımak için kim bilir nasıl efor sarfediyorsunuz amına kodumun aptalları. aptal oğlu aptallar. şimdiki favori söylem 'hile var'. bu boktan ithamlar son 3 aydır dolaşımdaydı zaten. bu bokların gündeme gelmesi bize sürpriz olmadı. maksat sokakları tetiklemek için malzeme yaratmak. ak parti'den önce de mi hile vardı? son 60 yıldır sırf hile olduğu için mi iktidar yüzü göremediniz amına kodumun embesilleri. bir gün içinizden biri de çıkıp desin ki, biz yarrak gibi bir teşkilatız ve halkı tanımayacak kadar zavallılarız. al kanka götüne sokarsın; http://i.imgur.com/1mP9gO5.jpg http://i.imgur.com/44ABljt.jpg http://ulu.so/u8tfg2

kapanıştan önce şu zavallılara da bakmazsak hatrım kalır.

görsel
görsel
en çok buna üzüldüm aq. şu siktiriboktan sitede üç kuruşluk değeri vardı, o da gitti.

görsel
görsel
görsel
görsel

görsel
muahahahha. ay kıyamam.

özet;
görsel
en kirli seçim olarak tarihe geçmiştir.
Şike var diye uefa ya cas a taşınsa yeridir.
her kurumu sahtekarlık dolmuş ülkede hileli olması şaşırtmamıştır. adamların kafasına göre kantinde tutanak dolduran videolar var ve hepsi badem bıyık! gelde dürüst seçimden bahset. başkanı rte olan karadeniz mafyası gitmedikçe bu ülkede hileli ortam her alanda devam eder.

ayrıca şu var niyeyse en boktan illerde hep ilk iki sırayı akp ve mhp paylaşmış. alın başınıza çalın gerici, tutucu, yobaz şehirlerinizi ama o çamur attığınız medeniyet şehirlerine yerleşipte iki yüzlülük yapmayın.
(bkz: muz cumhuriyetinde demokrasi) nin bir benzerinin ürünüdür.
5 maddelik bir analiz için:

`http://www.alternatiffiki...lu-genel-secime-dair.html`
milli irade diyenlerin yolsuzluklarını bulaştırdığı seçimlerdir.

yargıya güven sıfır.
eğitime güven sıfır.
sınavlara güven sıfır.
sağlığa güven sıfır.

halkın verdiği oylara bile güven sıfır.
görsel

ben dedim ama adabıyla çalmazlar diye.
görsel
CHP'nin ilçe itirazlari bitti ve değerlendirildi.

Fark: 31800.

ankarada melih gökçek yeniden başkan oldu. sonuçlar bugün açıklanacak.

bu arada Türkiye'de yapılan her seçim işte bu durum oluyor.

https://twitter.com/esatr...69441779712/photo/1/large
ankara'nın halen kesinleşmediği seçimlerdir.
Kedilerin organize çalışmaları nedeniyle sayımların henüz bitirilemediği seçimlerdir.

Önce trafolar şimdi de sandıklar;

görsel