bugün

amiyane tabirle yedikleri çanağa pisleyen televizyon kanallarıdır. 30 ağustos zafer bayramı'nda ekranın sağ ya da sol üst köşesine türk bayrağı zemini üzerine atatürk portreli logo koymayarak net mesajlar vermişlerdir.

bu kanallardan biri hayat tv'dir. bölücü yayınlar yaptığı gerekçesiyle yayını bir süre durdurulan kanal geçtiğimiz günlerde tekrar yayın hayatına başlamıştı. bütün gün izlememe rağmen bir türk bayrağını çok gördü kanal sahipleri. ayrıca yayın akışı içerisinde programların hiçbirinde bu önemli günün üzerine tek bir laf edilmedi. bu ne hınçtır? bu ne kinciliktir? ondan sonra halka küfrediyorsunuz oy alamayınca? evrensel gazetesini üç beş kişi okuyor zaten, bu salak yayın politikalarınızla onları da kaybedeceksiniz. göya halktan yana görünüp halka küfretmek böyle bir şey işte. halkın inanç ve moral değerlerini hiçe sayıyor, aşağılıyorsunuz. onlarla hiçbir ortak sevinci, heyecanı paylaşmıyorsunuz. yazıklar olsun!

türk bayrağı ve atatürk logosu koymayan diğer kanallar da din eksenli yayın yapan kanallar tahmin edilebileceği gibi. bunlara örnek vermem gerekirse tv 5'i söyleyebilirim. hayat tv'den hiçbir farkı yok benim gözümde bu kanalın. zaten azıcık olan değerini kendi kendine sıfırladı benim nezdimde. yavşamalar sizi! ne var lan bi bayrak koyacaksın usuleten de olsa!!! bu kadar mı zoruna gidiyor devrimler? bu kadar mı tiksiniyorsun cumhuriyetten? samanyolu tv bile pek hazzetmese de koydu bu logoyu ne kadar hırslısınız böyle ya?

tabi 30 ağutos zafer bayramı yayınlarının bokunu çıkaranlar da elimden kurtulamaz. insanları atatürk'ten soğuttunuz. ulan hiç mi hatası yok bu adamın? allah kulu değil mi bu adam? sürekli methiye, sürekli methiye... lanet ettirdiniz kendinize. daşşak geçiyor halk sizin bu elitist zırvalarınızla. koy türk bayraklı logonu efenime söyleyeyim atatürk portreni tamam! daha fazla ne uzatıp duruyorsun... benim canımı sıkmaya ne hakkınız var?
(bkz: Roj tv)

görmedim ama türk bayrağı koymadığına 1 milyon dolarına iddiaya girebilirim.
yapmaya zorunlu olmadıkları bir şeyi yapmamış olmanın masumiyeti içindedirler.

bayramlarda ekrana bayrak koymanın çoğu kez komik ve abes olduğu da bir gerçek. seda sayan gibi müzikalite düzeyi sıfır insan haydi haoppa tarzı göbek atıyor, tepeden atatürk bakıyor... atatürk bu tv'lerden herhangi birinin temsil ettiği eğlence anlayışını ve kültür düzeyini benimser miydi? ne hakkınız var 10 kasımda onun portresini, bilmemne bayramında şehit kanı taşıyan aziz bayrağı oraya koymaya?

bence daha pratik davranlılmalı: hulki cevizoğlu falan gibi insanlar alınlarına bayrak dövmesi yaptırsın, onların programları hep bayraklı ve atatürklü olarak yayında olsun, düzeyli veya düzeysiz eğlenenler eğlensin kendince...

ben 20 yıl abd'de yaşadım, zaten o yüzden böyle aykırı, muhalif, özgür düşünceli ve güzelim, bakınız mesela amerika'da thanksgiving day diye hiç bi tv köşesinde hindi logosu tutmaz.

yeah man!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar