bugün

galatasaray'ın defalarca 2.golü atıp atıp sayılmadığı, 90+'da penaltısının verilmediği, yalan dolan kırmızı kartla 10 kişi bırakıldığı maç.

puan kaybedilsin diye elinden geleni yaptılar.

cimbomum çatır çatır 100.dakikada bile koydu. şampiyonluğa oynayan takım böyle olur.

şimdi burada maçı bile izlemeyen kepazeler 3 kırmızı var diye ağlayacak. emre mor'un yalan dolan kırmızısı, kayseri'nin 2.golünden önce marcao'ya yapılan faul ve feghouli'ye verilmeyen penaltı konuşulmayacak.

babel'in ofsayt sebebiyle iptal edilen golünde de kayserili oyuncunun eli ofsaytı bozuyor.

rezillik.
gs nin hakemle bile zar zor kazanabildiğini, magandanın nasıl bir şişirilmiş balon olduğunu gösteren maçtır.
bu maçta hakem gs'ye yardım etti diyen insan ciddi ciddi maldır.

kayserinin kırmızı kartları doğru.
penaltı doğru.
emre mor'un ikinci sarı kartının kartla alakası yok.
gs'nin iptal edilen golde çekilen çizgiye bakın. skandal. boşuna iptal etti golü.

hakem galatasaray'a yardım etmek istese 90+6'da feghouli'nin pozisyonuna penaltı çalardı.

oyuna gelecek olursak diagne takımın el freni.
belhanda çöp. buna güvenilip sezona başlanmaz.

terim balı devreye girdi son dakikada golle kazandık.
zik gibi oyundu.
takım babel'in forvette olduğu sistemle oynamalı.
Utanmazlarım utanmadan Galatasaray’ı savunduğu maç. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır derler. Ofsaytlar boru gibi ofsayt hala gol diye ağlıyorlar. Resmen rakibini yenemeyen Galatasaray yol açıldı. Ayıptır. Evet.
Eee kesin lan sesinizi gidin maçı izleyin adam gibi. Sizi ka'le alanın aklına tüküreyim ben.

Gs Allahına kadar galibiyeti hak etti.
şampiyonlar liginde gs ya hardcore bdsm karışımı bir şey yapacaklar, 9 kişi olan rakip birde yanına hakemi alarak oynatmazlar oralarda sizi.
11 kişiyken atılan gol temizken ofsayt veren hakemi konuşun dürüstseniz, adamsanız.

Ağlak, kaypak herifler.

Gs bugün fark atsa da real madrid den psg den fark yer merak etme avut sen kendini. Ligde üstünüze çıkınca da psg maçını beklersiniz sizi ilgilendiren bir bok varmış gibi.
bir fbli gözüyle izlediğim ve gs'nin kollanmadığını düşündüğüm maç. kayseri oyuncuları mal mal işler yapmışlar hakem de cezayı kesmiş.
Real psg real psg ana avrat küfür. Kendilerinden bir gözdağı yok çünkü takımlarının Bi cacık olmadığını biliyorlar.

Galatasaray dan it gibi korkuyorlar. Yine şampiyon olacağını biliyorlar.

Bu çaresizlik bunları daha çok kudurtur. Ağla devam.
adem büyük koydu.
90+9'da koydu. Hepsine koydu. Sağlam koydu.
https://youtu.be/sAFiqpLKipg
rıdvan dilmen, mehmet demirkol dahil olmak üzere birçok yorumcunun yazılarını okudum.

abdennour ve umut bulut'un kırmızı kartlarına haksız diyen bir tane allah'ın kulu yok. %100 haklı kırmızılar.
emre mor'a kırmızı vermeyi konsantrasyon eksikliğine yoruyorlar.
bu sitede 3'ü de haksız diyen gördüm. abi hadi hadi gidin köşede sessizce ağlayın. kafa ütülemeyin.

pedro henrique'nin ikinci sarı kartı gereksiz bulunuyor. zira aşırı sert bir faul değil.
ee bizim marcao da 30-35.dakikada yaptığı 2 sarı kartla atıldı. kim ne konuştu? illaki anasını ağlatarak ilk faulden daha da sert bir faul mu yapılması lazım? hakemin 72'de takdiren 2.sarıyı verip bir oyuncuyu atması bütün maçı sattırdığını gösteriyor; peki;

89'da gs 2-1 öndeyken 8 dakika uzatma vermesi,
90'da nzonzi'nin topa müdahalesinde taçı kayseri'ye vermesi,
91'de adem büyük'ün temiz şekilde kayarak aldığı topa faul vermesi ve faulu kullandırtmayan emre mor'a sarı kart
91' az önce sarı kart verdiği emre mor'a, yaptığı presten sonra faul bile verilmesi tartışılır faulden 2.sarı kartı vermesi.
93' kayseri'nin golü gri.. marcao'ya dirsek var. ama iptal etmedi golü de verdi.
95' feghouli'ye takılan çelme... hakemin penaltıyı vermemesi..
96' umut bulut'un 2.sarısı net. ceza sahasına giren ömer bayram'ı arkadan çekti.

abdennour eliyle müdahale, ikinci sarı %100 doğru, vermezse hata olurdu, verdi.
feghouli'nin pozisyonu penaltı "verilebilir"- vermedi.
kayseri'nin beraberlik golünde faul var "iptal edilebilir" - etmedi.
emre mor'a verilen ilk sarı, hatalı faul kararından sonra geldi.
emre mor'a verilen 2.sarı tamamen "takdiri" vermesi abartılı ve zor, yine de verdi.
umut bulut'un sarısı %100 doğru, vermezse hata olur, verdi.

herifin kayseri aleyhine tek takdiri kararı; henrique'nin 2.sarı kartı.
gs aleyhine takdiri kararları; feghouli pozisyonuna penaltı vermemek, emre mor'u atmak, kayseri'nin golünü iptal etmemek.
Bundan bir iki hafta iki ay sezon sonu bilemem ama bu maçtan dolayı çok canlar yanacağı belli. Şike soruşturmaları yakındır kimse kusura bakmasın. Bu maçı bu galibiyeti kabullenen galatasaray taraftarı varsa gitsin bi kendini sorgulasın ulan ben hangi takımı tutuyorum bu galibiyeti biz hakettik mi diye. göz göre göre kayserispor eğer 3'ü yemeseydi emin olun sırf hükmen mağlup olsun diye bir kaç kart daha verecekti hakem. sana lisans verenleri sikeyim.
ben galatasaray taraftarı kadar yüzsüz ve haksız olduğu halde haklı gibi avaz avaz bağıran bir taraftar grubu görmedim. pişkinliğin bu kadarı. ofsayt çizgisine bile ağlayacak kadar ağlak bir grup ayrıca.

tanım: galatasaray gol atana kadar uzayan maç.
galatasaray 2-1 galipken 8 dakika uzatma verildi.
91'de kayseri'nin golünden sonra 3 dakika var'a bakıldı. çünkü mensah'ın marcao'ya attığı dirseğe bakılıyordu.
o gol iptal edilmedi. iptal edilebilir olan bir gol iptal edilmedi.

95'te feghouli ceza sahasında düşürüldü, penaltı verilmedi. bu amk hakemi maçı gs'ye vermek istiyorsa, o penaltıyı neden vermiyor?

bu amk hakemi maçı gs'ye vermek niyetindeyse kayseri'nin 2.golünü neden iptal etmiyor?
bu amk hakemi maçı gs'ye vermek niyetindeyse emre mor'a neden yalan dolan 2 faulden kırmızı veriyor.
bu amk hakemi maçı gs'ye vermek niyetindeyse feghouli'nin düşürüldüğü pozisyona neden penaltı vermiyor?
bu amk hakemi maçı gs'ye vermek niyetindeyse adem büyük'ün golünü ne diye 3 dakika var'dan izledi?

beyinsizlere senelerce bunu hatırlatacağım.
maçı tekrar izledim ve fark ettim.
pedro henrique'nin de 2.sarı kartı gayet doğru.
ayrıca galatasaray 45-65 arası resmen oyunu rakip sahaya yığmış.
belhanda'nın karşı karşıya kaçırdığı, babel'in ofsayt sebebiyle iptal olan golü var.

çatır çatır yenmiş cimbom. hakem falan hikaye. kayseri bi bok yapmamış.
düzgün forvet gelsin gs yardıra yardıra şampiyon olur.
Gs galibiyetlerine surekli bir bahane uydurma cabasinda olan tayfanin yine konustugu mac. Hakem bizi 8 kişi bıraksa bunlar yine gs kollanıyor derler. O yüzden çok konuşmaya gerek yok. Silktik geçtik.
89 da gs 2-1 önde hakem 6 dk uzatma veriyor hala “90+ gs atana kadar” geyiği yapan var. Mal geldiniz mal gidiyorsunuz bu dünyadan.

Tertemiz galibiyettir. Zoruna gidenin borusuna gidebilir.
ilk sarıları kolaydan verdi ki ikinci sarılardan gerekli olanı verip atsın. gol atan adam itirazdan sarı gördü. nzonzi'ye, babel' e sarı göstermedi, babel'den hemen sonra abdennour'a gösterdi. pedro'nun ikinci sarısı, umut'un ilk sarısı ağır, belhanda'ya gösteremediği kırmızı kart var. marcao'ydu sanırım ikinci sarıya eli gitmedi. sonra kormozolor doğro.

Ayrıca bizim ikinci golden önce faul yok, faul olmayan pozisyonda hakemi aldatmaya yönelik sarı kart görmesi gereken gsli oyuncu var.

rıdvan dilmen'i sevmem ama şu sözü doğru:
rıdvan dilmen: fatih hoca ilk iki hafta yumuşak konuşmuştu. ancak bu konuşmalar ilerisi için tehlikeli. hocanın, örgütlü işler dediği nedir? galatasaray, 3 kupayı da aldı. ee nasıl aldın? örgütlenen işler varsa nasıl alabileceksin? ve rakibin kayserispor 8 kişiyken söylüyorsun bunu.
2 kırmızı kart doğru, penaltı kararı doğru. Ayrıca emre mor haksız yere kartt görmüş ve belhandaya yapılan hareket penaltı. Ve en nihayetinde kayserinin 2.golü öncesi faul var.

Ben anlamadım bu neyin algısı.

Eğer algı arıyorsanız. Fenerbehçe nin geçen hafta 3 penaltı kullandığı maça bakın.
kayserili oyuncuların tamamı 2.sarı kartlarını "sarı kart vermenin zorunlu olduğu durumlar" çerçevesinde gördüler. kendi profesyonelliklerini sorgulasınlar.
futbol bilgisi kıt olanlara kısa bir hatırlatma;

-umut vaat eden atağı kesen,
-kasten elle oynayan,
-sportmenlik dışı faul yapan; (misal, bariz şekilde formadan çekmek) oyuncu kesinlikle sarı kart görür.

bunun dışında itiraz, oyun içi normal fauller, hakemi aldatmaya yönelik, süreye oynama vs. bunların tamamı hakemin takdir yetkisindedir. gs aleyhine konuşurken "bizim lehimize takdir kullanmadı" deyip normal olaylardan kart verilmemesini büyük bir hata gibi konuşuyorsunuz. sizin topçularınız kesinlikle kart görmesi gereken şeyler yaptılar.

senin futbolcun sert bir faulden sonra çat diye mariano'nun ayağına dalıyorsa 2 dakika önce daha ucuz sarı görmesi hakemi bağlamaz.

senin sarı kartlı oyuncun sarı kartı varken ceza sahasında kollarını açarak eliyle top kesiyorsa hakemin yapacağı bir şey yoktur. zaten hakem de yan hakem de görmedi o müdahaleyi. var'dan uyarıldı.

senin futbolcun 92'de gol atıp 3 dakika hakemin tepesinde itiraz edip itirazdan sarı kart gördükten sonra 95'te gole giden oyuncuyu arkadan çekiyorsa hakemlik bir şey yoktur.
neymiş hakem daha kolay kırmızı verebilmek için erken ve basit sarı kartlar vermiş. ulan 13 tane faul yapan takımın sadece 1 tane sarı kartı var ilk yarıda.

kendi topçularınız sarı yedikten 1-2 dakika sonra bariz sarı kart görecek yeni müdahaleler yaptılar geçin o işleri.

90+3'te itirazdan sarı yeyip 90+5'te formadan çeken umut bulut emin olun komploya kurban gitmiştir.

görsel
Cimbom'un sadece Kayseri'ye atlamadığı maç.

(bkz: onlar kendilerini biliyor)
Kayserispor Başkanı Erol Bedir: "Rakibimiz ama masada, ama sahada ama başkasının yardımıyla galip gelmeliydi. Sonuç alınmasıydı bizden 3-4 kişi daha atılırdı. Bu sefer de Galatasaray yenilseydi başka dengeler bozulacaktı. Bizim yenilmemiz gerekiyordu"
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar