bugün

Eskiden kalma gelenek. Şöyleki;

" 3 çocuğum olsun, ilki erkek olsun, adı Fatih olsun;
ikincisi kız olsun adı Sultan olsun;
sonuncusu erkek olsun adı Mehmet olsun. "
(bkz: yüzde 3)
(bkz: 3 fidan)
rte, mussolini ve hitler üçlüsünün sözleridir.

faşist kim oldu şimdi anlamadım ben.
görsel
Başkana tvden güzel yanıt verdiler.770 lira ile üç çocuğa nasıl bakıcaz?
Sözde iktisadi bir adımdır. Bu istemle başbakan klasik iktisat okulu denemesi yapmaktadır. Ancak es geçmemesi gerekeni es geçmektedir. Sen işgücü arzını arttırmak için bir adım atıyorsun güya ama senin teoride ki geçimlik ücretin fiili ücretin üstünde değil mi canım benim? Ee şimdi söyle o halde teoriğin pratiğe uymadığı bir durumda bunu iyimserlikle isteme şeklin olabilir mi senin? olamaz balım olamaz. Ayrıca hadi 3 çocuk yaptık ( ahmet, hüseyin, kamil öpün tayyip amcanızın elini ), hadi bir işe sokuver çocukları amcası. Hani nerede istihdam bayım? bak ne diyor ismail abi: senin agzının dediğiyle kulağının duyduğunun tuttuğunu ben hiç görmedim.
Yapıldığı takdirde sonumuzun avrupa gibi olmayacağını düşündüğüm proje. Geçenlerde putinde bir yerde sõylemiş 3 çocuk yapın diye.
normalde bu tür projelere karşıyım ama bu mantıklı bir proje. şöyle ki avrupada yaşlı insan sayısı oranının yüksek olması ve buna bağlı olarak azalan iş gücü durumuna düşmemek için geliştirilmiş projedir. mesela 2 çocuk yapan anne ve baba ölünce yaptıkları 2 çocuk onların yerine geçiyor ama en az 3 çocuk yapınca +1 de çocuk bırakarak iş gücünün azalmasını engelliyorlar.
türkiye'de azalan türk nufusunu biraz olsun artıracak girişimdir.

Not: azılı, hunhar bir akepe düşmanıyım.
diyelim ki haklı ama bu aileler çocuklara nasıl bakacak? diye düşünmeme sebep olan durum ve rte önermesi.
Bana göre son derece yanlış bir düşüncedir. Zira bizden önceki atalarımız da 3 çocuk felsefesini kendilerine düstur edinmiş olasalardı bu gün dünya nüfusu 100 milyar olurdu ki zengin dahi olsa bir evde 3-5 aile yaşamak zorunda kalır, tüm dünyada ekmek ve su karneye bağlanır, biz de atalarımıza rahmet okurduk. Zira dünya kaynaklarının bu gün bile 7 milyar insana yetmekte zorlandığını dikkate alırsak biraz daha mantıklı düşünebiliriz.

Ayrıca sayın büyüklerimizin ırkçılığı bu kadar çok eleştirirken kendi milletimizin nüfusunu artırma yolundaki çabaları da ayrı bir muhakemenin içeriğidir.
recep tayyip erdoğan' ın vatandaşlardan istediği, eski çocuk sayısı... şimdi beş çocuk isteniyor.
(bkz: atatürk ün 6 çocuk istemesi)
görsel
kira derdinden kurtar, ver 3000 tl maaşı o zaman tamam denilen bir hede.
3 çoçuk demek 9 torun demektir bu açıdan bakmakta da fayda vardır.
(bkz: 3 çapulcu)
Mutlu bir aile için ideal sayı.
annem ve babamın yaptığı. ben ustalık eserleriyim.
zengin olsanız bile lütfen yapmayın dediğim organizmalar. bir olmadı, iki tane yeter. ülkenin geleceğini düşünün la biraz.
başbakanın aile teorisidir. ama her zaman amaca hizmet etmeyebilir tabi. örneğin bizim ailede herkes 3 çocuk yapsa, fazladan üçer tane çapulcu, üçer tane sosyalist.
her cinsten bir tane yapmaya fırsat tanır. bir erkek, bir kız birde eşcinsel yaptık mı tamam işte.
cebinde parası olmayan için fazla olan rakamdır. bakamayacaksan yapmayacaksın. evet.
şimdi başbakan'ın ''3 çocuk''tavsiyesine uyanlar. hükümet değiştikten sonra ne yapacak, nasıl doyuracak? bence biran önce o çocukları ellerinden çıkarmaları gerekir. ben öyle yapacam. 2 yaşındaki kardeşimi bu gece cami duvarına bırakacağım.
neyse ki 4-5-6-7 değil. buda iyi.
güncel Önemli Başlıklar