bugün

https://twitter.com/evren.../1347621826726420481?s=21

65 yaş üstü bir teyzemizin temizlik yapıp para kazandıktan sonra otobüse binip evine gidecekken yasaktan dolayı otobüsten indirilmek istenince verdiği tepki. Maalesef durum bu. Evet.
Padişahım çok yaşa.
dünya'nın 10. büyük ekonomisi için sıradan bir olaydır.
Üzmüş beyandır. Malum parti döneminde yaşanan, rezilliklerden sadece bir tanesidir. Emeklilerin ve yaşlıların çoğu para yetiremiyor kendine. Ama azımsanmayacak bir kısmı da hala malum partiyi destekliyor. Teyzeme üzüldüm.. Elimizden gelen tek şey üzülmek zaten. Siyasal islam, artık bu topraklardan silinmelidir.
Vicdanı olan bir insan evladının rahatsız olmaması imkansız.

Öyle bir ülke düşünün ki, genci, yaşlısı, hastası ve hatta ölüsü bile sömürülüyor.

Yazık ülkemin insanına yazık...
Kula bela gelmez, hak yazmadıkça...
Hak bela yazmaz, kul azmadıkça...

Gereksiz duyar kasmaya ve insanlık vicdan diye saçmalamaya gerek yok.

Bireysel açıdan Cahil insan kendisi ve ailesi için bir felakete sebep olur.
Sosyal yapıda ise demokrasilerde bu cahil insanlar toplum ve geleceği için felaketlere sebep olur.
Oy verdiği partiyi söylese lincin kralını yiyecek kadindir ayrica..
ve galaksinin lideri sorar: eğleniyor muyuz gençler ? ve ardından ekler; ekonominin sorumlusu benim ben.
akp döneminde yaşanmıştır.

artık normal şartlarda yaşamaktan, senede 1 defa tatile gidebiliyor olmaktan, sinemadan, tiyatrodan, konserden vazgeçtik eve ekmek götürelim, kiramızı ödeyelim yeter durumundayız...

bu ülkeyi, bu insanları bu hale düşürenlere haram zıkkım olsun yedikleri her kuruş.
ülkenin yarısından fazlası böyle vallahi bak. tabi böyle garibanlar haberlere konu olmadan herkes birbirini zengin zannediyor. ae
insanı şu yaşta çalışmaya zorlayan sistem kendisini hatırlatmıştır. Sahi ya, ülkede fakirlik bitmişti, millet refah ve huzur içindeydi (!)