bugün

reis rte nin dolara müdahale etmesinden sona algı yapacak mevzu bulamayan kemoş güruhun düştüğü acziyet durumudur. gerçekten çok yazık..
haberin var mı taş duvar?
demir kapı, kör pencere,
yastığım, ranzam, zincirim,
uğruna ölümlere gidip geldiğim,
zulamdaki mahzun resim,
haberin var mı?
görüşmecim, yeşil soğan göndermiş,
karanfil kokuyor cigaram
dağlarına bahar gelmiş memleketimin...

ahmed arif.
Doları 8 TL’den 18 TL’ye çıkarıp, oradan 12 TL’ye indirip döviz olarak yüzde 50 arttırıyorsunuz. üstelik bunu bilerek yaptıkları, döviz kuru kaç lira olmuş önem vermedikleri kendi açıklamaları söylemleri ile sabit.
ay'a 4 şeritli yol yapsak inanacak bazı seçmenlerin (bakan tüm seçmenleri kast etmişti) gözünde bir kez daha kahraman oluyorsunuz. Allah her siyasetçiye böyle seçmen nasip etsin…
ulkenin battigi bok cukurunu gordukce bir "Kemalist" olarak degil nefesim kesilmesi, gozlerim biledoluyor. Ama anladigim kadariyla bazilarinin skinde bile degil ulkenin geldigi durum, degil uzulmek, makara bile yapiyorlar.
allah ıslah etsin denen kemalisttir. doar yükselince dolor ortryor olko botoyor diyen güruh kaç gündür kediye döndüler gerçekten çok yazık..
10 gün önce "yarım kilo da ben altın aldım. krizi fırsata çeviriyorum" diye burdan yayın yapan da en kemalistimiz oluyor herhalde. o gece türk halkının mevduatlarının %70'i dövizdeydi. kimse de keyfinden almadı. erdoğan aklına gelen her yoldan ve kasten panik çıkardığı için yükseldi (1. nass, 2. çin modeli, 3. göstermelik mb operasyonları). çarpılan bütün millet, çarpan da tayyip erdoğan ve çevresi. en büyük çarpılan da küçük birikim sahipleri.

kendisi yada çevresinde "ben bu işten yüzbinler kaybettim" demeyen var mı? kadın öldürülüyor da çomarlar dönüp dolaşıp kadını kusurlu/eksikli çıkarıyorlar ya (yok o saatte ne işi varmış, yok niye şort giyiyormuş), onun gibi başlık.
görsel
siyasi gücü elinde tutan kitle muhtemelen ellerindeki milyon dolarları kur yüksekken bozdurup kar üstüne kar ettiler. cebinde üç kuruşu olmayan en alttaki şakşakçı takımına ise ehonomi çok eyi demek düştü. yukarıda kız ismetin yazdığı "dolor ortoyor olko botoyor" saçmalığını hiçbir zaman söylemedim benim için ülkemin çıkarı her şeyin üstündedir. ülkemin ekonomisinin düzelmesini bu sözde yerli ve millilerden çok biz isteriz. ama doların ve avronun düşüşü freni patlamış kamyonu durdurmak için değil sadece hızını biraz olsun yavaşlatmak için yapılmış bir girişim. birkaç ay içinde yukarı yönlü bir yükseliş başlayacağını öngörüyorum. dolar yükselince sözlükten kaçan kız ismet bakalım o zaman ne diyecek merakla bekliyorum.