bugün

allah akıl fikir versin dediğim emeklidir....

avrupalı emekliler bizi kıskanıyor diyen tipler bunlar.

yazık.
Bunu bulamayanlar da var tayfası, bu rakam karşısında sevindirik oldu swh.
hadi yine iyisiniz 3000 kağıt cepte. emekli olmak varmış şu hayatta.
bunu bulamayanlar da var...
ne yapsın garipler? hiç ikramiye olmamasından iyidir diyorlardır belkide.
Önceden bayram ikramiyesi de yoktu, dikkatinizi çekerim.
sevinirler tabii.

ak parti iktidarından önce bu yoktu.
ceğape ihdidar ossaydı emeglilii galdırır kimsiye para virmezidi, milled ajlıkdan geberirdi.

kılışdar sesehayı batırdı!

esgiden hasdanerlerde guyruh vardı.

ecevidin döneminde yağ yohdu, benzin yohdu. düp guyruğu vardı.

amarika artık gorhuyor bizden!

bah inkilterede alamamanyada raflar bomboş, milled ajlıktan bebesini kesip yiyecek.

yol yabdı, köbrü yabdı, siha yabdı ulan!
20 bin TL 'mi verilseydi, devlet yönetimi ciddiyet ister.
ikramiye göz boyama bunla oy devşiremezler,
kimmiş lan o hani nerede?
Yok öyle bir emekli. Sadaka verenler sevinirler sanıyor. Halktan o kadar uzaklar yani.
Sevinmesinlerde ağlasınlarmı, eskiden oda yoktu.
25 yıl çalışanın emekliliğinde ikramiye adı altında verilen, sevindiği para...
verilen parayla kasaba gidip 5-6 kilo et alacağı (et derken kedi köpek maması yapılan et değil, kaliteli lezzetli bir et) veya markete gidip 5-6 kilo somon balığı alacak ya da pazarda 10 kilo balık parası.
50 paket sigara, 3 şişe viski, 4 şişe rakı parası.
2.5 kilo kavurma, 4 kilo sucuk, 3 kilo pastırma parası.
hergün 1 defa bulaşık makinesi açsa sadece 1 yıllık bulaşık makinesi (fairy) ya da 1 yıllık çamaşır makinesi (ariel) deterjan parası.
ortalama kalitede 10 kilo beyaz peynir, 7 kilo eski kaşar parası.
5 kilo salam, 3 kilo jambon, 6 kilo sosis parası.

orta öğretim-lise okula giden çocuğuna marka bir spor ayakkabısı parası.
orta halli eh işte eşofman parası.
üniversiteye giden çocuğuna ikinci el kaliteli marka bir mont-kaban-yağmurluk parası.

evinde kazakla polarla gezen, banyodan banoya kombinin sıcaklığını yükselten ailenin 2 aylık elektrik su doğalgaz internet telefon parasını bile karşılamaz olsa da valla iyi para, nankörlük etmeye gerek yok.
ben olsam onu da vermezdim.
Günah o paraya. Benim babam da emekli. Devletin parasını böyle çarçur etmelerini anlayamıyorum. Sanırsın emekli Rüstem Amca dünya turuna çıkacak, Nazlı Teyze Antalya'ya tatile gidecek. Günah o paraya. Vermeyin kardeşim! 10.000 Tl. verdiğin yetmiyor mu? Bence o bile fazla. 2500 Tl. maaş, bir iki tane de bayram Eti Puf'u verseniz, yeter de artar bile. Ters çevirip üstüne küçük mum dikip, dileklerini dilesinler ve mumu üflesinler, yeter.
Annem emekli ama sevinmedi.
dalga mı geçiyorsun canm.
Alzaymırlı emmilerdir.eshabı keyf de 700 yıl uyumuş ve yeni uyanmışlardır.daha 12. Yy ı yaşamaktalar.
Emekliler hiç de aptal değil. iki emeklinin bankta otururken tanışıp bu konuyu tartışmasına şahit oldum, birincisi dolar kurundan yola çıkarak ikramiyenin çıktığında, şimdiki 8000 liraya karşılık geldiğini söyledi, diğeri doğrudan temel gıda maddelerinden yola çıktı (kıyma 64 liraymış, şimdi 550 olmuş) ve 10.000’de karar kıldı.

Devam edip, “bir gün çalışmayan ev kadınlarını, bilmem neleri emekli etmeselerdi, kalan emeklilere makul bir şey verebilirlerdi. Millet seçim öncesi kamu bankalarından uygun faizle kredi alıp, kamu kurumuna para yatırıp, bedavadan maaşa geçti.. mülteci, kıyak emekli, yok evde bakım, yok bilmem ne diye diye herkes devlete avuç açar oldu” diye epey bir saydılar.. bir de, 4 sene boyunca alıp alacakları tek doğru düzgün paranın bu maaş zamları falan olduğuna inanıyorlar. Benden söylemesi..

Özet: emekliler tek tip değil. Mesela Memur emeklileri üniversite mezunu, kendilerini yöneten milletvekillerinin yarısından daha fazla bir eğitim seviyesi bu..
3600 günden emekli olmuş 20 dönüm tarla 2 inek besleyerek.

Bunlar acayip seviniyor.
10 bin emekli maasina cok sukur diyen adam icin muhtesem bir para. Dusunsene %30'unu devlet hediye ediyor. Reisin yerine ben olsam %10 yeter derdim.
3binde 3 bindir 40 yaşında emeklilik olan bir ülkede kaç olacaktı.
secimde and olsun ki oyumu Reis’e vericem bu sefer kesin... oyle basa boyle tarak %99 alsin dibi görelim. Oyna devam.