bugün

Salgın bahane şeriat şahane dediğim kısıtlama kararları.
Madem kapatacaklar kışın kapatsalardı okulları açmasalardı cafeleri açmasalardı
Benim sezonum başladı artık kimse tutamaz beni evde, aç mı kalalım aq
Kongrede kısıtlama yok turistlere kısıtlama yok bize gelince oturun evde
Siktirin gidin aq.
Seyahat kısıtlaması var mı yine merak edilen kararlar. Hafta içi şehirler arası seyahatte belge gerekiyor mu arkadaşlar birisi aydınlatsın lütfen. Artık sıkmaya başladı. Bir ay aç bir ay kapat. Ya açılsın ya tam kapansın abi nedir bu? Bu illet hastalık 50 yıl sürerse sürekli aç kapat mı yapılacak ne yapılacak?
Daha çok depresyon vakalarına sebep olacak kararlardır.
Ramazan bahane edilerek kısıtlamalar geri geldi. aslında böyle olması beklenıyordu ama esnaf gene ısyan edecek.
yasaklar kalkınca koştura koştura cafelere hücum eden gençler ve kendini genç sanan ezik yetişkinler yazın yine koştura koştura tatil yapmaya gidecekler. inşallah şu virüs mutasyon geçirir de sadece gençlere musallat olur allahtan tek isteyim budur.
Hafta sonu yasak var ama çalışanlar muaf.insanlar işe giderken toplu taşıma kullanıp,iş yerinde onlarca nesneyle temas kurarken virüs bulaşmaz ama bir gün keyif sürseler bulaşır.
oğlum paranız varsa yemekte var,amda var, içkide var lüks otellerde,ne kısıtlaması kesin ağlamayı.
Mayıs ta tekrar kaldırılır boşuna sevinmeyin.
Adım adım şeriat geliyor.
ramazanda kafe ve restorantlara paket servisi, sadece oruç tutanlar özenmesin diye getirilen bir kısıtlama. başka hiç bir açıklaması yok.
sonradan edit. neden hemen paket servisine geçilmiyor da ramazan bekleniyor? eksi vermeden önce bir düşünün.
AKP kongreleri bitti, lebaleb dolu salonlara gerek kalmadı.
Corana virüs party son buldu.
Ne güzel pikniğe gidecektim be.
ramazan öncesi cumartesi yasak ama kafe ve restoranlar açık olacak haftaiçi .ramazanin ilk günüyle beraber tüm türkiye de haftasonu 2 gün yasak var ve kafe ve restorantlar da kapanacak sadece paket servis olacak.

umarım anlatabilmisimdir.
meali "kongrelerim bitti dagılın lan evinize"'dir.

sahi bi aşı muhabbeti vardı yav noldu o?
17.000 kişilik kongre evet ama restoran ve kafeler kapansın. Esnafa direnme kapa kepengi işin sonu kanser.
görsel
Cumartesinin de damınakoydunuz teşekkürler.
beş maskeyi dağıtamadılar.
Adana'yı vurmayandır.
O değil de Mersin kırmızı oldu; haftasonu Kızkalesi yapacaktık.

Suya düştü.
olan yine bize oldu yine sahneler yine açılmayacak.
bir özlü söz der ki ; hacivat şeyi ş'aapacak ceremesini karagöz çekiyor.
Nisan ayında son KÇÖ ödeniyor, fakat patronlara kıyak olsun diye işten çıkarma yasağını 2 ay daha uzattılar. Yani elemanlarınıza maaş ödemeyin, biz de ödemicez, tazminatta vermenize gerek yok bırakın ölsünler sorun yok dediler geçen hafta.. Şimdi de, rahatça kendi kitlelerini toplamak için, kongreler yapıp şov yapmak için tüm esnafı yine kapatıp, insanları eve hapsettiler.. iş sahalarınız kapalı, bizden de para yok, artık evde taş kemirin diyemediler de, bunu yaptılar işte..
Uymam.
Pudra şekerim düşer.
Kongreler bitmiş sanırım dedirten kararlardır.