bugün

boğazı düğümleniyor insanın, kalbi yerinden çıkmak istiyor. içi parçalanıyor. bu nasıl bir vahşiliktir bu nasıl bir aşağılık duygudur ki 12 yaşında bir can, ölümle tanıştırılıyor.
dün akşamüstü kırklareli de kaybolan minicik yavrumuz gece geç saatlerde boş bir bina da ölü bulunmuş.

yazıklar olsun, allah bin belanızı versın demekten başka bişey elden gelmiyor. hiç yakışmadı sana kırklareli, hiç yakışmadı sana toprağım.
bunu yapan da kuzeni olcak piç çıktı.
Sabır ne yalnız, ne boktan bir kelime.
Ailesine dileyemiyorum bile... Evladı ölmüş bir insana sabır dileyemezsin.

Ben çocukken, Çocuklar ve kadınlar bu kadar ölmüyordu. Lanetlemek yerine, kökenine inmek, cezaları artırmak, bilinçlendirme çalışmaları yapmak uzun vadeli bir önlem olabilir.

Benim 4 yaşındaki kızıma okulda nasıl çığlık atacağını öğretmek önlem değil.

önlem, senin oğluna neden yapmayacağını, ne yapamayacağını öğretmen.

Evet, sabır çok boktan bir kelime.
vahşet...cehalet ve vahşet- başka hiçbir şey diil.
biz çocuklarımızı neden bu canilerden koruyamıyoruz? 11 yaşındaki sabi nasıl bir hırs yüzünden cinayete kurban gitmiş olabilir, minicik be uffacık bir kız çocuğu, ne istedin nasıl dokundun ona?!
insan insana yaşamayı çok görüyor, kin nefret ve endişe doluyoruz günbe gün.
yetmez ama evet.

ülke nereye gidiyor belli değil..
Vahşettir.
Bir kırklarelili olarak içim parçalandı. Nasıl iş lan bu eskiden böyle canice haberler duymuyorduk. şimdi ne oldu bu millete herkes sapıtmaya başladı.
Ufacık cocuk lan, ne istedin şerefsizin evladı. Başına tuğlayla vurmak ne lan. Yok abi insanın yüregi kaldırmıyor. inşallah bunu yapan şerefsiz en ağır cezayı alır.
insanların evladı öldürülmüş, aile içinden biri tarafından üstelik 13 ayrı suçu olan biri tarafından.
Vali de çıkmış diyor ki “ailemizin durumunu da gördük ev alacaz onlara.”

Vallahi ben bir şey demiyorum, sinirim tepeme çıkıyor. Siz nasıl insansınız lan?