bugün

an itibarı ile tsk resmi açıklama yaparak olayı doğrulamıştır. Askerler muhtemelen ışid tarafından kaçırılmıştır. Kaçırılan askerlerle birlikte ışid elinde tutsak olan asker sayımız 3'e yükselmiştir.
yıl 2016 modern türk ordusu sınırötesi operasyon yapan sayılı birimlerine gizli biçimde gps yerleştiremiyor, yazık...
televizyonda gordugumden beri bu makarnacilarin reyisinin agzindan dusurmedigi serbetten icmemeleri icin dualar ettigim vahim mevzudur.

hep mi gariban cocuklari cekecek bu zulumleri, icecek bu serbeti. ates eve dusmeyince "kutlu olay" der herkes. birde o kacirilanlarin ailesine sorsalar evlatlarinin ne halde oldugunu bilememek ve aci haberi beklemek zorunda olmanin neresi kutluymus. neden bu siyasiler hic yasamaz bu kutlu olayi onlarin cocuklari akrabalari neden mahrum birakilir bu serbetten..
görsel
Allah yardımcıları olsun....
Hey gidi 1 asker uğruna dünyayı karşımıza aldığımız yıllar, şimdi ise her gün şehit haberleri duyup artık olağan karşıladığımız yıllar.

Koltuk uğruna görmezden gelinen vahim durumlardan biri daha olmaz Umarım ve sağ salim yurdumuza giriş yaparlar bir an önce.

içim kanıyor artık çaresizce bu haberleri okumaktan. Çünkü Biliyorum ki onların hayatlarından çok kendi itibarlarını düşünüp başka ülke ve zamanlardaki olaylarla kıyaslayan ve kendini aklamaya çalışan bir hükümetimiz var ne yazık ki.
vahim ötesi durum.

o iki askeri eğer turuncu kıyafetler ile görürsek çok net sikerim suriye'sini de, orta doğu'sunu da, politikalarını da. nasıl bir iş zaten hala anlayamadım. nasıl oluyor bu yani.
Eylül 2015ten beri hala kurtarılamamış bir askerimiz zaten var şimdi yenileri eklendi . Eeeeyyyy işid sen kimsin ya ?
Koskoca tsk' ya ne olmuş gerçekten. Götü boklu teröristler askerlerimizi kaçıracak hale gelmiş. Yanlış anlamayın ama asker kaçırmak öldürmekten daha zordur. Koskoca türk ordusu bu değil gerçekten.
Herkes 3 çocuk yapsın ve telafi edelim. Hadi...
Bu sefer durum farklı, büyükelçilikteki kaçırılma veya sivillerin kaçırılması gibi değil, Tsk onların topraklarını işgal ediyor dusuncesiyle bir gözdağı vermek için dilimin varmadığı istemediğimiz şeyler yapabilirler.
Umarım askerlerimiz sağ salim vatan topraklarına geri dönerler.
fidye istenecektir, ödenmediği takdirde infaz edileceklerinden emin olduğum askerler.
Allah korusun, yakınlarına da sabır versin.
ortalığı iyice karıştırmak için yezidin oynadığı oyunlardan biri olması olası yüksek bir çirkin haber.
Türkiye'yi el bab ve Halep'ten uzak tutmak maksadıyla ve Türkiye'yi daha da içeri çekmek amacıyla ve Türkiye'de tutuklu bulunan Avustralyalı daeş üyesi ile takas istemiyle gerçekleştirilen olaydır. Kanımca bu Türk milletine ve Türkiye devletine karşı aşağılama ve hakarettir. Bunun altından kınama ile kalkılmamasını temenni ediyorum.

O iki kınalı kuzunun gerekirse Suriye'yi yerle bir ederek geri getirilmesini diliyorum.

Dededağlı'nın dediği gibi,

Ya devlet başa,
Ya kuzgun leşe!
1 tanesine bile video çekilmesi tarzında bir şey olursa ya da canlarına en ufak zarar gelirse orada ne kadar insan varsa tamamının canını almadan bu iş bırakılırsa hakkım helal değildir.
söylemek istemiyorum ama kaçırdılarsa büyük ihtimal amerikan askerleri gibi kafa kesme videosu yayınlayabilirler.

inşallah bir şekilde kurtarılır bu vatan evlatları.
müsteşarın istediği oldu galiba şimdi topyekün gireriz.
durum öyle bildiğiniz gibi ordudan gelip 2 asker kaçırmak değil. atıp tutmayı kesin bir artık. türk askeri araçları içindeyken pusuya düşürülüp kaçırılıyor. daeş'in öso'dan yardım aldığına dair söylentiler de mevcut. rehin alındıkları el dana köyü sınıra 35 km uzaklıktaki ilginç bir yer. köylerin iç içe geçtiği çok ciddi çatışmaların olduğu bir bölge. ki daeş saldırı için ıha'ların faaliyet gösteremediği puslu ve bozuk havaları tercih eder. bugün de o günlerden biriydi. öyle düşündüğünüz gibi gelip ordudan 2 asker kaçırmıyorlar. yok orduyu kapatın gidin gibi söylemler şovdan öte başka hiçbir şey değildir.
berbat ötesi bir durum. ama sorumlu bir devlet derhal tüm gücüyle müdehale edip o askerleri oradan ölü ya da diri şekilde çıkarır.
malesef pkk bizim askerlerimizi defalarca esir etti. hala esir olanlar mevcut. kamuoyu alıştırıldı bu tarz haberlere. bu sefer oradaki asker özel harekat eğitimi almış bir asker.ve el-bab da kaldıkları sürece uçaklarımız orayı bombalayamaz.mecbueren adam adama savaş olacak. özel operasyon ile oradan alınacaklar. mak dedikleri muharebe arama kurtarma birlikleri bu günler bu durumlar için varlar. bir şekilde eğer derin devletin eli yok ise bu durum altında dayanıklı dövüş değil ise bu durum. türkiyenin yapacağı şey çok belli. ordusunu ve tüm nufusunu kullanarak o askerleri oradan çıkartmak.

şimdi elimizde bir kaç senaryo var.

1. pusu ya da ihanet sonucu bu askerlerimiz esir düştü ve ışid in güvenli gördüğü el bab içerisinde bir yerlerde tutuluyorlar.
ışid bunu propoganda malzemesi olarak kullanacaktır burası kesin. canlarına bir şey olması durumunda orayı yakıp yıkarız. bir kişi canlı çıkmaz el bab dan. mak denilen bordo bereli denilen özel birliklerimiz vasıtasıyla operasyon düzenlenerek oradan çıkartılmaya çalışılacaktır. ve bu sürede şehri bombalayamayız. bu da piyade savaşı demek. daha fazla kayıp demek.

2. işin içerisinde karanlık güçler var iç ya da dış türkiyeyi ordusuyla birlikte müdehale etmeye zorluyor. istedikleri şey savaş çıkartmak. ya da devlet bir fırsat kolluyor ya da yarattı. işte bu durumda ordumuzu yüksek bir mevcudiyette suriyenin kuzeyinde belki de halepte görürüz. bu durumda rusyayı karşımıza alırız. bu da büyük savaş demek. allah sonumuzu hayretsin.

şurası kesin ki bu durumu planlayanlar planlarını detaylı yapmışlar. ya ışid(ışid vasıtasıyla dış mihraklar) ya türk devleti. planların nasıl işlediğini bizim ne kadar dirayetli durabileceğimizi bir iki gün içerisinde göreceğiz.
Freni patlamış memleketimizin (akp tarafından da kabul edilmiş) lanet olası yanlışlarla dolu gecmis Suriye politikası sebebiyle ucu bucağı belli olmayan alanlara savrulmasına ivme kazandıracak derecede tehlike içeren bi durum. Umarım askerlerimizi bulunduğu durumdan daha da aşağılayıcı bi duruma sokup kameraya falan almak gibi tarihi bi hataya dusmezler.
adanadaki yangın tam zamanında yetişerek olayın gündem olmasını engellemiştir. Yarın kimse hatırlamayacaktır.
Yangın önemsiz değil kimse yanlış anlamasın. Allah ölenlere rahmet etsin.
Artık akp' nin oyunu mu yoksa gerçek bir kaçırılma mı umurumda değil. O 2 askerimize birşey olmasın tek istediğim bu.
at izinin it izine karıştığı topraklarda, yarım yamalak bırakılmış ordunun askerlerinin yerinde olmak istemezdim.
Çok üzücü bir olaydır. Sağ salim kurtarılacaklarına inanmak istiyorum. Halen daha bu şekilde bölücü terör örgütünün elinde de esir insanlarımız var. Hepsinin sağ salim döndüğü günleri görmek nasip olsun.
tek tesellim, tsk'nın açıklamasının doğru olma ihtimali. kayboldu açıklaması yapıldı ancak eğer ışid'in eline geçerlerse olacakları düşünemiyorum bile. Allah yar ve yardımcıları olsun. Dualarımız onlarla.
eğerki ışid kaçırdıysa ve askerlerimizin onurlarını ayak altına alacak şekilde infaz yaparlarsa o zaman nolacak ? nolacak ya bunun hesabı nasıl verilecek ? ne desem bilmiyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar