bugün

(bkz: rusya nın afrin deki askerlerini çekmeye başlaması) sonrası eli kulağında her an bekliyoruz.

fistanlıları rusya sattı, putin abd'ye posta koyarak fistanlıları türkiye'nin kucağına bıraktı.
abd de bu durumda ses çıkaramayacak.

hewaller için bu gece çok uzun olacak.

yok gidin çin'e yalvarın diyeceğim, onlar da hindistan ile savaşıyor.

bu fistanlıları elimizden kim kurtaracak şimdi?

lan yıllar geçti hala aklınızı başınıza alamadınız.
her önüne gelen sizi kullandı bizden başka.
kullanıp kullanıp yaşlanmış fahişeler gibi ortada bıraktılar.

siz ne bekliyordunuz ki?
amerika'nın sizi sonsuza kadar korumasını mı?

edit: http://odatv.com/turkiye-...i-giriyor-2906171200.html
----hewaller için beyin cimnastiği----
rusya afrin'den çekiliyor.
abd ve rusya rakka konusunda ihtilaflı.
dolayısıyla abd afrin'de ypg'ye yardımcı olamıyor.
çin ve hindistan savaş halinde.
venezuela karışık.
brezilya'da yolsuzluk skandalı gündemde.
araplar da katar konusunda birbirlerine düşmüş durumda.
----hewaller için beyin cimnastiği----

şimdi bu durumda,
ypg saldırıdan korunmak için sınıra hangi ülkenin bayrağını çekecek?
hangi ülkenin fahişesi olacak.

bir soru.
bu denklemi çözen kürt otomatikman öz yönetim ilan ediyor.
heyecanlandıran olay. fakat kaynağı nedir?
Haber doğruysa amerika'nın ypg yi sattığının resmi. dir.
Aklıma bir fıkra geldi.
Bir gün temel yolda giderken azrail gelir ve zamanin doldu der temel de:"azrail kardes seni cok severim bak nolur bana 5 yıl zaman tanı" der.azrail tamam der temel dusunur ve pilot olur nasılsa beni havada yakalayamaz der sonra 5 yıl sonra temel havada yolcu gotururken azrail gelir yuru gidiyoruz der temel:"ya yolcular onlara nolcak" der bunun ustune azrail de:"zaten hepinizi bir araya getirene kadar anam agladı der.
Şimdi amerika ve rusya bunları bir araya topladı. izlemesi zevkli olsun diye bunların eline bir kaç silahta verdi. Şu an uyduları açtılar canlı canlı türk ordusundan fistanlı terörist nasıl avlanır dersini izliyorlar.
Allahu ekber nidalarının duyulmasının yakın olduğunu gösteren haber.
Afrine girdikten sonra ülkemizin içinde de büyük sorunlar olacaktır ancak 2226. yılını kutluyan kara ordumuz 2-3 bedevi teröriste karşı başarısız olma imkanı yok. Oradaki kanı bozukların hepsi bir türk askeri etmez ama türkiye'nin geleceği için suriyeye müdahale şart. Irakta seyirci kalmıştık, bu defa olmaz.
Vur göklerden leşleri uçsun.
Aslında türkiye'nin suriyedeki varlığı hakkında zaman zaman kendimle tartışıyorum ve baskın gelen taraf "tek bir şehidimize bile değmez, ne işimiz var" tarafı oluyor.
Ama afrin'e girmemizi desteklerim. Mantıklı harekettir.

Bilginin kesin doğruluğu yok. Eğer olur da doğru çıkarsa tek dileğim şehit vermememiz olur. Allah askerlerimize yardımcı olsun, onlar için ettiğimiz dualarımız hızır olup yetişsin inşallah.
işgal edelim , zaten bizimdi , topraklarımıza katalım gibi sözlere neden olmuş olay. yahu alıp ne yapacağız allah aşkına. ülkede 5 milyon suriyeli var ve daha onlarla baş edemiyoruz. Her gün suriyelilere lanetler okuyorsunuz ama vuralım , kıralım , alalım demekten geri durmuyorsunuz. Bir devletin yıkım ve terör bulunan bir yeri alıp orayı topraklarına katması öyle kolay bir iş değil. Daha sen ülkeni yönetemezken , terör belasıyla bombalarla , mültecilerle uğraşırken oraları alalım demek akıllı işi değil. Sen sokakta yaşayan, çöpten yemek toplayan vatandaşına bakamayıp , ağır koşullarda çalıştırıp vatandaşın ümüğüne vergiyle çöküp üzerine daha fazla toprak aldırmaya kalkarsan ülkeyi , halkı sefalete sürüklersin. Bu halkın çocuklarının bedevi çölleri için ölmesini saymıyorum bile.
Afrinde sabah ezanı türk ordusu girmesin diye ertelenmiş türk ordusuda kızıp müezzin aramak için geri dönmüş. Dağılabiliriz.
Buradan oturup tanrı türk' ü korusun, ccc tengri ccc, ver mehteri ver, tekbir allahu ekber yazarak ergenlerin gazını almak çok kolay. Zamanında ışid' in, istanbul' un ortasında cihad çağrısı yapmasına izin vermeseydik şu anda ne ypg ne ışid ne sdf veya isimleri her ne s*kim olan terör grupları kalırdı.

Operasyona gelirsek, görünen o ki gerçekleşecek. Zaten rte daha dün operasyonu yapabiliriz dedi. Operasyonu elbette tsk kazanacak, iki-üç ülkenin boklu değneği ypg' nin kazanacağı yok elbet.

Son sözüm, askerler elbette şehit olacak diyenlere. Ellerini yanlışlıkla jiletle kesip deli gibi çığıracak insanlar korkmayın pamuklara sarmak için eğitmiyoruz felan diyorlar. Harika gerçekten, şehit haberlerine alışmış bir türkiye.
bir de şu içerideki orospu çocuklarına girseniz ne güzel olur.
An itibariyle giriyoruz.
Selamın aleyküm hewaller. Fistanlarınızı giydiniz mi?
Allıklar, fondotenler da sürün yüzlerinize.
görsel

Not: bu arada suriye rejim güçleri de halep-afrin yolunu kapatmış.
Kaçacak bir deliğiniz de yok.
afrin in suriye kontrolune veya türkiye vekaletine girmesi demek hatay ın güvenliği demek.

işgal ettik oralar bizim rüyasındakilere de allah akıl fikir versin. en iyi ihtimal savaş sonrasında bölgenin altyapı ve üstyapı çalışmaları türk inşaat şirketlerine verilir.
türk askeri türk için şehit olur.
Akşam ezanından sonra saldıracaz kesin bilgi yayalım.
cezalandırıcı harekatlar seviyesinde kalacağını değerlendiriyorum.

halkının tamamına yakını pkk'lı olan bir yerleşim yerinden bahsediyoruz.

arap ve türkmen nüfus neredeyse hiç yok.

girmesine çok rahat girilir ve kontrol altına alınır. ordumuzun buna yönelik imkan ve kabiliyeti tartışmasızdır.

fakat 91 körfez savaşı sırasında ırak'a girmemek adına direten ve istifa eden genelkurmay başkanı rahmetli necip torumtay'ın da ifade ettiği gibi, ele geçirdikten sonra halk desteğinin sıfır olduğu bir alanda, kontrolü nasıl sağlayacağız?

tekrar ediyorum cezalandırıcı harekatlar düzeyinde kalır. veya idlib koridoru açılır ve o yeterli olur.

tsk; uzak atış vasıtalarıyla, -hava taarruzu, obüs, havan- harika bir şekilde o bölgeyi nefes alınamayacak hale getirebilir.

bu olası harekatı planlayanlar elbette ki bunları biliyor.
maksadım, sosyal medyada bir fetih algısı yaratmaya çalışanları ikaz etmeye yöneliktir.
girdik mi diye bir umutla baktım ama gene girmemişiz. dün geceden beri bekliyoruz. yapmayın şöyle şeyler ya.
Eskiden Türkiyenin sadece ırak tarafı terör yuvasıydı şimdide güneyi terör yuvası oldu .