bugün

en başta pek muhterem devlet-i alâmızın düşman olduğu, insanlarımızın ise ne büyük bir nimet olduğu konusunda büyük idrak problemleri yaşadığı, dosta ve düşmana büyük dert olan, mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşlarının başlattığı özgürlük mücadelesinin sonucu olan, cumhuriyetimizin 92. yılı hepimize kutlu mutlu olsun.

atatürk ve cumhuriyet bizi allahsız yaptı kardeşim dinimizden soğuttu diyip içindeki her pisliği döküp, her türlü şerefsizliği, namussuzluğu yapıp sonra yaptığın herşeyi atatürk ve cumhuriyete mâl edebildiğin ve hiç bir ceza almadığın için seninde kutlu olsun hacı abi ve hacı abla.

foşik tc, katil tc diye eşşekler gibi anırıp hiç bir ceza yada yaptırım almayan, istediği gibi pkk propogandası yapan, türkiye cumhuriyeti devletine ait olan ve kanunlarla korunan her şeye ''oooh ceza yok nasılsa yasla gitsin mantığı ile'' istediği gibi sövebilen, buna karşılık verenlerin, korumaya çalışanların faşist, fakat senin ise fikir beyan eden masum köylüyü oynayabildiğin ve yetmiyormuş gibi birde devlet tarafından korunduğun pkklı kürt yurttaşım sana da diyorum. seninde kutlu olsun.

bunları söylediğiniz için gebertilmediğiniz, ceza almadığınız, kafanızın kopartılmadığı, taşlanmadığınız rejim karşıtı olduğunuzdan mütevellit ''kurşuna dizilmediğiniz'' öyle hapishanelerlerde felan çürütülmediğiniz rahat rahat eşşekler gibi anırıp nankörlük yapabildiğiniz nice cumhuriyet bayramları nice yıl dönümleri diliyorum.

görsel
Kutlu olsun.
görsel
Türkiye komünist hareketi ' nin 29 ekim açıklaması aşağıdaki linktedir.
http://yolumuzadevamediyo...-nden-29-ekim-aciklamasi/
ne mutlu türküm diyene.
Bu gun cumhuriyetimizi kutluyoruz. Gururlu, sevincli ve daha canli olmamiz gerekirken gordugum her insanda o duygusuz suratlar, klasik haller. Bu gun 29 ekim! Biz cocuklarimiza, genclerimkze bu duyguyu veremezsek 3-5 yila kutlamalar da sadece 3-5 kisiyi gorecegimizi dusunuyorum. Nerde o cosku? Nerde milliyetciligimiz? Bu gunu sirf tatil olarak degerlendirenlerle bu ulkede bir yerlere gelinmez bu gun buna sahit oldum. Keske biraz tek yurek olsaniz...
istiklâl Harbi için, "Keşke Yunan kazansaydı" diyen islamcıların kutlamaması gereken bayram.
Gericilere inat yaşasın tam bağımsız, laik, demokratik cumhuriyet.
Ülkesine karşı elin yunanını ingilizini destekleyen hırboların rahatsız olduğu gün.
Ve evet yarın Anıtkabirdeyiz.

görsel
faziletsiz yobazların kutlamasına lüzum olmayan en büyük bayramımızdır.
görsel

bizim için en önemli nimetlerden biri olan cumhuriyetimizin 93. yılı kutlu olsun. evet.
asil türk milletinin büyük bayramı, kutlu olsun.

--spoiler--
yaşasın cumhuriyet...
--spoiler--

görsel
29 ekim 1923. Ezberlediğimiz, anlamını, ne ifade ettiğini kaybetmeye başlayınca anladığımız Cumhuriyetimizin kuruluş tarihi.
Cumhuriyet kurulduktan sonra halkı düşünmemeye sevk eden tekkeler, zaviyeler kapatıldı mesela.
Üç kuruşluk adamlar kendi halkının üzerine tank sürmesinler, çocuklara tecavüz eden öğretmenlerin olduğu dernekler olmasın diye.
Laiklik kabul edildi, medeni kanun değiştirildi. Şortlu kıza tekme atan pezevenk için mahkeme doğru karar versin, devletin başı mırıldanılabilir dediğinde; 'hayır kardeşim mırıldanamazsın' diye bağıralım diye.
Sanayiye büyük önem verildi; Karabük Demir Çelikler, Sümerbanklar, Çaykurlar, MTA’lar, şeker fabrikaları kuruldu. Herkesin refah seviyesi artsın, bir anda gemicikleri olan insanlar peydahlanmasınlar, paracıklar sıfırlanmasın diye.
Tarım Kredi Kooperatifleri kuruldu, aşar vergisi kaldırıldı, köylü tarlasını sürsün, öğrensin, vatandaş yerli malı yesin, %70’ini ürettiğimiz fındığın işlenip ülkeye geri ithal eden politikalar yaratılıp çiftçiler isyan etmesin, yüzbinlerce ağaç kesilmesin, protesto için çiftçiler ürünlerini sokaklara dökmesinler diye.
Kültüre, sanata yatırım yapıldı. Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu kuruldu. Lozan hezimet miydi zafer miydi dediğimizde dönüp bakalım, iki ayyaş dediğin adamlar sayesinde bu ülkede çıkıp konuşabildiğini anla diye. Kültür merkezleri kapanmasın, sanat eserlerinin içine tükürülmesin diye.
Harf inkilabı yapıldı. Cumhuriyet okulları, mahalle mektepleri, köy enstitüleri, her ihtiyaç alanında fakülteler, kürsüler açıldı. Acile giden erkek hastaya elini sürmek istemeyen kadın doktor yüzünden ölünmesin, insanlar dünyada olan biteni öğrensin, fotokopili değil gerçek diplomalı liderler yetişsinler diye.
Uluslararası takvim, saat, rakam ve ölçüler kabul edildi. Kafana göre saatleri geri alma, dünyayla bağlantını koparma, canın istemediği zaman ben saatleri geri almıyorum ulan deme, interneti zırt pırt kapatma diye.
Kadın hukukunda reform yapılarak Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanındı. Kadınımız baş tacı olsun, yılda 500 kadın kocası tarafından öldürülmesin diye.
Yurtta Sulh, Cihanda Sulh felsefesiyle bir ordu kuruldu. Dost ülkeler olsun, ona buna kabadayı gibi atarlanmayalım, sınırlardan elini kolunu sallayan girmesin, olan Mehmetçiğe, gariban vatandaşa olmasın diye.
Azınlık Kontenjanları ile azınlıkların mecliste temsil etme hakkı sağlandı. Biri çıkıp yahudi dölü demesin, afedersiniz ermeni açıklaması yapıp bizi yerin dibine sokmasın diye.
Ve Atatürk Cumhuriyeti ilanından sonra ; ‘Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz’ dedi. Çocuklarımızı Cumhuriyetin bekçileri olarak yetiştirelim, bizi yıkmaya çalışanların önünde dimdik duralım, Muz cumhuriyeti, islam cumhuriyeti olalım diye değil…
Can babanın dediği gibi; 'Yaşasın Cumhuriyet, Çünkü Sünnet Değil, Farzdır Cumhuriyet’
uzun adama , çomarlara, yobazlara, faşistlere inat nice 93 lere inşallah. cumhuriyet bayramımız kutlu olsun. atam izindeyiz!

görsel
Kutlu olsun saygıyla ve rahmetle anıyoruz atam....
Kutlu olsun. Çocuklarınıza unutturmayın bunları çünkü en çok istenen şey bu.
Eşit, özgür ve 'gerçekten' laik bir cumhuriyet yılı olması dileğiyle..

kutlu olsun efendim.
Kutlu olsun.
kutlu olsun. atam izindeyiz!
görsel
Bayramımız kutlu olsun.

Ne Mutlu Türk'üm diyene!
coşkuyla ve sevinçle kutlanılası bir bayramdır. atatürk'ün ruhuna dualar okunması gereken bir gündür. allah rahmet eylesin.
görsel
"benim naçiz vücudum bir gün toprak olacaktır ama türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." mustafa kemal atatürk

kutlu olsun!
"benim naçiz vücudum bir gün toprak olacaktır ama türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." mustafa kemal atatürk

kutlu olsun!
Şanlı Türkiye'nin şanlı bayramıdır.

Nice 93.senelerine olsun.

Kutlu olsun.