bugün

2. üniversiteyi okumak için geç bir zaman mıdır diye düşündürür. 10 yaş küçük veletlerle okumak nasıl olacak merak ediyorum.
Ooo erkencisin nidalarınıa ardında yükseltebilir.
Ortalama üni okuma yaşının üstünde olsada çok geç sayılmayan eylemdir bence.
18-24 arası bir deli zaman var ya onu doyasıya yaşamış bir kişinin gerçekten istediği bölümün ne olduğunu artık biliyor olmasının sonucudur. Ben 18 de üni kazanıp lay lay lom yapıp 24te bambaşka bir bölüme gidip bitiren biri olarak söylüyorum yani.
ikinci üniversiteyi okuyor olabilir. Yalnız bizim zihniyetimizde üniversite iş verme kurumu olarak görüldüğü için garip gelebilir tabii.
o yaşta üniversiteye başlayan birinin muhakkak bir bildiği vardır. sonuçta bize giren çıkan yok. yok sen kendi bildiğin doğruları adama misyon olarak yüklemeye kalkarsan orası başka.
eğer hedefleri olan biriyseniz normaldir. 10 senedir üniversite sınavına giriyordum hedefim cerrahpaşa tıptı. 9 tanesinde tutmadı ama sonuncusunda tuttuğu için şu an hayallerimdeki okuldayım. kim ne derse desin yaş umrumda değil hayallerime ulaştım açık ve net.
28 nedir 50 yaşında tıptan mezun olan var ülkemizde.
Sonunda yine işsiz kalmakla sonuçlanabilecek hadise.
28 yaşında üniversite eğitimine başlama durumudur. Geç değildir, eğer iyi bir bölüm okunacaksa okunmalıdır.
30 yaşındayken aynı duygularla sınava girip ikinci sınavda bıraktığımdır. Çalışıyoruz olum biz, para yok para.
Gayet normaldir. 40 olunca "geç başlamaktır" diyenlere götünüzle gulersiniz.
Okumanın yaşı olmaz. Hayatındaki imkânsızlıklardan dolayı okuyamamış ama hayatında herşeyi yoluna koymuş olacak ki okuma hevesini kaybetmeden atılmıştır üniye.
Ergenlerle muhattap olmak dışında kötü tarafı olmayan tercihtir.

Zamanınız ve azminiz varsa ne ala.

Ama ben 28 den sonra eğitimin bir kurumda olmasına soğuk bakanlardanım.

ilgi alanlarınızla ilgili ciddi okumalar yapabilirsiniz.
O yaştan sonra Sınava tabi olmak sınav ile bilginin sınanması stresi bana uzak geliyor...

Herkes farklı düşünebilir elbet.
Üniversitenin yaşı olmaz yeter ki niyetin okumak olsun.
tam düşünüyordum pandemi çıktı abi üniye gitmeden napıyım evden evden. sırf ortam için okumayı düşünüyorum var öyle bir hayalimiz.
zaman zaman düşündüğüm ve cazip gelen eylem.
DAYIM 40 YAŞINDA 2. ÜNiVERSiTESiNi ÖRGÜN OKUYOR. KALDI Ki TÜRKiYEDE ÜNiVERSiTE MEZUNU SAYISI ARTIK %85'lERi GÖRECEK.
zamanında benim yaptığım eylemdi.
ilk üniversite ise değişik bir kafadır.