bugün

görsel
fenerbahçemiz için ilk üç çeyrek rahat son çeyrek sıkıntılı geçmeye aday olan maçtır. biz alıştık artık denizleri rahat rahat geçerken derelerde boğulmaya.. her ortamda gurubun en kolay geçecek maçı denildiğine göre son topa kalır bu maç kesin.
Fenerbahçe'mizin kazanacağı karşılaşma. cedevita nın en etkili silahi mirko bilan ama pota savunucularımızın onu durdurmakta zorlanacağını düşünmüyorum.
cedevita zagreb den yana olduğumuz maç.
20:30'da ntvspor'dan canlı yayın olan maç. evet.
fenerbahçe'nin ülker sports arenada zorlanmadan kazanacağını düşündüğüm maçtır.

başarılar diliyorum...
görsel
maçın özeti;

http://www.youtube.com/watch?v=ra0FuubsobI
fenerbahçemizin bizi alıştırdığı galibiyetlere bir yenisini eklediği maç olmuştur. zor geçmesini bekliyordum şahsen ama pek zor geçmedi. sadece bir ara kenarda uzun süre bekleyen oyuncuları oynattı reis o ara fark kapanır gibi oldu ama sonuç değişmedi. neyse basketbolun ne olduğunu bilmeden futbol yorumu yapar gibi "zagreb şöyle yener fener kimmiş" diye konuşanlara da güzel kapak oldu sanırım. bu takım evindeki son 15 eurolig maçında kazandı. deplasmanda en uzun süre maç kazanan takım gene bu takım.. son 2 senedir avrupa da aldığımız toplam mağlubiyet sayısı sarı kırmızı bukelemunların veya anadolu efes in sadece "ilk tur" gruplarda aldığı mağlubiyet sayısı kadar yahu.. insanda biraz utanma olur basket kim fenerbahçe kim falan derken...
fenerbahçe ilk periyoda fırtına gibi başlayarak farkı epey açtı. tam da fenerbahçe ezip geçecek derken savunmada verdiği zaafiyetler ve bogdanoviç'in üst üste kaçırdığı pozisyonlarla rakibi karşısındaki üstünlüğünü kaybetmeye başladı ama son periyodun son 5 dakikasında zelko obradoviç'ten akıllıca bir hamle ile maçı kazanmasını bildi.