bugün

(bkz: biz kararımızı verdik)
ota boka devrim diyen , hükümetin her hamlesine kopyala yapıştır cümlelerle "emperyalizm" süslemeleri yapan naylon komünistin kendini gene dev aynasında görmesidir.
bunlar "işgal" diyorsa gaz yemiş ağlamıştır.
"direniş" diyorsa dayak yemiştir.
"devrim" diyorsa 2 tane çöp kutusu yakmıştır polis ne zaman gelip ağzımıza edecek diye korkulu gözlerle bekliyordur.

hala odtüde göktürk uydusuna yaptıkları saçma sapan protestonun kaybettirdiği prestijlerini toparlamaya çalışıyorlar. prestij dediğime bakmayın. hani bok vardır, birde ishal bok vardır ya, he işte öyle bok utandı yani o derece kendilerini bitirdiler. kendi tabanlarınca eleştirildiler. onun telaşı bu.
daha kararlı daha akıllı ve mutlaka örgütlü biçimde karşı durulması gereken alçaklıktır.
çünkü:
(bkz: bugün boyun eğersek yarın sokağa bile çıkamayız)
duyarlı halkın karşıt fikrini beyan etme biçimidir.
monarşilerde hoş karşılanmaz böyle şeyler.
elhamdülillah demokrasi ile yönetiliyoruz ve başbakanımız "ben böyle istiyorum olacak" diye tutturmayacak kadar haddini bilen biri! yersen...
TKP üye ve dostları, halk düşmanlarına, özgürlükleri ayaklar altına alan padişah bozuntularına karşı elinden geleni ardına koymamak için, BU AKŞAM 19.00'da GEZi PARKI'nın Taksim Meydanı tarafındaki merdivenlerinde buluşuyor.
Haydi TKP, görev başına.
istanbul il Komitesi
"Gezi Parkı'nın Yıkılmasına Sözlüklerden Tepki Yağıyor!"

http://www.sozlukhaber.com/h/846/
katillik ve girişimcilik arasında ince bir çizgi yok. o ikisi arasında hiç bir bağlantı bile yok.

(bkz: occupy gezi)
greenpeace'in tutumunu yadırgadığım eylem. 2 çadır göndermekle greenpeace'ci mi olunuyor ulan? popcular sessiz, orada bir ajda pekkan, bir tarkan, bir murat boz, bir sezen aksu görmek isterdim.

edit: içlerinden biri tutuklanmış, kişi veya kurumları ön plana çıkarmamak adına afişe etmiyorlarmış bağlı oldukları organizasyonları. cenk levi'nin bir an önce serbest bırakılması dileğiyle!
elinizdeki fidanı kıyamet gününde olsanız dahi dikiniz diye hadisi olan hz. peygamberin izinden gittiğini iddia edenlerin aslında materyalist birer zorba olduğunun canlı kanıtıdır.
hünkara da, ona biat eden çevresine de, onun polisine de karşı en net ayaklanma olmuştur. ona terörist buna provokatör diye diye biber gazını sıkıyordunuz bak şimdi sanatçısı da orada işçisi de patronu da öğrencisi de orada. politik olan da orada apolitik olan da. hadi bakalım şimdi görelim ne kadar özgürlük yanlısısınız.
başka bir ülkede olsa bu kadar tepkiye direnişe devlet geri adım atardı ama bunlarda bi bok yok vermişler polisin eline biber gazını başka bir şey yaptıkları yok. bir yetkili gitti mi gitmedimi bilmiyorum ama en azından birinin oraya gidip konuşması gerekiyor. böyle vatandaşa daima biber gazı sıkarak çözüme ulaşılamaz.
http://www.dha.com.tr/canli-yayin/
akp nin avm için başlattığı saldırıya on bini geçik insan an itibariyle direniyor.
Bugun taksiyle geçtim onlerinden taksici korna caldi bunlarda el salldilar falan... Yazik amk. *
sanatçılar, milletvekilleri, bir sürü insan toplandiysa bi amaç için, onları farklı şekilde uzaklaştırman, dinlemen ya da ne bok yiyorsan farklı daha insanca yapmaniz gerekiyordu serefsizler! bu güç gosterisi ne? kimsin sen halkina değer vermek zorundasin. yazıklar olsun başa geldiğiniz güne.
hırsızın, caninin, alçağın vicdanı olmaz.

onların sınırı karşısındakinin direndiği noktadır...

birileri bir şey yapsın diye etrafa bakındıkça ilerlemeye devam edecekler ve bir gün hepinizin kapısını çalacaklar...
2020 olimpiyatlarina aday ulkenin halini en iyi gosteren olaydir. emniyetteki butun polisler taksimde neredeyse. hayir anlayamiyorum neden yikiyorsun ? neden insanlara boyle muamele yapiyorsun ? karsindaki insan senin. ne azili bir katil ne de baska bir sey. sadece orayi korumak isteyen insan.
(bkz: gezi parkının adresi)
http://uludagsozluk.com/e/19893087/
ağaçları taşıyacağız yalanlarına inanılmamalıdır. o çapdaki ağaçlar taşınamaz, taşınsa bile kurur. ağaç taşıma genelde sadece göz boyamadır.
#SezonunSonOmuzOmuzasiGeziParkinda hashtagi ile sabaha dair 'saldırı' fotoğrafları yayabilirsiniz ve akşam park'ta olacak buluşma için daha iyi örgütlenebilirsiniz. bu zülme sessiz kalmayın.
üç gündür devam eden direniş.

dün coşkulu bir kalabalıkla dört bir yanı kaplanmıştı. son dönemlerdeki en görkemli protesto eylemlerinden birine sahne oluyor, umarım bu direniş kırılmadan büyüyerek devam eder zira geri adım atması gerekenler gezi parkında direnenler değil.
RTE firavununa karşı sadece insanların değil hayvanların da sanki ayetlerden inmişçesine katıldığı halk direnişidir.

görsel
sims oyunun da yaşayanları rahatsız etmiş işgaldir.
Milletimizin uyanışı olan işgal... kazanacağız!