bugün

işgal değil, direnişti.

Biz halkız, burdayız, görmezden gelemezsin direnişiydi.
Bıçak kemiğe dayanınca zaar...
üzerinden 2 sene geçmiş olay.
(bkz: 7 haziran 2014 halk ayaklanması)
tam bir sene önce bugün ali ismail korkmaz http://vimeo.com/84419370
bir boka yaramayan tayyipin oyunu artırmasına sebep olan eylemlerdir.
(bkz: geziyi hatırlat)
işgalci taraf direnişçiler değil bizzat polis ve iş makineleridir. Direniş için hiçbir işe yaramadı demek büyük oranda dışa kapalılık gerektirir. Direnişle polis parktan çıkarılmış ve topçu kışlası yapcam diye tutturan diktatör emeline ulaşamamıştır. Farklı görüşte taban tabana çok zıt kitleler ortak amaçla birleşmiş ve birbirlerini anlamaya başlamışlardır. Geziden hemen sonra hükümetin devrileceğini istifa edeceğini falan düşünmemiştir kimse. Zaten sözkonusu hükümet bu tür durumları ihtimal alabilecek türden bi hükümet olsa kimse sokaklara dökülmezdi. Gezi birçok anlamda büyük kazanımlar sağlamıştır fakat o günleri acıyla hatırlamamızın nedeni hükümetin istifa etmemesi değil, en değer verdiğimiz şeyin zarar görmesidir. insan canı ordaki kitle için her şeyden daha önemlidir. Siyasal anlamda zaferler uzun süreç isteyen şeylerdir ve geziyle başlayan bu süreçte eninde sonunda belki de 20 sene sonra bu kazanım sağlanacaktır. Fakat hiçbiri ali ismail'i berkin'i geri getirmeyecektir. işte bu yüzden üzgünüz.
her zaman yaptıkları gibi solcuların yine abarttığı önemsiz gün. türkiye nin miladıymış, hasiktir. ne yaptınız amk sabah akşam gaz yemekten, dayak yemekten, ananıza sövdürmekten başka..
türkiye cumhuriyeti tarihi dile gelse en unutmak isteyeceği gün olan olayların yıldönümüdür.
türkiye'de hiç bir şeyin değişmeyeceğini gösteren işgal.

yahu bu ülkede daha dün linyit bilmem nesi başbakan'a yalanacağım diye portresini hediye etti yahu. 2 hafta önce ölen arkadaşlarını unutup sanki bu olanlardan hiç bir sorumluluğu yokmuş gibi adama hediye verdiler. tuzla tersanesinde işçiler teker teker toplu toplu öldürülürken adam orada konuşma yaptı 1 mayıs'a müsade etmeyeceğiz "ayakların baş olduğu yerde huzur olmaz" dedi. ayak dediği orada onu alkışlayan işçilerin sendikaları.

geçin bunları bu millet ancak ağır bir ekonomik kriz olursa 2001'deki gibi bunlara yüz çevirir.
başlığın yalnızca sahibi değil, dışarıda akan hayat içinde anlamını, ruhunu ve eylemini dibine kadar yaşamış biri olarak şu anda yaşadığım onurun ve mutluluğun haddi hesabı yok sözlük.

evet, herşey bizimle başladı! herşey sabahın 7'sinden beri orada inatla bekleyen, "lan bi kaç kişi daha gelse bari ya" diye birbirine bakınıp duran bir avuç insanla başladı. ve iş buraya kadar geldi. keşke o kocaman, o dünya tarihine geçecek direnişimizin bir örgütü de olsaydı başlarken ama olsun.
o da olacak!
bu daha başlangıç!
boyun eğmedik.
türk polisinin birkere daha iktidarın ordusu olduğunu bize kanıtlamıştır. kimse onlar emir kuluydu ne yapsalardı demesinler. kanun hükmü gayet açık kanunsuz emir uygulanmaz!

ben kanunsuz emri uygulamam dedikten sonra kim ne diyebilir ki? böyle iktidar böyle polis mi olur? polise karanfil atanlar hükümeti düşürmekten yargılanıyor.
hükümetin düşmesine, ab'nin türk halkının seçimine müdahale etmesine yardımcı olmamıştı.
umut ne güzel bir şey...
Turk polisinin onurlu mucadelesiyle kisa zamanda bertaraf edilmistir.
28 Mayıs sabahında orada olmak ve sözlük ahalisine de oraya gitmek üzere çağrı yapmak için bu başlığı açmış, bu olayı sözlüğe duyurmuştum. sabahın 7'sinde orada olduğumda hepi topu 15-20 kişiydik. bir kısmı da basın mensubuydu zaten.
şimdi geriye bakıyorum da, ne 20'si ne 50'si? milyonlarcayız. sayısız gezi parkı, sayısız taksim var artık memlekette ve ayaktayız.

söylemesi ayıp değil ya, hayatım boyu bunun gururunu yaşayacağım sözlük.
http://tinyurl.com/kref4k4
görsel
çoktan bitmiş eylemlerdir. cumhuriyet mitingleriyle aynı sonu paylaşmıştır.
işgal değildir bir direniştir. gezi parkı bir direnişti ilk başta ve daha sonrasında da. ilk başta iyidi sonradan kötü oldu denemez. araya kötüler de karışmadı mı tabi karıştı. ama suç yüzde 51 polistedir. abi düşmana öyle muamele yapılmaz. bak kafiri gectim. elhamdulillah yüzde 99 müslümanız yani.

ağaç bahane dediler yalan. ağaç bahane değildi. ağaç haktı orda. 3 çocuk içki yasası üslup bahaneydi. kimse istemez ülkesi yaşlansın kimse istemez alkolik bir gençlik yetişsin kimse istemez nonoş bir başbakan.

adam diyor ki bunları güzelce söyle. deki 3 çocuk yaparsak daha iyi olur bak japonya almanya mum gibi eriyor avrupa eriyor bizim sonumuz onlara benzemesin. ha ister beş tanede yap ister bir tane de ama üç tane yaparsanda mutlu da oluruz sizi mutlu da ederiz. deki ablacım abicim ben istiyorum ki geceleri alkol satılmasın yol kenerındaki dükkanlarda satılmasın. çünkü o saatten sonra içen tozutabiliyor araba sürüyor insan ezebiliyor. ha yoksa afiyetle evinde iç diyebilirsin. hep ben ben ben de deme hepimiz de birlikte yapabiliriz de.

bu gençlik ağacı sever. demokrasiyi sever. eğer isterse başbakanım sizi de çok sever. işinizi iyi yapıyorsunuz. ama bu gençlere de sahip çıkın. onlar demeyin. çapulcu deyin ama onlar deneyin.

onlar çok kötü bir kelime.
(bkz: sirkeci mustafa ağa camiinin yağmalanması)
masum(!), apolitik(!) bireylerin desteklediği işgaldir. taş atanlar mı? yok canım onlar sivil polis. polisin annesine babasına sövüp tahrik edenler mi? yok yok onlar kesin akp'nin elemanı. muhteşem demokratik, inanılmaz insancıl bir işgaldir anlayacağınız.
not: halk tv'nin yalancısıyız.
rengi yeşilden siyaha doğru evrilen eylemdir.
en hafif tabirle çapulcuların işidir.

ülkeye zararı şimdilik yaklaşık 140 milyon liradır.

ekseriyeti yalan haberler üzerine inşaa edilen içten ve dıştan yönlendirilen ülkenin bazı kentlerinede sıçratılan şiddet içeren eylemlerdir.

neticede maksadın ağaç olmadığı anlaşılmıştır, hala anlamak istemeyenlere önemle duyurulur.
anlamadığım şey oradaki insanların hiçbir parti altında direnmiyoruz yalanı. bir de anketlere verdikleri cevaplar...
20-25 yaşına gelmiş insanların hiçbir siyasi görüşü olmaması çok ilginç. koca bir yalan desek daha doğru.
istenilen hedefe ulaşmış olan faiz lobisi desteğini çektiği için kısmi basit tepkiler saman alevi gibi sönecektir. hadi dağılın itin kopuğun oyuncağı olmayın...
-devrimi cahil ve ne yaptığını bilmeyen halk kitleleri değil, ancak ve ancak profesyonel devrimciler gerçekleştirecektir. direnişi yozlaştırmayın.