bugün

akplilere göre fıtrat olan hede. normaldir. mö . 3400 de yine mısırda böyle bir kaza olmuş. normal.
2 sene önce tema, baraj suyunun maden ocağı için yarattığı risk hakkında rapor hazırlamışken

Daha yeni Soma faciası yaşanmışken

Soma faciası ile taşeron sistemindeki yanlışlıklar gün yüzüne çıkmışken

Bizim gibi yüz binlerce vatandaş müneccim boku yemiş gibi " kafa bu oldukça daha çook Soma katliamı olur bu ülkede" demişken

O günden bu güne işçiyi korumak için neredeyse hiç bir şey yapılmamışken...

Kaderdir, kazadır, afettir.

Bakanlığı döneminde yüzlerce ve binlerce işçi ölen insanlar pişkin pişkin o koltuklarda oturuyorlarsa, bu milletin kaderi de ölümdür.

Anlaşılan yeni türkiyede ya insanları katleden orospu çocuklarından olacaksınız

Ya katledenleri alkışlayan o.ç.larından olacaksınız

Ya da katledilmeyi bekleyen masum aptallardan olacaksınız.

Kaderinize de razı olacaksınız.
suyun bir türlü tahliye edilememesinin nedenin yeraltı akarsuyunun varlığından dolayı olabileceğini söyledi bugün bir prof. düşüşünün o daracık maden ocağının koridorlarından suyun sürekli akıp gitmekte olduğunu. ve işçilerin sonunu.
bu bir kaza değil eğer bunu kaza olarak nitelendirirsek bu ülkede daha nice canlar hiç uğruna ölüp giderler.
ne söylense boş.
işçi cinayeti ile ilgili çalışma bakanının hürriyet'te yer alan haberine göre madeni kapatmak istediklerind eişveren 50 hatırlı kişiyi devreye sokuyor bir şekilde bakana baskı yapıyor ve madenin kapatılmasını engelletiyormuş.

çalışma bakanı faruk çelik, “bu acı çekilecek gibi değil. ocağı kapatacağımız zaman işveren 50 kişiyi devreye sokuyor. sorumluluk hepimizde can önemliyse kapatırız. ancak ‘tehlike geliyor’ diyecek olan buradakilerdir. işverenler ‘işçiye 3 kuruş ödeyeceğiz’ diye işçiden 5 kuruşu kesiyor. biz o parayı kesilsin diye vermedik. buradaki talihsizlik yasanın yeni yürürlüğe girmesi. keşke kayıpsız aklımız başımıza gelse” yanıtını verdi.

çelik, “denetime gelen müfettişleri görmüyoruz” diye dert yanan işçilere de “şerefsizlik yapıyorlarsa bu alçaklıktır” karşılığını verdi.
Hükümet cenahının laf salataları ile bilindik taktikleri sahaya sürdüğü kaza.
(bkz: işçi kardeşimiz)
(bkz: Allah)
(bkz: Din)
(bkz: iman)
(bkz: Kitap)
(bkz: inşallah)
(bkz: Hesabını verirler)
(bkz: Gereken yapılır)
(bkz: Devlet imkanları seferber oldu)
bu konuda kılıçdaroğlu nun dediklerine katılıyorum. soma da olduğu gibi rte, enerji bakanı, çalışma bakanı helikopterinden indi ve olay yerine geldi. o maden ocağını devlet işletiyor olsaydı. en ufak dilekçede gerekli kurumlar yasal işlem başlatırdı. sonuç olarak milletçe bok çukuruna düşmüşüz. kurtaranımız da derdimizi anlayan da yok.
Bir işçi tehlikeyi görüp şirkete ihbarname gönderiyor " bu tehlikeli şartlar altında çalışamam" diye.düşünün yani. Sonra Tema'nın raporu var.
(#25416087)
ekmeğini onuru ile kazanmaya çalışan insanların onursuzca yok edilişinin yeni bir örneğidir bu hadise.

ne zaman iş, bir iş adamının işleyen çarkına dokunmaya geliyor o zaman güçlü devlet ortada yok.

çünkü adama bir takım şeyler karşılığında bir takım imkanlar sağlamışsın 300 değil 1 milyon insanın ölse

ancak yasa çıkarıp ateş alırsın.

özetle rant bozulmasında vatandaşı susturmak kolay.
(bkz: 28 ekim 2014 karaman maden ocağı katliamı)
ne yazılabileceğini bilmiyorum artık.
ne desem boş geliyor.

birkaç alçak para kazansın, bu olayı evinde viski içerken izlesin diye, oğlu madende tonlarca suyun altında olan teyzenin eliyle toprağı kazdığı bir dünyada yaşadığımızı düşünüyorum da...

en yakın uçurumdan kendimi atasım geliyor. hazmedemiyorum.
ben normalde katı bir insanımdır, çok sıkıntılı dönemler geçirmişimdir, medyada çok acı olaylarla da karşılaşmışımdır herkes gibi ama ağlamamak bir marifet olmamasına rağmen, çok zordur benim için ağlamak.allah kimseye ağlatacak acı, sıkıntı sorun vermesin öncelikle.
yurtdışında yaşamam nedeniyle pek olayları ayrıntısı ayrıntısına takip edemiyorum ama bugün televizyonda bir yaşlı teyze denk geldi, o kadının ağlaması, o babanın çaresizliği beni hüngür hüngür ağlattı... buna ne yürek dayanır, ne de ciğer. tabi ciğerleri varsa...
eğer biraz şerefli, haysiyetli insanlarsa bu işte ihmali olan herkes! bakanından, iş verenine kadar istifa etmeli & cezasını çekmeli...bu neneyi ağlatmaya hiçbirinizin hakkı yok... küfürlerle sonlandırmak isterdim bu entry'mi ama format işte.

https://www.youtube.com/watch?v=b4BaskZYofg
ülkenin git gide sıradan bir ortadoğu ülkesine döndüğünü bir kez daha gözler önüne seren sözde kaza. sözde kaza diyorum çünkü bunun adı düpedüz cinayettir arkadaş. o madenin sahibinden tutun da, orayı denetleyen yetkililer, ne iş yaptığını merak ettiğimiz çalışma bakanı, bilmem ne hepsi ama hepsi sorumludur.

türkiye'ye ne oluyor biliyor musunuz? hani ırak'ta, pakistan'da falan iki günde bir 40 - 50 kişi saçma sapan olaylar yüzünden ölüyor ve kimsenin umrunda olmuyor ya, hah tam o yolda ilerliyoruz bizde.
videodaki teyzeyle amca ve diğerleri inşaallah Allah onları size bağışlar çok üzüldüm teyzeyle amcayı görünce amcanın "saklama" diyişi of be of.
henüz hiç bir sorumlu bakan veya müsteşarın istifa etmediği bilakis topu birbilerine attıkları iş cinayeti .
Kemal kilicdaroglunu pek sevmem ama bugün çok güzel konuşmuştur. Araya 50 kişi koyup actiriyorlar ne demek? Resmen biz torpil yapıyoruz demek. Bunu bir bakan söylüyorsa vay o ülkenin haline.
kaza değil cinayettir. kader-fıtrat çizgisinde harcanıyor garibanların hayatları.
oranın insanları bu madenlerde yakınlarının çalışmasını asla ve asla istemezler. ancak karaman'ın da ermenek'in de iş imkanları ortada. mecburiyet... yoksa oranın yerlileri o madene pek sıcak bakmamaktadırlar, eşlerinin ve ya evlatlarının çalışması konusuna.

kimi evladının beynindeki tümörü tedavi ettirmek için ölür kimi de üniversite okuyabilmek için. mecburiyet işte.
aşağı çağlar köyüne eyvahlar olsun...
2 iscinin daha cenazesine ulasilmis. Allah sabir versin.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25550646
hala 14 iscinin madende oldugu kazadir. yani cenazelerinin. umariz en kisa zamanda ailelerine teslim edilir.
14 madenci hala madende çıkarılmayı bekliyor ve 1 tane bile yetkili istifa etmedi soma faciasının üstüne gelen bu maden kazasından sonra. sanki diğerlerinde istifa eden oldu da.

11 inşaat işçisi kaldıkları çadırlarda diri diri yandı. sonuç? unutuldular ve istifa eden olmadı.

soma'da tarihimizin sanırım en büyük iş kazası meydan geldi ve 301 insanımız öldü. sonuç ne oldu peki? yine bir allahın yetkilisi istifa etmedi.

rantın alasının döndüğü eski ali sami yen stadı arazisine yapılan rezidans inşaatındaki asansör kazasında 10 işçi öldü. sonuç? yine bir kişi bile koltuğunu bırakmadı amk.

ermenek faciasına kadar hemen hemen her gün iş kazalarında insanlarımız öldü. kimi toprak altında kalarak, kimi düşerek öldü. yine sorumluluğu alıp istifa eden olmadı.

ve ermenek. "köylü", "akp'ye oy verdiler" diye aşağılanan insanların cansız bedenleri haftadır yerin metrelerce altında. sonuç? yine sadece şov var ve istifa eden yok.

böyle kazalar sonrasında siyaset yapılmasından hazzetmem, ama kardeşim bu kadar iş kazası ve ölüme karşın 1 tane bile yetkili istifa etmez mi ya. çalışma bakanı, enerji bakanı; bu adamlarda hiç mi gurur yok? bu kadar trajediye biz ak saray denen ucubeyi konuşuyoruz. sokayım sizin sarayınıza lan.
insan hayatının kaybettiği, kapitalizmin ve gücün kazandığı elim hadise.

Kazası, ihmali, sorumlusu vs. Her şeyi geçtim, neden insanlara boş yere umut veriyorsunuz?

Bilmem kaç ton suyun içinde kalan insanların kurtulma ihtimalinden bile siyaset yapılıyor bu ülkede. Elimizden geleni yaptık olmadı denecek ya illa ki..
medya'nın ağır ikiyüzlülüğünü ortaya çıkaran kazadır. adamlar madencinin babasının ayakkabısından haber çıkarıyorlar, dram çıkarıyorlar ama en büyük haber olan kazanın müsebbiplerine karşı iki çift haber yapamıyorlar. adamın ayakkabısı delik sizin haysiyetiniz delik, oturun kendinize acıyın amına koduklarım.
acı hikayeleri yeniden gün yüzüne çıkaran, gariban ailelerin ellerinin ayaklarının bağlandığı, hak, emek, para, mücadele kavramlarıyla akılları karışan yeni bir kitlenin doğmasına sebep olan kazadır.
asla ders almayacağız, başımız sağolsun diyip, en fazla üç gün sonra yine unutulacak ve biz yine başka bir haberle aynı acıları yaşayacağız.
çözüm mücadele etmekte, çözüm birlik olmakta, çözüm korkmadan bu yolda ilerleyebilmekte bunu söylerken bile kalk lan amk o zaman gitsene mücadeleye diyorum, ama bencillik içimizdeki önce ben duuygusu kaybolmazsa, işimiz devletin vicdanına kaldıysa nah kazanırız. anca böyle göz yaşı döküp, ağlayıp sızlanıp vah vah diyeceğiz.
bir sonraki secimlerde karaman da akp oylarinin patlamasina sebep olacak olan olay.