bugün

twitter üzerinden duyurulmuş tacizdir.

olayı kısaca özetlersek,

berrak isimli bir genç kadın, sanal marketten sipariş veriyor. Siparişi getiren çocuk, siparişi getirdikten sonra bu kadını facebooktan ekliyor.

kadının korkusu, ev adresi ve cep Telefonu gibi bilgilerinin bu çocuk tarafından bilinmesi.

hepimizin anası, bacısı var. bu tip insanları cezalandırmak gerek.

sipariş götürdüğün kadını taciz etmek ne demek aq?

edit: kadın zaten kendi hesabından anlatmış olayları.
Bu mel'un sözlükten her geçen gün biraz daha soğuyorum. Bu başlık eğer "Nurgül Yeşilçay'ın memeleri, Orlando Bloom'un büllüğü, bekarete önem vermeyen sevgili, öpüşen türbanlı, 13 cm yeterli mi..." gibi üfürükten teyyare, selam söyle o yare temalı bir başlık olsaydı herkes altında doluşurdu.

Ama yok bu başlık toplumsal bir olayla ilgili, bu başlık ülkemizin geldiği noktayla ilgili olduğu için dönün arkanızı, siktirin gidin.

Aklınızı sikeyim.
Herkes ekliyo birbirini engellesin madem abartacak bi bok yok. Sanki devlet sirri amk ev adresi telefon numarasi.
Eylem suça dönüşmeden önce ne kadar tedbir alsanız bile bu tip olayları engelleyemezssiniz.
Ovvvv olaya bak hemen çükünü keselim çocuğun. Yahu akıl var mantık var. Bir insanı görürsün hoşlanırsın adını öğrenmeye çalışırsın face twitter ekleyip evli mi sevgilisi var mı öğrenmeye çalışırsın. Bundan doğal ne var? Askıntılık mı yapmış? laf mı atmış? Yok sadece eklemiş. Otu boku rezalet taciz vs başlıklarıyla donatmayın ekşiye döndü iyice sözlük. Ha bu arada O çocuk muhtemelen yakışıklı değildi. Kaslı boylu poslu yakışıklı bir şey olsa bu olaydan hiç haberimiz olmayacaktı.
olayın rengi değişmekte.

bu Berrak denen kadının getir.com firmasında maaşlı çalışan olduğu ve rakip firma olan migrosu karalamaya çalıştığı yönünde kuvvetli iddialar var.

vay aq olaya gel, laleler güzel senaryo hazırlamış aminim.
(bkz: bir yazarın trollenmesine şahit oluyoruz)
güven olmayan internet haberi.
gerçekliğine de yalan olduğuna da inanamıyorum. bugda kaldım resmen alın beni burdan.
kadın milletine harbi güven olmaz aq ne biçim yaratıklar oldunuz siz? dedirtir.
Tamam da facebooktan eklemesi mi sorun? Paket getiren her kurye bizim adresimizi biliyor zaten. Bu panik neden anlamadım.
Tamam taciz iğrençtir ben onu yapanın ağzına baltayla vuruyum.

Ama bi feysten ekleme olayına ağır bi taciz, tecavüzden son anda kurtulan mağdur kadın edebiyatı da yapılmaz. Bu bildiğin kezbanlık yani. Böyle mal mal kezban tripleri yüzünden hakiki mağdurların haberlerine tepki veremez duruma gelcez.

O ipne bu ekleme isteğini tekrarlıyo mu. Kız kabul etmedikçe mesaj mı atıyo. Onlar yok gibi görünüyor.

Hayır sanki kimse feysten birini eklemeye kalkmadı.

Kadınlar tacize karşı susmasın. Var güçleriyle bağırsın. Ama nolur kezbanlık yapmasın.
taciz etmek istese numaradan mesaj atardı. ( ki ekşide böyle bi rezalet yaşanıp ona bile taciz değil diye tepki gösterilmişti.)
Ekşi sözlüğü okuyup uludağda başlık açmak. Tabikide tacizdir bu arada saçmalamayın.
(bkz: reklamlar) ekşide birileri yine iyi kazandı.güzel reklam güzel.aferin.
getir.com zaten değişik reklam politikalarına sahipti.beleşe bişeyler yolluyolardı falan.beklenir bu da.