bugün

Bugün istanbul saraçhane'de saat 17:00'de düzenlenecek olan miting.

Bakın bu bir dramdır. Bu miting, Türkiye tarihine bir utanç günü olarak yazılmıştır.

görsel
olay çıkmasa bari. patlamalı falan, büyük sıkıntı olur. ülke gündemini çok ciddi etkiler ve bürokrasiyi de yavaşlatır, uluslararası ilişkilere de zarar verir, turizme de darbe vurur.
Miting yapıyorlarmış. Vay amk. Mitingte konuşacak nasyonalist arap biri bunları gaza getirirse ne olacak? Bu komik gelebilir belki size ama değil. Miting insanları çoşturur, birliktelik mesajı verir. Kalabalık olduğunu gören güçlü hisseder. Güçlü hisseden hakkı olduğunu düşünür ve bunu almak için savaşir. Arap sorununa hoş geldiniz. Arap baharı dediler kış bi bitmedi.
duyduğumda inanmadım. ama gerçekmiş, adamlar alenen meydan okuyor, "maşası yiyen bizi göndersin" demeye getiriyor. çok ilginç bir hal aldı ülke, yarın bir gün bizi göndermeye kalkarlarsa şaşmayın. yazıklar olsun, ciddi ciddi "besle kargayı oysun gözünü" durumu bu.
Bu arada afrikadan gelip 10 liraya saat satan siyahilere kafayı takmış bakan Süleyman soylu'ya ayrıca selam olsun.
Hepsi bir araya toplanacakken yakalanmaları daha kolay olur. allah polisimizin yardımcısı olsun.
gerçekmiş amk. ben bunu trol falan zannediyordum.

görsel
Çok afedersiniz sikerim böyle işi mitingi. Yahu yok mu şunlara neyin ne olduğunu gösterecek bir yetkili kişi?

Çocukları, kadınları, yaşlıları, hastaları, bakıma muhtaçları al ancak diğer yavşakların burada ne işi var? Neyin savaşından kaçıyorlar ne savaşı yahu. Hayır müslümanlık üzerinden yürüyorlar bunları savunanlar ancak müslümanlıkta savaştan kaçmanın büyük günah olduğunu es geçiyorlar.

Ne müslümanlığınız müslümanlık ne insanlığınız insanlık.
Seve seve gidecekler.
Kendileri bilirler.
yaşadığım şehir olan ankarayı bile işgal ettiler. sıhhiye, samanpazarı, abidinpaşa suriyeli dolu. Başkent bu durumdayken istanbulu düşünemiyorum. Adamlar artık eylem yapar hale geldi ne günlere kaldık.
şaşırmadığım miting.
gideceklerini de düşünmüyorum.

devletin bunları göndermeye çalışacağına da şimdilik inanmıyorum.

biz türk halkı söyleneceğiz.
söylenirken alışacak ve maalesef sineceğiz.
hakli isyan ve mitingdir.

bende gidip din kardeslerimize mitingde destek olacagim.
görsel
Siyahi kardeşlerimizden destek bekliyoruz. Bizde bir miting yapalım. Sisi sisi gideceksiniz diye.
ev vermeyin, dükkan vermeyin, iş vermeyin, mal almayın, mal satmayın, parasıyla bile işlerini yapmayın. gördüğünüz yerde dalın. eninde sonunda kendileri bezip giderler.
bu millet cidden çok cahil. eğer teknoloji olmasa dünyadan dahi haberleri olmayacak kadar cahil bir milletimiz var. olaylara verdiğimiz reaksiyonlar bunun açık örneğidir. bizim gibi cahil toplumlar olayların o andaki durumuna göre tepki gösterirken gelişmiş, eğitimli batı toplumları sonuç ve neden ararlar.
bir tarafta devletin içeriye aldığı ama sonradan atmak istediği arada kalmış göçmenler, bir tarafta onlara karşı çıkan grup. iki tarafta aynı kişiye oy veren kitle. bu sahneleri yıllardır görüyoruz. 1 adım yol gidemedik. bunlar gelmeden önce eğitimli insanlar olayları görüp dile getirirken, eğitimsiz insanlar din "kardeşlerimiz bunlar" diyerek sahip çıkmadı mı?
kusura bakma ama suriyelileri bu ülkenin başına sen bela ettin. oy verme gücün varken neden oyunu doğru şekilde kullanmadın? bir kişiye bütün yetki verilir mi? tek yetkisi olan abd başkanı bile senatodan onay almadan ciddi işler yapamıyor. çılgın dediğimiz trump bile meksika sınırına duvar örmek için uğraşıyor ama senato izin vermiyor. biz dünyada en büyük göç'ü alan ülkeyiz aynı zamanda da ekonomisi en kötü ülkeler arasındayız. hiç düşündün mü? bu kadar ev'e bu kadar insan nasıl sığacak? hiç hesap yapıldı mı? ben senin tek adamına oy vermedim. benim hakkım, rızam alındı mı? bunca insan vergisiz çalışıyor. benim hakkım yeniyor. müslümanlar kul hakkından korkmaz mı? allah kul hakkı ile karşıma gelmeyin demedi mi? vergi dışı çalışılmasına sen izin veriyorsun. siyasilerin o kadar lüks içinde yaşamasına izin veriyorsun. makamlarını kullanarak sağlamalarına sen izin veriyorsun! ama ben kabul etmiyorum! belki sen aptalın en önde gidenisin ama ben izin vermiyorum! dolayısı ile oyunu doğru kullanmayanlara da hakkımı helal etmiyorum.
şöyle bir miting görüntülerine, eline mikrofon alıp konuşanlara baktım da, üzülmemek elde değil. yine memleketteki hassas bir konu ve yine onu kullanmaya çalışan çıkar grupları. ülkede ciddi bir suriyeli nüfusu var ve bundan faydalanmaya çalışanların ortaya çıkacağı elbet belliydi. yine de bu kadar bariz olması üzücü.

bu insanlar (suriyeliler) kullanılıyorlar. bu miting suriyelilerin talebiyle oluşmuş bile değil. mitingi yapanlar özgürder diye bir islamcı grup. önce "kahrolsun ırkçılık, yaşasın kardeşlik" diye bağırıyorlar, daha sonra "allahu ekber" diye. lan bu konunun ne alakası var dinle imanla? bu bile mitingin amacını açık ve de seçik bir şekilde gösteriyor.

ben bu tarz grupların suriyelileri kendi saflarına çekebileceklerini sanmıyorum. boşa çabalıyorlar. boşa çabaladıkları gibi, halkın her kesiminde sempatileri azalıyor. kendi primlerini bitiriyorlar. yazık.
istanbul'dan türkleri de gönderebilirler yakında. hatta türkiye'den.

"dünyada ki tek türk ülkesi biz miyiz yahu? nüfusu 5-10 milyon arasında değişen türk ülkeleri de var. dengelemek lazım durumu, türkiye'de yaşayan geniş bir kesimin diğer türk ülkelerine gitmesi gerekiyor"

gibi ucube bir çerçeve oluşturulabilir. şaşırır mıyız?