bugün

6 sanığı hakkında 304'er yıl hapis cezası istenmiş saldırıdır.

http://www.haberturk.com/...da-304er-yil-hapis-cezasi
tak'ın üstlendiği saldırıdır http://www.hurriyet.com.t...ini-tak-ustlendi-40097661
yazilanlara baktim biraz.

her zamanki gibi milletin bosu bosuna teror orgutune aptal aptal kufurler ettigi patlama.

sagolsun bir iki kisi cikmis teror orgutunun yaninda suclu olan birilerine daha giydirmis.

ama diger gerizekali aptal surusu hala yerinde sayiyor.

ulan aptallar basinizdaki hukumetin hic mi sucu yok kodumun primatlari?

la havle.

zombi gibisiniz yemin ediyorum vucut islevleriniz sadece nefes almak, yemek yemek ve tuvalete gitmekten olusuyor.

dusunmek ?

dusunmek mi? o da ne.
patlamanın yeni görüntüleri de ortaya çıkmıştır.

esnaf kamerasından patlama anı:
http://www.cumhuriyet.com...ni_esnaf_kamerasinda.html

patlamanın başka bir görüntüsü:
http://www.cumhuriyet.com...nin_en_net_goruntusu.html
Patlamadan zafer plazadaki camların sallandığı, otoparktaki araçlar salınmadığı için insanların kapıları yumrukladığı, üç yaşında çocuğun yanında yaşlı bir kadının canlı bombanın kafasının nasıl dağıldığını ne kadar kan olduğunu anlattığı için kulağını kapatmak zorunda kaldığım, ulu camiden kaçanların girmek için güvenliğe saldırıp destek çağrıldığı, mahşer yerini yakından gördüğüm patlama.
(bkz: ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi)
eğer amerika bi saldırıyı türk gizli servisinden daha önce biliyorsa, demek ki, ya o saldırıyı mit yapıyodur, amerikalılara patlatacaz, gardınızı alın diyodur, ya da acayip beceriksizdir.

iki durumda da mit çok zikindirik bir kurum olmuş olur.

kaçtır, buna artık bi çözüm bulsunlar diyoruz ama...akgötler derhal 1840 da fransada da olmuştu, diyorlar ve olayı normalleştirmeye çalışıyorlar.

ölen varsa, allah rahmet eylesin.
olm bu mit amerikanın uyarısını türkçeye çeviremeden patlama oldu ya.
bir kendini bilmez yüzünden 9 vatandaşımızın yaralanması acı verici.
Birileri yine PKK aklamayi meşgale edinmiş.
orspu evlatlari' nin hep turist giden bölgeleri seçtiği patlama. ne avrupa ne amk salak değil kardeşim. bizimkiler de degil. yani demek istediğim, çıkarlar uğruna halkından vazgeçmiş orspu çocuklarının dünyası bu. biz göremeyiz de, bir gün halklar ayaklanır hayali var işte. anlayana.
edit: ama ben salagim sanırım o orspunun 25 yaşında olduğunu nerden anladiniz amk, nüfus kağıdı ile mi gitmiş ölmeye.
Ülke gündemine galatasaray maçı kadar oturmamış patlama. Yazık.
şehit olayına alışıldıysa buna da alışılır. yakında evden çıkarken herkes helalleşmeye başlar.

akgöt seyretsin bunları, onun eseri bunlar hep.
Ne bu la? Tv nin sokak röportajına yansımış patlama. Caminin karşı caddesindeler tam da.

https://youtu.be/0dGfzLstbsI
son durumda yalnızca canlı bombanın öldüğü ve 20 kişinin yaralı olduğu bildirilen, yaralıların içinde hayati riski bulunmayanlar olduğundan dolayı üzüntülerimize bir nebze iyi gelmiş olan patlamadır. ülkede güvenlik prosedürlerinin yerlerde olduğunun bir başka göstergesidir.

yaralılara en kısa zamanda acil şifalar diliyorum.
Bursa'da yaşayanlar ve yakınları olanlar haricinde pek siklenmemiştir.

Siklenmesi için 10 ve üzeri parçalanmış ceset ve alev alev yanan birkaç otobüs otomobil vesaire olmalıdır.

Vatandaşta hükümeti gibi aynı tas aynı hamam yani. Kaza yapıp "yea sigortadan alırız parasını be oğlummm" rahatlığında devlet yönetiyor adamlar. Normal yani.

No ceset no problem bro.
el kaide'nin türkiye'de uluorta cami-i şerif patlatmaya başladığını gösteren kahpe terör saldırısı.

yeter artık ! c şubesi bunların mahallelerini adres adres biliyor. haritadan silin buraları !
ilk önce şunu bildirelim; %54 ile Akp, %26 ile chp oyu almış ildir Bursa.

Şimdi nerede kaldı bu ''bursa haketti''ciler?
açgözlü, bencil ve cahil yobazların elinde bir ortadoğu ülkesine dönüşen güzel bir ülkedeki sıradan olaylardan birisidir.
ölü sayısının azlığından sebep reytingi düşük bursada yaşanmış canlı bomba saldırısıdır.
patlama değildir saldırıdır,

"roketler aynı yerleşim yerine sistemli biçimde düşmez atılır."
socrates
pkk denen orospu çocuklarını sikeyim.
üzmüş, korkutmuş patlamadır. can kaybının değil yaralıların olması teselli sebebidir. hepsine büyük geçmiş olsun.
Korkmuyoruz şehadet şerbetini içmekten korkmayacağız tüm zalimlerin canını almadan . Yaralılara Acik şifalar diliyorum .
cumartesi günü olsa orada olacaktım. insan hayatı çok ucuz çok.

az önce fomaradan geldim her yer kapalı, trafik sıfır, herkesin ağzında bombacı.

hayalet şehir olduk bursa!
annemin telefonuyla "burda bomba patladı siz neredesiniz" sorusuyla şaşırarak haberim olduğu patlamadır. bugün o bölgenin çok yakınındaki bir arkadaşının durduğu mağazaya uğramış, tam mağazadayken büyük bir gürültüyle bomba patlamış. resmen bütün mağaza hopladı diyor. arkadan ambulans sesleri, kargaşa falan derken korkarak o bölgeden hızlıca uzaklaşmış. otobüse binip eve geldiğinde morali bir hayli bozuktu.

son yıllarda terörle mücadele anlamında o kadar büyük hatalar yapıldı ki, artık bu ülkede her an her yerde her şey olabilir halde. yeni türkiye dedikleri raydan çıkmaya başlamış ülkede artık can güvenliğiniz bile sağlanamıyor. bazıları orda burda çıkıp bir olalım falan diyor da son zamanlarda o kadar büyük terör saldırıları oldu bu ülkede; görevini yapamayan veya yapmayan iç işleri bakanı, mit müsteşarı vb. çıkıp istifa falan etmiyorsa veya edemiyorsa, birisi çıkıp yandaş olduğunun ihmallerinin, ciddiyetsizliklerinin sonucu olan terör saldırıları için "terörle yaşamaya alışmamız lazım" diyorsa kilis'de düşen roket sonrası kilis valisi "abdestsiz dışarıya çıkmıyoruz" diye akıl veriyorsa, bir devlet ciddiyetinin farkında değillerse ben bu insanlarla bir falan olamam!
Fomarada bomba gördükten ve polisler etrafimi cevirdiginden beri gitmiyodum ulucaminin oraya. Bekliyodum açıkçası böyle bişeyi. Ama allahtan ölen terörist oldu. Kimseye zarar gelmedi. Sıra izmirde sanırım. Buda çabuk unutulur. Diğerleri gibi.

Kınayanlar gelmeden...