bugün

görsel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2024 yılı asgari ücretini belirlemek üzere işçi, işveren ve hükümet temsilcileriyle Beştepe'de bir araya gelecek. 16.30'da gerçekleşecek toplantı sonrası açıklama yapılması bekleniyor.

https://m.haberturk.com/b...oplantisi-3648803-ekonomi
17 bin civarı olacak.
17.100...

Swh...
20 dakika sürecek olup 19 dakika 25 saniyesinin gene cehape, yerel seçimler, dünya liderliğinin nasıl başarı ile icra edildiği, bidena netenyahuya putine nasıl ayarlar verildiğinin övünmesi şeklinde geçip son 35 saniyesinde rakam açıklanıp kapanışı yapılacak açıklamadır.

sonra birbirinizi yiyip durun "bu paraya geçinilir mi emuna goyim yaeaeaa" diye. tabi önce 19 dakika 25 saniye süren atarlanmaları "reyiz verdi gene odunu çoh garizmatik adam canımmmm mih mih mih" şeklinde övün sonra bir dahaki sene bu zamanlara kadar dizlerinizi dövmeye devam edersiniz..
Hemen fiyat etiketlerini değiştirelim.
görsel

Hayırlı olsin.

Swh .
(bkz: asgari ücretin 17002 lira olması)
17.002 lira olarak açıklandı.
Ticaretin içinde olan birisi olarak tüm üreticiler zam için asgari ücret tutarını bekliyorlardı.
1 ocak itibariyle artık 17.002 lira olmayacaktır yıl sonuna doğru ise çok daha küçülecektir
Ülke nefesini tutmuş asgari ücretin açıklanmasını bekliyor
Ülkeyi asgari ücrete mahkum eden bu dinci zihniyeti.
578.29 Dolar.

bakalım maaşları aldıkları 1 şubat 2004 tarihinde kaç dolar alacak asgari ücretli?
2 lira ney la ahahahahhaahahh harbiden daşşak geçiyorlar amk.
Bu kadar parayı nasıl haryacam diyordum sağolsun bundle ufak bir tavsiyede bulunmuş.

görsel
o 2 lirayı fazladan vermeyecektin reis...
Dolar=42.5
aa harbi mi lan? başlığa koskocaman "27 aralık açıklama" yazmasanız anlayamayacağız asgari ücretin resmi şekilde açıklandığını.

ula koskocaman asgari ücret başlığına yazmışız, siz de oraya zaplasanıza burada ne bok arıyorsunuz?

ben böyle şeylere gelemem ama canım, icat çıkartıyorlar.
Türkiyede ki gerçek asgari ücret 350 dolardır.

17002÷350= 48.57 yani doların şu an ki gerçek değeri. Bu ne anlama geliyor. Devlet aradaki farkı sübvanse ederek doları bugünkü rakkamda tutuyor. Kademeli olarak bir kaç ay içinde bu rakkama gelecektir. Peki gerçek asgari ücret ne kadar.

17002×350=5950700

5950700÷580=10.260

Yani sizin 17002 liranız aynı kalacak belki ama alım gücü bir iki ay içinde 10260 tl seviyesine düşecek. Bu farktan gelecek zam oranlarını hesaplayabilirsiniz.
40 yıllık muhasebeciyim böyle hesap görmedim.
Allah ıslah etsin ne diyek.
Tamam hacı çok da şaapma istersen.
la o 2 lirayı bari 7 yapsaydınız da millet ekmek alırdı o parayla.
görsel

Swh...
Beklediğimden yüksek olmuştur.
15209 Bekliyordum, amorti bile çıkmadı.
Chpkklıları üzen açıklamadır. istanbul ve Ankara gg, Evet.
Niye üzülelim amk. En fazla iki ay sonra aynı hamam aynı tas, tabii tellakla natır da aynı. Zorlaya zorlaya ithalatı kısıp cari açığı azaltsan bile besleyecek bu kadar yandaş yancın varken bütçenin iki yakası bir araya gelmez haydan gelen huya gider. Hamam, tas, tellak natır da işine bakar.
570 dolar...

bir ay köpek gibi çalışıp 570 dolar ücret alacaksınız demek. eh iyi bakalım sevindim adınıza oylar tayyibe.

her yıl kademe kademe fakirleştirilip, maaşım arttı diye sevinen insanlarla neyi tartışabilirim bilmiyorum.