bugün

Türkiye'deki mevzu cok ilginç. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır derler ya aynen öyle, hırsızlık yapıp bi de bunu ortaya çıkanları suçlu gösteriyor adamlar, ne istifası ? O nedenle amacına ulaşamaz eylemler, aksine suçlu olur katılanlar yok camiye girdiler falan, kazanan yine iktidar olur. He su bir gercek, hükumetin istifa etmesi bu durumda en doğru hareket olur ama burası Türkiye. Hükumetin istifası tüm dengeleri bozar. Kimse alınmasın darılmasın ama tüm istikrar yalan olur. Hiçbirimiz 2001 deki 3 lü koalisyonu istemeyiz. Su durumda AKP ye rakip de yok tek basına iktidar olacak. Diğer partiler zaten kendileriyle celisme konusunda yarış içindeler..
şu süreçte ortalığı yıkıp dökenler net şekilde hükümete hizmet ederler.

provokasyondan uzak her eylem legal ve yapıcıdır.
--spoiler--
http://video.uludagsozluk...%C5%9Fark%C4%B1lar-82674/
--spoiler--
lütfen birazcık sağduyu ve suhulet lütfen.
taksim dayanışmasının (biz siyasetle değil ağaçlarla ilgileniyoruz) açıklamasından sonra pek manidar. yine molotoflar havada uçuşmasa bari.
çok korkuyorum allah ım ya evimize ateş salarlarsa. ya pencerelerimizden içeri laiklik atarlarsa.
Anlamiyor anlamiyor anlamiyor bi gidin artik mumkunsu defolun. Disaridakiker sizin kadar zarar vermedi. Istenmiyorsunuz.
katılmam. katılana da pek iyi gözle bakmam.
hırsıza hırsız deme eylemleridir , karşı çıkanların hırsızları baştacı etmeleri ise ağlanışıdır .
halkın geleceğine aktif ve barışçıl eylemlerle sahip çıkması zorunludur. yoksa siyaset dar grupların oyunlarıyla şekillenir ve sonunda en çok zararı halk görür.

bu bağlamda halkın sokağa çıkıp istemlerini haykırmasından bir avuç tufeyli korkmalıdır. tufeylilerin etkisi altındaki insanlarımızın "eylem" lafından korkmaması ve onların da ülkenin kaderinde pay sahibi olmak üzere barışçıl eylemlere katılması gerekir.
olmaması gereken eylemlerdir.

1. akp-cemaat birbirini yerken ellerine koz vermemek lazım.*
2. olası bir ölümle yine ciğerimizin yanmaması
3. taksim dayanışması bu kadar zamandır sus pus otururken ne oldu da birden patron kesildi. gidecek olan varsa bile taksim dayanışması kâle alınmamalıdır.
4. sonuç olarak fikrim: bırakın birbirlerini yıpratsınlar, ayakta kalan biri olursa o zaman yaparız eylemimizi. topyekün temizlenmiş olur memleket bu iki pislikten.

ekleme: yav güzel kardeşim eylem yapmayın aman ha mı diyorum. sadece bi düşünün diyorum. olan yine halka olacak. aman canınız yanmasın demiyorum. bir bedel ödemek gerekirse çıkar ben tek başıma öderim. cemaat de akp de bu ülkeyi hiç etti bıraktı. bırakın birbirlerini yesinler. ikisi de yıpranacak biri zar zor ayakta kalacak. çıkar o zaman sonuna kadar eylemimizi yaparız.

ekleme 2: yav tamam çıkın yapın eylem. bu yolsuzlukları bu eylemlerle üstünü kapatmazlarsa bi şey bilmiyorum.
Baştacı edenler hırsızlıkları birlikte yaptıklarının kanıtıdır ya da kendileri de çaldığı için savunuş stratejileridir.
(bkz: 27 aralık 2013 terörist eylemleri)
--spoiler--
hastasıyım bıçak kemiğe, yarrak boğaza dayandığında "itidal" ve "sağduyu" çağrılarında bulunanların...

3 grup bunlar;

a-) doğrudan düzenden çıkarı olup, mamalananlar.

b-) korkak tosunlar (a kümesiyle kesişen kısımları da vardır. ortalık karışınca trafik sıkışır işine zor gider, sözlüklerde başka başlık açılmadığı için "bu yazıyı" ona buna yazamaz yazsa da istediği ilgiyi çekemez, merve meydanlara koşan berke'ye hastadır bu löpgöte bakmıyordur vs vs vs)

c-) aç yandaş... 3 kuruşa birilerinin kapısına köpektir. onur, şeref, haysiyet gibi sözcükler bünyesinde sarımsak görmüş vampir etkisi yapar. dün ebru'ya çok üzülmüş, dış devletlerin memleket üzerindeki gompilelerinden feci şekilde endişe etmektedir.. yazıktır aldığı nefese...

siz gene de sağduyulu olun...

kurtuluş savaşını evde mangal başında yaptık, fransız devrimi insanlar uyurken kendiliğinden oldu. bi sabah bi uyandılar krallık devrilmiş. ekmek yerine pasta dağıtılıyor sokaklarda...

aman diyeyim oturun, hatta yatın....

bütün sebzeler yata yata büyür...

aman diyeyim kıpırdamayın...
--spoiler--

buraya da yazalım lazım oldu!

(bkz: taksim dayanışma platformu/#22366178)
kışın tutturamazsınız beyler bu muhabbetleri. ergenekonda,darbe planlarında sesiniz çıkmıyordu. yolsuzluk partiden atılmış adamınızı da getirdiniz. ulan ne omurgasız heriflersiniz.
tayyip'e can simidi atmak isteyenlerin yapacağı eylemler.

bi akıllı olun amk, sizde hiç strateji, analiz ileriyi görme yok mu. bu organizasyonları da tayyip bile dört gözle bekliyor, belki alttan alta destekliyor.

harbi bi akıllı olun amk.

şu akp zora düşünce imdadına yetişen hep sevmeyenleri oluyor. biraz beyin lan...
(bkz: gülmekten öldüm)
bu sefer biber gazı ve gazlı su sıkmanın biraz sıkacağı gösteriler olacaktır. bugün muammer güler itiraf etti suya biber gazı ilavesi yaptık diye.
halkın yanında ne asker ne polis ne savcı var gidin diksinler sizi bu kış şartlarında finaller başlarken orda son mohikanlar kalacaktır yazıktır biraz sabır. Küba devrimini hatırlayın halk bir gerillaydı biz neyiz amk attığımız slogana gömer polisler.Varmı lojistik destek varsaat bi kalaşnikof koşalım meclise swh. şaka bi yana sakin olup sandıkta cevap vermeliyiz partiniz yoksa bile boş atın görelim kim istemiyo bu hükümeti.
önceki eylemlerden tayyibe mazeme çıktı yandaş medyayla halkı teröristmişiz gibi körükledi ondan gitmediğim eylemler.
zaten burası izmir poliste vatandaşın yanında kime bağrıp çağrak.
anlamıyorum ki arkadaş rahat mı batıyor , 40 yıl eylem yapsanız yine şu berbat hale getiremezdiniz hükümeti , arkanıza yaslanın ve keyfini çıkarın , kahve için kahve iyidir.
görsel
http://www.alptekinyildiz...alizm-golgesindeki-savas/
iki kişi kavga ederken karışana ne yemek düşerse, gidenlerin aynı şeye sebep olacağı saçma eylem. gaza gelmeyin.
sadece hükümet hedef alındığı için katılmayacağım eylem cemaat de bu ülkeden defolup gitmeli.