bugün

yok öyle bir şey. bir kaç çapulcu. tencere tava hep aynı hava. başörtülü kardeşimin üzerine işemişler. camiye ayakkabıyla girmişler.

melih, yarın alanda beni karşıla.
amaç ne amk? biri de çıkıp şu yüzden halk ayaklandı demiyo. yoksa denmeyecek bişey mi? yine bölücü propaganda mı?
can derdinde olan insanların isyanıdır. bölücü propaganda diyen evinde rahat rahat oturan gavatlar yok mu deli ediyor beni. ulan her an kör mermi ile vurulma tehlikesi varken insanlar ne yapsın lan! ne boş adamlarsınız ya. evet.
Tayyip efendinin Suriye'de ki desteklediği Sünni islamcı, El Nusra örgütü an itibariyle, sınır kapımıza ateş açmaktadır. 19 yaşında bir genç hayatını kaybetmekle birlikte, bir eve havan topu düşmüştür. Yani; yr. ağı yiyoruz.
Tüm yurda yayılması gereken ayaklanma.Bu ne lan nerde bir savaş çıksa bir şekilde biz ölüyoruz..
bütün yurda yeniden "katil erdoğan" sloganları atılarak, sokaklara çıkılmasını gerektiren olaydır.

not:evet, provaköterim.
ceylanpınar'daki verilen canlardan, yaşanan stresten ve ölüm korkusunda gına gelmiş halkın haklı protestosudur. evet suriye ile türkiye arası dengeler çoktan bozuldu ve herkes çıkarını koruyacak manevralar yapıyor, fakat olan her zamanki gibi arada kalan halka oluyor. devlet, milletini korumakla mükelleftir, eğer koruyamıyorsa orada otoritesi ile ilgili sıkıntılar var demektir. mitinglerden ahkam kesmeye benzemiyor bu iş.

not: bordoklavye diyeceklere peşin not hataydayım amk bizzat olayın içindeyim.
patlamaları protesto sonucu çıkmıştır. poliste halka gaz bombasıyla karşılık vermiştir. önce El-Nusra vuruyor, sonra polis.
sınırları kevgire döndürülmüş, halkı korumasız bırakılmış, hükümeti gaflet, dalalet ve açıkça hıyanet içindeki sahipsiz bir ülkedeki protesto eylemidir.
katil Erdoğan diye bağırıyorlar..

allah hepsinin yardımcıları olsun..hepsine geçmiş olsun ama, yarın o katil dedikleri mahallelerine gelse, bi tanesi ağzını açıp tek kelime etmiyor...
1 askeri kaçırıldı diye filistin de taş üstünde taş bırakmayan israil in dirayetli ve vatansever yöneticilerini gördükçe, hani Yahudi diye sürekli sövdüğümüz israil den bahsediyorum, ülkemi yönetenlerin vurdumduymazlığına daha fazla içerliyorum, efendilerin kulaklarını daha bir fazla çınlatıyorum!
Ceylanpınardan haber alamadığımız ayaklanma. "Yanımda olmayanın acısını,sıkıntısını,üzüntüsünü yaşayamayacaksam neyime demokrasi neyime insanlık" diye sordurtan ayaklanma. Zira yine susmuştur; konuşması, anlatması, bildirmesi gerekenler.
insanların canına tak etti artık öso olsun, muslim brotherhood olsun, el nusra ve el kaide olsun istenmiyorlar bu ülkede artık.

terörün ve teröristin dostu ak parti.

http://www.youtube.com/watch?v=P7fM1nK44xs
ak parti düşmanlarının rüyalarındaki hayali ayaklanmadır. mahalleden iki çocuk kavga etse ayaklanma diyeceniz ha, komiksiniz lan siz.
26 temmuz 2013'te sınır ötesinden gelen havan topunun ilçeye düşmesi ve yanısıra uzun namlulu silahlarla bölgeye ateş açılması, şükrü kahraman adlı vatandaşımızın ''evinde'' otururken düşen top nedeniyle vefat etmesi ve aynı sebepten bölgede yaralananların olması sonucu, mevcut hükümeti ve bir sike derman olmayan dış politikasını protesto etmek için çıkan ayaklanma.

el nusra ve pyd arasındaki çatışmalarda namlular neden türkiye'ye yöneliyor acaba? başta esad'ı devirmeye çalışan el nusra'yı desteyen türkiye'nin evdeki hesap çarşıya uymayınca pyd ile görüşme yapmasına çok içerleyen el nusra tarafından gelmiş olabilir mi bu saldırılar? hani şu ülkede elini kolunu sallaya sallaya gezen, tarafımızdan lojistik, ekonomik destek verilen katil örgütten bahsediyorum? ben olsam çok içerlerdim.

işte ortadoğu liderliğine soyunan adamın ülkesini soktuğu durum. ama ölüyorum diye isyan edemezsin o ülkenin vatandaşı olarak. yok öyle sınırı aşan mermiler evinin tepesine yağıyor diye isyan çıkarmak. aksi takdirde, eğer ölmemiş de tesadüf eseri hayatta kalmayı başarmışsan gazla tomayla biz sizi sindirmesini de iyi biliriz.

şu ak yalaklara da iki çift sözüm var:

takiyecinin dik alası olduğunuzu zaten biliyoruz da hiç olmazsa kendi desteklediğiniz adamların mermileri ülke sınırından girip canlar almışken utanın da susun. yok ama, ''ak parti düşmanlarının rüyası bu, öyle bi ayaklanma hiç olmadı ki, sınır ötesinden ateş de açılmadı zaten ülkemize, açıldıysa da onlar esed'in çoktan elinden çıkmış olan kuzey suriye'ye yolladığı acanların işidir.'' diye bikbikleyecekseniz yarın birgün kendini sevgili hükümetinin desteklediği adamların kurşunları altında bulduğunda sevgili hükümetinden yardım bekleme. zira etmiyorlar. bak ceylanpınar'ın % 52'si akp seçmeniydi ama sen dahil hiçbir akp'linin sikinde değiller.
bdp'nin şanlıurfa'nın diğer ilçelerinden toplanarak ceylanpınar dışından getirdiği ve az sayıda ceylanpnar'lı bdplinin katılımıyla yapılan eylemlerdir. polis ceylanpınar girişine barikat çekip ilçeye kimseyi almamaya başladı.

sebebine gelince daha önce özgür suriye ordusundan vurulanlar sınırdan geçip hastanelerde tedavi ediliyordu. pyd yani pkk ise özgür suriye ordusundan geldik diyerek aynı şekilde tedavi için türkiye'ye giriyordu. pyd saldırdıktan sonra özgür suriye ordusundan vurulanlar geldiğinde içerdeki pyd yanlıları hastanelere gelen öso'lulara sedyede saldırıyorlardı. rasulayndan kimse kalmayıp pyd ele geçirince gelenler sadece pydli olmaya başladı ve türkiye net bir ayrım yapması insanlık dışı gürüneceğinden ceylanpınar'a girişleri kapattı. artık yaralanan pyd'liler ceylanpınar sınır kapısından girip tedavi olamıyor.

eylem yapanların isteği ise sınırın açılıp yeniden pyd'li yaralıların tekrar tedavi edilmesi.

sözlükteki pydlilerde olayın hiç ne olduğunu söylemeden provokasyona devam ediyor. ceylanpınar halkı bu eylemlerden "düşen bombalar, roketler ve atılan mermilerden" daha çok rahatsız. insanlar sınıra uzak bölgelerdeki arkadaş veya akrabalarında kalıyor. sokakta mecburi bir durum olmadıkça dolaşmıyor. urfa veya civar ilçelere gidiyor. ama bu ayaklanma denilen provokasyon sırasında o sıcakta evinizde dışarıdaki kavga gürültü bağırış çağırış küfür ve diğer şeylerden daha çok rahatsız oluyorsunuz. uzaktan gelen şeylerden çok kapınızın önündeki taşlı sopalı gençler rahatsız edici. bazen vurulanların sınırın ötesinden değil pyd'yi destekleyen içerden birilerinin yapma ihtimalini düşünüyorum. çünkü bazı olaylarda vurulanların ve mermilerin isabet ettiği yerlerin sınıra görüş açısı yok veya çok uzak ve silah sesi de dibinizden biryerden geliyor.