bugün

kimse yanlış duymadı! yanlış anlaşılan da bir şey yok! evet, şike kongresi.

kafalarına göre bir oylama yapılacak ve bu oylama sonunda çıkacak olan karar çoktan belli. federasyon başkanının açıklamaları, spor bakanının açıklamaları, şikeci kulüplerin açıklamaları ile süreç bu noktaya kadar geldi.

yani özetle; 58. madde revizyona girecek.

bu ülkede adaletten ve şereften bahseden, o kelimeleri ağzına alan her bir zümre bu olaya tepkisiz kalmamalıdır. bu ülkede; şikeyle maç satın alanlar, şikeyle oyuncu satın alanlar kurtarılacak! evet, kimse yanlış duymadı! el birliği ile kur ta rı la cak!

bugün kulüpler birliğinin spor bakanını ziyaret etmesine galatasaray kulübü hariç tüm kulüp yetkilileri gitti ve sonrasında türkiye futbol federasyonu bu kararı aldı.

bir defalığına olmak kaydıyla bu ülkede şike yapmak cezasız kalacak. duyuyor musunuz?

--spoiler--
tff olağanüstü genel kurulu 26 ocak'ta yapılacak

türkiye futbol federasyonu yönetim kurulu bugün i̇stanbul'da yaptığı toplantıda 26 ocak 2012 perşembe günü tff olağanüstü genel kurulu yapılmasına karar verdi.

toplantıda; haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların değiştirilip değiştirilmemesinin görüşülmesi ve karara bağlanması için, tff'nin en yetkili karar organı olan genel kurulu'nun olağanüstü olarak çağrılmasına karar verildi.

tff yönetim kurulu, futbol ailesinin tüm kesimlerini ilgilendiren bu konunun futbolun tüm paydaşları tarafından tff genel kurulu'nda tartışılmasının en doğru çözüm olduğunu belirtti.

ankara'da yapılacak olağanüstü genel kurul'un çağrı kararının ulusal günlük 1 gazetede ve tff'nin resmi internet sitesinde ilanına, toplantının 26 ocak 2012 perşembe günü saat 11.00'de, çoğunluğun sağlanamaması halinde ikinci toplantının aynı gündemle, delege tam sayısının asgari üçte biri ile 27 ocak 2012 cuma günü aynı saatte; ikinci toplantıda da çoğunluk sağlanamadığı takdirde üçüncü toplantının aynı gündemle, çoğunluk aranmaksızın 3 şubat 2012 cuma günü aynı saatte yapılması kararlaştırıldı
http://www.tff.org/defaul...geid=285&ftxtid=14191
--spoiler--
sonrasında ortaya çıkacak durum şu olacaktır. 5 yıl tüm avrupa müsabakalarından men! umarım ben demiştim demem.
(bkz: türk futbolu nun anasını belleme kongresi)
kongrede kulüplere oylama sunulacak ancak bu oylamada red oyu verecek olan sadece 4 kulüp var;

(bkz: galatasaray)
(bkz: trabzonspor)
(bkz: bursaspor)
(bkz: orduspor)

diğer kulüpler %90 ihtimalle af çıksın oyu verecek ve karar çıkacak.
haklarında şike ve teşvik primi iddiaları bulunan kulüplere uygulanacak yaptırımların değiştirilip değiştirilmemesinin görüşüleceği toplantı.

http://www.tff.org/defaul...geID=285&ftxtID=14191
Bu olay neresinden bakarsanız bakın "şerefsizliktir". O gün orda sadece türk futbolunun değil bu ülkenin, devletin, yüce türk milletinin şerefi oylanacak. Bir avuç şerefsiz tüm futbol camiasına, tüm spor camiasına ve bu millete serefsizlik bulaştıracak. Allah hepsinin belasını versin.
fenerbahçe'yi kurtarmak bu aşamadan sonra, çok net söylüyorum, "50 kilo göt" ister.

uefa'nın affı olmaz. çok canlar yanar.

nokta
üzülerek söylüyorum fakat beklendiği gibi fenerbahçenin küme düşürülmekten kurtarılacağı kongredir.uefa falan açıklama yapıyor fakat o da göstermelik tabi ki.fenerbahçe düşmesin diye herşeyi yapan kulüpler birliği ve federasyon bu tarihte ortak bir karar alıp ülkede şikeyi serbest hale getirdiklerini toplantıdan sonraki basın toplantısı dile getirecekler.bundan böyle parası çok olan ligi alır gardaş diyecekler.kısacası ülke futbolunun bittiği tarihtir ayrıca bu kongrenin tarihi.
şike yapan takımlara Küme düşme cezasının kaldırılacağı genel kurul olacaktır. afferim size! elbirliğiyle türk futbolunun üzerine sifonu çektiniz.

http://haber.gazetevatan....gun-26-ocak/420510/5/Spor
fenerbahçeyi ve digitürk'ü nasıl kurtarırız temalı genel kurul olacaktır. ibrahim kızıl da buna çanak tutuyorya ben ona yanarım.*
ilk olarak nihat özdemir'in dile getirdiği, sonrasında kulüpler birliği (!) oluşumunun dillendirdiği sonrasında ise gençlik ve spor bakanı suat kılıç'ın söylemleriyle başlayan süreç nihayete ermek üzeredir.

şerefli duruş gösterip, bu ahlaksızlığa göz yummayıp oylamada red oyu kullanacak olan; galatasaray, trabzonspor, bursaspor ve orduspor kulüplerini ve yöneticilerine saygı duyuyorum.

peki ya diğerleri?

bu toplantı sıradan bir toplantı değildir ey taraftar grupları...

- bu toplantı sürecin başından beri eyyam yapan türkiye futbol federasyonu'nun birilerini kurtarma operasyonudur.

- bu toplantı da "şike var ama biz düşürmek istemiyoruz, buraya kadar getirdik konuyu, siz oylayın" denilecek ve yapılan oylamada 4 kulüp dışında tüm kulüpler "evet, 58. madde değişsin ve şike yapan kulüp(ler) affedilsin.

- bu toplantı sonrasında ülke futboluna uefa tarafından el konulabilir ve milli takım başta olmak üzere diğer kulüplerimiz 5 yıl süreyle avrupa kupalarından men edilme tehlikesiyle karşı karşıya. (ki uefa sürekli olarak bunu dile getiriyor)
türk futbolunun üstüne sifon çekme kuruludur.

(bkz: bir fener uğruna ya rab ne alengirler dönüyor)
anı düşünerek karar vermemeleri gereken kongredir.

varsa şikeye ceza verilmediği takdirde maçların izlenilebilirliği kalmayacaktır. her maç şaibeli olacaktır. alnının teri ile bile kazansa

"kesin satın almışlar maçı a.q."

tepkisi aldıklarında veya insanlık hali olabilir takım kader maçında kötü oynadığında ise

"satılmış ibneler"

tezahüratına maruz kaldıklarında götümlenmemeleri gerekir imza atanların.

öte yandan şike yaptığı kesinleşen takımın taraftarı acaba takımı ceza almadığında maçları hangi gözle izleyecektir. kanun herkese lazım. gün olup devran döndüğünde sivrilttiği kazık kendi götüne girerse de aynı pişkinlikle şikecilere ceza verilmesin diyebilecek midir?

tük futbolu, ama burda bahsettiğim çoğunuzun 4 büyükler ile sınırlandırdığı türk futbolu değil, gelişsin istiyorlarsa; başkanı olduğu takımlar diğerler takımlarca hak etmediği tezahüratlara maruz kalmasın, kendilerine ve emek verenlere küfürler edilmesin istiyorlarsa ona uygun bir karar çıkarmaları gerekir.
-şimdi uefa'ya göre teşebbüs etmek bile şike suçuna girer.

- ancak diyelim ki teşebbüs var diye kişilerin yaptığı kurumları bağlamaz.

-serdar kulbilge'ye şike teklifi yapıldığı ispatlanmışsa, serdar'ın fenerbahçe maçında yediği gollerde miğde bulandırıcıysa şike sahaya yansımıştır.

- eskişehirsporlu bulent uygun ve umit karan'la irtibat kurulup futbolcuların bağlandığı düşünülüyorsa ve eskişehir abuk subuk goller yemişse şike sahay yansımıştır.

- korcan çelikay olayı sahaya yansımıştır.

o zaman kişilerin yaptığı kurumları bağlar tff'nin mantığıyla. o zaman şampiyonluk şikeyle alınmıştır.

sen nasıl fenerbahçe'yi küme düşürmemeye çalışırsın?

hadi onu anladım buna kulüpler birliği nasıl karar verir?

ibb, fenerbahçe, eskişehir, gençlerbirliği, sivasspor düşme tehlikesi ile karşı karşıya. küme düşme kalkmasın der mi hiç?

ceza alacak kişiye ne ceza verelim denir mi?

tecavüzcü'ye sana ne ceza verelim kardeş denir mi? ne diyecek? " ben ahlaksızım bana en ağır cezayı mı verin" diyecek..

g.saray, ordu, trabzon ve bursa'nın bir tavrı var deniliyor. bu takımalrın futbolun temizliği için gerekeni yapmalarını diliyorum..

kulüpler resmen biz istediğimiz maçı alırız, satarız diyor. ilhan cavcav hangi enayiye bilmemkaç milyon euro'ya orhan şam'ı satacak? suleyman hurma hangi enayıye 9 milyon euro'ya mehmet topuz'u satacak? eboue'nin 3.5 milyon euro olduğu piyasada alper potuk'u eskişehir hangi enayiye 5 milyon euro artı bilmemkaç topçuya satacak?

gençlerbirliği , eskişehir, gaziantep ve diğer anadolu kulüpleri tarihlerinde 3 yada 4 kez ya katılmıştır avrupa kupalarına ya da katılmamıştır. katılsalarda en fazla 1 tur geçmiştirler..

zaten şampiyon oldukları olabileckleri de yok.

o zaman fenerbahçe düşmesin isteyecek tabi ki! ismail köybaşı'nı en boktan avrup akulübüne bile 8 milyon euro'ya satamayacağını biliyorlar. avrupa kupalarından 20 sene men edilsek ne olur? adam zaten katılamıyor ki. onun için serdar keşimali bilmem kaç milyon euro artı 3 futbolcuya satmak yeterli..

zaeten alper potuk transferi de fenerbahçe'nin anadolu kulüpleri için ne fırsatlar yarattığını göstermek adına yapılmış yüksek meblağlı transferdir..
şikeye adı karışan 8 takım var. en az 2 takımı da yandaş olarak yanlarına garanti alacaklar. bu şekilde küme düşme kalkacak. uefa da bizi avrupa kupalarından men edecek. anamızın liginde oynamaya devam ederiz böylece. he gidince sanki her sene en az çeyrek final mi oynuyoruz o da ayrı bir konu.
--spoiler--
“tffnin kume dusurme cezalarini kuluplere soracagini aciklamasndan sonra adalet bakanligi da ceza indirimlerini saniklara sorma karari aldi” - şeref aydın *
--spoiler--
diyorlar ki; biz zaten 58. maddenin değişmemesini istiyoruz, nihat özdemir neden istiyor bilmiyoruz. tü kaka nihat özdemir.

o halde sorular;

1- nihat özdemir fenerbahçe'nin 2. başkanı değil mi?
2- nihat özdemir'in aziz yıldırım'dan talimat almadan nefes dahi almayacağını bilmez misiniz?
3- oylamaya gidildiği takdirde 58. maddenin değişeceğini hepimiz biliyorsak ne inkar ediliyor?
4- şike yoksa neden 58. madde değişiyor?
5- savcılık, tff, tff etik kurulu (rapor), uefa ve cas. yani 5 farklı kurumun uzlaştığı "şike" neden hâlâ inkar ediliyor?
6- spor bakanı tarafından dillendirilen madde değişikliği, hükümet tarafından geçen kanun değişikliği (cezaların indirilmesi) sonrası hâlâ olayı cemaate bağlıyor musunuz?
7- "evet, şike var!" diyen taraftarlar neden hâlâ aziz yıldırım'a tepki göstermiyor?
fenerbahçe'yi kurtarma operasyonudur.
bu operasyona bilimum anadolu kulüpleri ile canımdan çok sevdiğim beşiktaş da dahil olmuştur.
ünal aysal'ı ve bu olaya tepki gösteren diğerlerini can-ı gönülden kutluyorum.
demirören bu kulübün başında olduğu için utanç duyuyorum.
özellikle gösterdikleri tepki doğrultusunda galatasaray ve trabzon'un "ligden çekiliriz" tehdidi ile durdurması gereken kongre.
keşke beşiktaş da böyle şerefli bir tepki gösterebilse, ama artık beşiktaş'ı yönetenler nedeniyle böyle bir şey mümkün değil.
eğer böyle bir tepki konulabilir, ve gerçekten sonuna kadar uygulanabilirse, o zaman türk futbolunun .mına koymaya yemin etmiş bütün herkes geri adım atmak zorunda kalır.

biraz hayal gibi oldu ama, keşke olabilse böyle bir tepki.
uefa sikince ecdadımızı 5 yıl kendi kendimize oynayınca gÖRÜRÜZ kongre nasıl olur.
mehmet ali aydınlar adlı şahıs sırf gereğini yapamadı diye ülke futbolunun içine düştüğü durumdur. gerizekalı herifin ayağına öyle bir pas geldi ki istese adını bu ülkenin namus,şeref, haysiyet duvarının en üstüne türk futbolunu pisliklerden, şikecilerden şerefsizlerden kurtaran adam olarak yazdırabilirdi. ama o söz konusu vasıfların hepsinden yoksun olduğu için tüm mesaisini bu şikecileri, şerefsizleri namussuzları korumak ve aklamak için harcadı.

onun adı ilerde türk futbolunu bok çukuruna sokan üstüne de sifonu çeken "herif" olarak geçecek. digitürkün verdiği tüm para kıçına girsin.
şikeden sekiz takımın yargılanıyor olması
çok merak ediyorum ota boka cezaevinden mektup gönderen aziz yıldırım bu konuyla ilgili bir mektup yollayacak mı?
bırakın bu işleri gençler federasyon bütün dünyada olduğu gibi paranın geldiği yerde oturan babalardan aldığı tavsiye! leri harfi harfine uyguluyor. türk futbolunu federasyon yönetiyor zanneden arkadaşlar varsa hala bence ilk uçakla maldivlere falan gitsin. ayrıca mesele fenerbahçeyi kurtaracak olmaları değil ki! mesele böyle bir onursuzluğu böyle bir terbiye yoksunluğunu yapıyor olmaları. yazık vallahi yazık! rezilliği resmileştirmek böyle birşey işte!
"puan silme" cezalarıyla şikecilerin aklanacağı kongre. e tabii ebe zikmek şart olur, uefa "durun bir dakika" der, marka değeriymiş, havuzmuş, gelirmiş, cartmış, curtmuş, yalan olur hepsi.
adını duyunca sesli güldüğüm kongredir. şike kongresi ne amk! hani türkiye ligleri temizdi! hani aziz i bitirme planlarıydı bunlar!!?