bugün

hükümet ve reis kanadının ne cevap vereceğini merakla beklediğim teklif.

Ülkedeki her 4 seçmenden 1'inin oyunu almış bir partinin lideri eğer bu yasaya bu kadar güveniyorsan çık karşıma demiş.Bakalım halka anlatabilecek misin ? yoksa yine korkup geçiştirecek misin ?

--spoiler--

"şimdi hepimize bir anayasa değişikliği getirdiler. vatandaşa diyorsunuz ki ‘evet’ oyu verin. e güzel. o zaman çıkın vatandaşa neden ‘evet’ oyu vereceğini anlatın diyoruz. neden ‘evet’ oyu verecekler. vatandaşlar da bunu dinlesin. bunu yapmıyorlar. bunu söylemiyorlar. ya ne yapıyorlar. sabah kılıçdaroğlu, öğle kılıçdaroğlu, akşam kılıçdaroğlu, ikindi kılıçdaroğlu. benimle hesabınız varsa e sizin istediğiniz bir televizyon kanalında oturalım konuşalım hesaplaşalım, problem yok. ama mesele memleket meselesi kardeşim. mesele başka”

--spoiler--

http://www.cumhuriyet.com..._teklif__Problem_yok.html
Kılıçdaroğlunun recebe bu ilk teklifi değildir.
Daha öncekilere yaptığı gibi buna da cevap vermez olur biter. Onun kapasitesi sadece koyun sürüsüne "x hayır diyor biz evet diyoruz" demeye yeter.
siyasetten anladığı, karşısına topladığı mallara, gerzeklere, kerizlere, eblehlere, bidon kafalılara, göt kıllarına cami hocası gibi tek taraflı hitap etmek olan, götü karşı görüşteki insanlarla karşılıklı münazara etmeye asla yemeyen demogogların yanaşmayacağı tekliftir.

bu faşistler böyledir. karşılarında kendilerine itiraz edecek adam istemezler. hep onlar konuşsun ve herkes onları dinlesin isterler. münazara ortamında rezil olmaktan it gibi korkarlar.
Reyis kendisine korktu kaçtı dedirtmez, davos fatihi bu teklifi severek kabul edecektir .
Ne yani kılıçdaroğlu'ndan mı korkacak.
meydanı boş bulunca afrasından tafrasından geçilmeyen boş tenekelerin, kifayetsiz muhterislerin guguk kuşu'ndan bile korktuklarını görmemize bir kere daha vesile olacak tekliftir.
Neden çıkmazlar anlamadım. Çık konuş derdini anlat yalancı olduğunu ispat et demi...
akpli biri ile tartışmaya çalışmak... bilemiyorum altan bilemiyorum...

kabul edilirse çok güzel olur, adamların argümanı yok, savundukları şeyin savunulacak bir tarafı yok nasıl savunacaklar çok merak ediyorum.

görsel
kılıçdaroğlu rezil olur. gerçek bu arkadaşlar, tek başına konuşurken bile söylememesi gereken şeyleri söylüyor, toparlayayım derken daha da beter oluyor.

eğer akp ve erdoğan karşısına çıkmıyorsa bunun tek nedeni kılıçdaroğlu gibi ana muhalefet liderini gömmemek, yok etmemek içindir.
ey nobelllll diye başlayan cümleler kuran adamla ne konuşacaksınız.
Böyle bir " düello " için makul nedenler olduğunu düşünmüyorum zira Hayır oyu vermeyi düşünen ama tam anlamıyla karar vermiş olmayan seçmen zaten 7/24 yayın yapan evet cephesinin yaklaşımını biliyor.

Ben olsam risk almam ama cumhurbaşkanı daha iyi bir hatip burası muhakkak. Bir de yandaş bir kanalda olursa kilişdar konuşurken uydu gider falan.
gerzek yandaşların karşılık bulursa nasıl sonuçlanacağı konusunda ıslak rüyalar gördüğü tekliftir.

ulan eblehler, "şöyle olur, böyle olur" diye mastürbasyon yapacağınıza, işte yere göğe koyamadığınız diktatör tam 15 yıldır iktidarda, neden tek bir seçim veya referandum öncesi muhalefet liderlerinin karşısına çıkmaya cesaret edemedi, onu bir düşünsenize?

yandaş? düşünmek? neyse...
Mertçe bir tekliftir.

Ama cevap belli.

Neyse. En azından şunu biliyoruz: Sayın Erdoğan da "hayır" diyecek.
Birileri 10 dakika sonra epilepsi krizine girebilir.
bu düello olsa bile ne hayırcıların nede evetçilerin fikri değişir erdoğan ne yaparsa yapsın insanlar gene ona oy vermeyi kendine bir görev görüyor yazık.
reis gündem kasıyor acil değiştirmen lazım eheheh. selam ve dua ile.
a takımında savaş ay çağırmıştı bir kere ssk hastanelerinin durumunu görüşmek için o zamandan bu zamana hem siyasi anlamda hemde yürek anlamında geliştirmiş kendini kemal bey. zira o zaman sen neden böyle yaptın açıkla dendiğinde gevşek gevşek gülüyormuş sadece.
evetçilerin, pkk hayır diyor dışında söyleyeceği bir şey olmadığı için asla yapılmayacak düello olarak kalacak sanırım.

--spoiler--

"şimdi hepimize bir anayasa değişikliği getirdiler. vatandaşa diyorsunuz ki ‘evet’ oyu verin. e güzel. o zaman çıkın vatandaşa neden ‘evet’ oyu vereceğini anlatın diyoruz. neden ‘evet’ oyu verecekler. vatandaşlar da bunu dinlesin. bunu yapmıyorlar. bunu söylemiyorlar. ya ne yapıyorlar. sabah kılıçdaroğlu, öğle kılıçdaroğlu, akşam kılıçdaroğlu, ikindi kılıçdaroğlu. benimle hesabınız varsa e sizin istediğiniz bir televizyon kanalında oturalım konuşalım hesaplaşalım, problem yok. ama mesele memleket meselesi kardeşim. mesele başka”

--spoiler--
Evetçileri korkudan titreten teklif. Alışmışlar yalaka gazetecilerin eline önceden verdikleri soruları cevaplamaya. Yer mi hiç? Yemez.
(bkz: başlığını uplamak için pusuya yatan yazar)
erdoğan karşı kesinlikle kılıçdaroğlu ezilir zerre sevmesem de gerçekten halka totale hitap eden bir hitabet yeteneği var yiğidi öldür hakkını ver zaten bahçeli ölüsüne diyecek bir şey belki onla selahattin demirtaş başa çıkabilirdi onuda içeri aldılar cidden ak partinin iktidar olmasına şaşmamalı baştakiler hep vasıfsız başka adam mı yok, chpnin başında selahattin demirtaş olacaktı sen o zaman gör
son olarak dediklerime herkes katılmayabilir ama bahçelinin mhp yi öldürdüğünü ve kılıçdaroğlununda o ılıman siyaseti ile alt edileceği bariz bir gerçek zira düelloda tuttuğunu koparan adam lazım hırs lazım hırs selahattin demirtaş en az erdoğan kadar halka oynuyor ve hitabeti gerçekten fena değil ayrıca kaç tane parti başkanı öykü yazıyor ki siyasi görüşü umrumda değil nitelik olarak kıyaslıyorum çünkü siyasi görüşü bu başlıkta önemsemek şu demek atatürk neden namaz kılmıyordu bence bundan farksızdır çünkü liderler sadece liderlik özellikleri tarafından mukayese edilir.
karşılık bulamayacak bir tekliftir malesef.
olsa güzel olur dökülür eteklerdeki taşlar dinleriz esasen.
Melih başgan da fazla gelir. Topbaşla takılsınlar. Uyum olur.
teklife cevap vermeyenler şuan tv'de konuşuyor.korkma işte gelsin kılıçdar'da yanına tartışın medenice, ama verecek cevabın yok sende haklısın.
görsel
Kabul edilmeyeceği gün gibi aşikar olan tekliftir.
Her daim onaylanan, alkışlanan, ağzından çıkan her kelime, sorgusuz sualsiz kabul gören bir insan için düello risktir, alışık olmadığı bir durumdur.
Meydanlarda konuşma yapmaya benzemez.