bugün

bir önceki maçta chelsea'den 5 yiyen galatasaray'ın diriliş maçıdır. ilk yarıyı 1-0 geride kapatan galatasaray, her zamanki gibi ikinci yarıda coşarak maçı 4-1 kazanmıştır. tugay kerimoğlu'nun attığı golden sonra futbol sevinme kitabına yeni bir tür daha katarak 'ördek' hareketini yaptığı maçtır..

an itibariyle futbol smart'ta yayınlanmaktadır.
galatasaray'ın deplasmanda kazanarak uefa şansını milan maçına taşıdığı müsabaka.
hertha berlin'de, dönemin kova kalecisi kiraly idi. hatta pijama ile maça çıkardı.*
maçın hakemi ise kim milton nielsen 'di.
saatlerden 21:00 idi.
Galatasaray'ın daha evvel almanlarla oynadığı bu maçtan 1-4 gibi ezici skorla galip ayrılması; bugün oynayacağımız shalke karşısında muhtemel olumlu referans ve göz korkusudur. hatta gs'nin çeyrek finale çıkmasını temenni ettirmiş eski bir almanya çıkartmasıdır..
galatasaray'ın "kan kokusu almış köpekbalığı gibi saldırdığı" maç. ben demiyorum hertha berlin'in teknik direktörü söylemişti.
Tugay ın galatasaray formasıyla attığı son gol bu maçta atılmıştır. Yani öyle hatırlıyorum.
Uefa kupasi na giden yolu açan maç olmuştur. Sonrasında Milan macindaki 3-2 lik galibiyet ve grup 3.lüğü.
maç sonunda fatih terim, şöyle bir açıklama yapmıştı: hertha berlin taraftarı hiç merak etmesin. haftaya milanı yenip, onları devler liginde üst tura, kendimizide uefaya atıcaz.

bu açıklamadan sonra alman basını ve hertha berlin yöneticileri fatih hocayı alkış bombardımanına tutmuştu.