bugün

meydandaydık, cenazedeydik diye cevap verilen akpkk işbirlikçi yandaş sorusu.
Bir komüniste bu soruyu sorduğumda aldığım cevap aşağıdadır ve hiç inandırıcı değil.
__

Şehit verdiğimiz de neredeydiniz diyen zihniyet şehitler için yürüyüşlere gittiğimiz zaman kafelerde, restoranlarda, gece kulüplerinde göt büyütüyordu. Elini hiç bir şey için taşın altına sokmayan gençlik kesin sesinizi artık. Eylem yapmak demokratik bir haktır. Cenaze kaldırmak ise müslümanlık dini inancına göre son görevdir. He bir de daha iki sene önce şehit verdiğimizde bizler yine taksimde yürüyüşteydik. Siz neredeydiniz hiç birinizi görmedim.
Nerde olacaklar kahvede çay sigara siyaset üçlüsü dönüyordu.
şehit verilmeden önce geziciler "bu kadar şehit verdiğimiz yeter" diyerek sokağa iner, çakma ülkücüler gezicilerin üzerine saldırır. şehit verildikten sonra geziciler sokağa iner, çakma ülkücüler araya karışır bozkurt işareti yaparken "şehit verdiğimizde neredeydiniz?" der.

be adam, sağına soluna bak, oradayız işte.

ben bdplileri gezici olarak saymıyorum, esas geziciler ideoloji üstü düşünen, teröre tepki gösteren insanlardı. baktılar ülkücüler sahip çıkmıyor, kendileri ele geçirdiler direnişi. olay bu kadar basit.
Benim de bir sorum var. Bu 24 şehit ve daha niceleri olurken bu general bu başbakan bu cumhurbaşkanı ve bu muhalefet liderleri neredeydi?
Ardından yas tutmadan önce bu olay durabilirdi.