bugün

"üç geçici köy korucusu (gkk) şehit olmuştur" cumlesindeki "sehit" kelimesinde de belirtildigi gibi olen korucular da sehit olarak adlandirilmaktadir. tek fark, korucular tsk personeli degiller. o yuzden tsk bunlari ayri istatistik olarak veriyor. aynen ucak kazalarinda "64 yolcu ve 4 murettebat oldu" haberlerindeki gibi. burada yapilan 64 yolcuyu sirf murettebat olmadiklari icin asagilamak veya hor gormek degil di mi? ayricana sehit olan 5 askerden bir veya birkacinin kurt kokenli olmadigi nereden belli?

(bkz: buluttan nem kapmak)
(bkz: okuzun altinda buzagi aramak)

edit: basligi acan kisi sildigi icin bana kalmis. basligi acan ve sonra entrisini silen arkadas haberin "24 asker ve 3 korucu sehit..." seklinde verilisine takmis, ben de neden haberin boyle verildigini ornekle acikladim.
kürtlerin büyük çoğuluğunun pkk dan nefret etmesini, türk ordusunun içerisinde personel olarak kürtlerin bulunduğunu, ayrıca köy korucusu olarak da kürtlerin bulunduğunu ve bu kürtlerin türk kardeşleri ile birlikte vatanı kormumak için şehit olmalarını içlerine sindiremeyen bünyelerin söylemidir. genelkurmay ayrı ayrı kaç tane askerin ve korucunun şehit olduğunu yazmıştır ki bu yaptığı gayet normaldir.
okuduğunu anlayamama sorunu nedeniyle açılmış olan başlık. kaka yapmış yine bak hele. ayar da istiyor narsist kerata. oh olsun sana işte. git altını da annen değiştirsin. yok sana ayar mayar.

(bkz: basliktan tiksindim mamafih verecek ayar bulamadim)